Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 3   [ 55 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Nimi
  Re: Tokina FIRIN 20/2 FE
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2016, 21:41 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 08:33
zenon написа:
Nimi написа:
Аз мисля! А ти?
При технологично еднакви сензори но различни като размер ФФ-кроп или 3/4 (36/24/18MPix) и един и същ обектив не може да съществува разлика в картината ако се кропне ФФ до размера (резолюцията) на кроп сензора независимо от неговия коефицент.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Глупости на търкалета.
Сензора директно на СД ли записва?

Мда.. спора е безмислен.. всеки бае тва коет си знае! Включвам и себе си в това число.
Ще се наслаждавам от тук на там :obscene-drinkingcheers:
Веселбата започна :rofl:

В началото
 Профил  

Реклама

zenon
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2016, 21:46 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
АКо някой успее да дефинира точно разликата ще съм благодарен.
Когато си играх да сравнявам А6000 с А7 ги тествах с Канон 50/1.4 SSD май или нещо такова.
Тук не коментирам кроп фактор и други, коментирам една живост в кадъра. Обем някак.

edit
Подобен ефект, който донякъде докарва визията на ФФ е structure на Nik Collection.
Подобрява или не финния детайл и текстурата.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2016, 22:15 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Няма разлика, както казах плъзгачите не се никакво мерило :). Дори при една матрица, но различни камери работят различно. Единственото мерило е еднаква сцена и по възможност по-еднакви обективи. Ето и че се обърка Иво като познаваше и каза, че кропката е фул фрейм. Има няколко читави сравнения такива в нета и винаги нещата зависят от обектива.

Дори конкретния пример, който съм дал е ощетяващ за кропката понеже е затворена блендата на 8.0 и на двете камери, а кропката трябва да е един стоп по-отворена блендата понеже дефокуса е горе долу един стоп назад. При 5.6 на кропката и 8.0 на фул фрейма дифракцията ще е по-малко и ще се изравнят и повече, ако не и да подмине... зависи от обектива. Най-смешно ми е като вземат да сравняват м4/3 със фул фрейми и ми снимат на бленди 8.0-11... на 11 бленда фул фрейма има дълбочина на фокус като м4/3 на 5.6, така и дифракцията няма да му пречи. Повечето модерни обективи омекват след 4.0 бленда, просто манията да ги правят остри на отворени бленди води до това, на затворени съкс.

ПС Иво това дето си видял е микро контраста и той е специфичен за всеки обектив. Особено на по-отворени бленди 50 1.4 ката старата хич не стига за 24мп кропка, виж ако сложиш 50ката на А7 и на А6000 нещо модерно 35мм ...

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2016, 22:21 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
зеноне снимай с цайсове и самянги (по-новите модели на самянг) и нямаш нужда от фул фрейм. Това дето описваш е по-скоро от обектива ефект. 3д контраста на цайс.

Гледам, че на 8/2.8 2-та версия е подобно изображението, затуй предполагам и самянг са в джаза. Сигмите седят малко измито и го нямат това нещо. Новите ГМ-ки също седят леко измити - от примерите дето гледам с 85-цата. Батиса за сметка на това има яко хубаво черно. Една стара 85-ца на Сами обаче си беше яко измит образа. Новия модел павката го хвали ама не съм го пробвал....

Мисля, че ефекта е от липса на вътрешни отражения в обектива и от там по-ясно изображение с по-дълбоки черни тонове и по-красиви цветове. дори не опира до острота 24/1.8 дето писах казват, че не е острилка но това го прави сравнително добре и резултата кефи - без да обработваш. Та Т* покритието на Цайс е важния елемент и освен това много прецизно мислена вътрешна конструкция на обектива - Цайс имаха филмчета дето обясняваха как внимават всички отражения да излизат извън обектива например, а не да правят флеъри в-ху сензора.....

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2016, 22:40 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Контраста и черното не идват само от покритията. Много е комплексно, зависи от оптичната схема, от материала ползван за лещите, от покритията, от покритието на матрицата харесва ли това на лещите, от светлината в сцената... Всеки обектив е различен. Дори коригирането на аберацията може да промени цветовете на обектива. Има стари обективи дето са зле срещу слънце, но като снимаш наобратно ще изкарат контраст, цветове, 3д, всичко...

Обобщавам, с подходящ обектив за матрицата кропките не са по-зле. Да на високо исо ще са по-зле, но колко от вас снимат на високо исо САМО? Дефокуса до голяма степен може да се бори с турбота и по-светли кропски обективи, освен ако нямате изменения като мене и дори фул фрейма ви маже малко фона... За пейзаж не виждам смисъл много от фул фрейма освен, ако после няма да принтиш голям размер и 36-42 и повече мегапиксела ще са плюс. При 24мп фул фрейм и кропка в никой случай не си струва фул фрейма да му носиш допълнителните кила по баирите, особено при подходящи обективи за кропа.

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2016, 23:36 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
Е, аз вярвам на очите си, когато тествам. За мен има разлика и пак казвам с един и същи обектив. И не е вконтраста или детайла толкова... Както и да е. Някой да седне и да направи тестова постанова ако иска.
С всичко еднакво, само различни тела и тогава пак да говорим...

P.S.
И са как да знаем кое, кое е след като вече Само изменти веднъж? :D
А всъщност изментил ли е? :D

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2016, 00:26 
Аватар
Няма разлика, ма половината сте награбарчили по един фулфрейм, че някои и по два даже . :)

В началото

bobyn
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2016, 06:35 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2015, 10:57
Ако бяха по 500лв., никой нямаше да ги погледне [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2016, 09:12 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Въпроса ми за кропките се изчерпи след отговора на Бисер и Вили. Достатъчно добри са за разходка в планината.

Не знам за какво разтягаме локуми. Има си други сценарии дето отговора е различен. Видно и Вили и Бисер имат фул фрейми и не е защото кропките са много скъпи и н е могат да си вземат кропка.

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2016, 16:57 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
Що само разходки в планината, и в полето може :) И край морето даже

Сериозно - мисля, че и за архитектура, за стрийт, за дивеч, дори за макро - съвременните кропки e трудно да се обявят за непригодни.

И какво остана?

Мода и реклама - тях сериозните играчи ги снимат с голям формат (дори не среден).

Сватби - те се снимат с телефони.
С новия айфон, съдейки по медийните реакции, ще стане задължително. Със Закон за Сватбената Фотография (и ще се събира акциз в полза на Епъл, че Евросъюза много данък им взимал).

И за ФФ останаха само котките на Симбончо, с които идеалното боке още не е намерено и търсенето продължава...

Всичко това въпреки лукавата усмивка го казвам най-сериозно. Но Живко да премести целия офтопик в отделна тема, за да си се изпокараме в нея като хората

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Последна промяна Майстора на 17 Сеп 2016, 17:46, променена общо 2 пъти

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2016, 17:35 
Аватар
kiril написа:
Въпроса ми за кропките се изчерпи след отговора на Бисер и Вили.

Аз пък въобще недоумявам, как зададе такъв нубски въпрос. И ФФ имаш, и кропка имаш, и колко години опит във фотографията, технически си доста светнат. И накрая да изтърсиш баш тоя въпрос! :laughing-jumpingpurple:

В началото

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 3   [ 55 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3