Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 3 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
simbon4o
  Мinolta МС 1.2 58mm vs Canon FD 1.2 55mm :)
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2016, 10:15 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
ревю
Така де, за тези които се чудят.

В началото
 Профил  

Реклама

марвес
  Re: Мinolta МС 1.2 58mm vs Canon FD 1.2 55mm :)
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2016, 11:31 
Аватар
Ревю-ъра е обърнал цените в таблицата със спецификациите, по-долу в заключението е обявил по-точните:

The Canon FD 1.2/55 usually (July 2016) sells for about $150 at ebay.com (affilate link).
The Minolta MC 1.2/58 usually (July 2016) sells for about $400 at ebay.com (affilate link).

С тази разлика в цените би било по-коректно Минолтата да се съпостави с Canon FD 1.2/55 ASPHERICAL

simbon4o, аз съм си играл преди да съпоставям този FD 1.2/55 S.S.C. срещу FDn 50/1.2 L и втория ми хареса много повече във всичко, даже е по-малък и по-лек.

В началото

simbon4o
  Re: Мinolta МС 1.2 58mm vs Canon FD 1.2 55mm :)
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2016, 12:02 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Канон 55 1.2 асферикал е по-рядък и скъп заради това. Рокора няма асферичен елемент и съпоставянето е по-скоро за разликите между скъпа и евтина 1.2ка. 50 1.2 елката е най-добър като острота заради асферичния елемент, който е втората 50ка с такъв от канон. Обикновения 55 1.2 е лесен за намиране и цените са прилични, незнайно защо не го харесват много хората. Обектива е 1.2, остър е, бокето е прилично(не перфектно) особено като се позатвори малко. Дори в базара на ФФ излиза за по 300лв. 50 1.2 елката е най-добрия 50 1.2 за времето си, напълно използваем на 1.2, остър без халиране и силни аберации. Много по-добър от алтернативите си и дори по днешните стандарти е много добър.

Като цяло канон са се старали да правят по-добри оптически обективи(остри), а рокора е сякаш правен с идеята да снима бокета. Характера на дефокуса му е много приятен, особено при неконтрастен фон. Има много портретен подход към дефокуса, в центъра маже повече от крайщата. Каноните са по-равни по целия кадър с по-малко въртене на фона. Рокора някакси напомня на ноктилукса на лайка 50 0.95.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 3 мнения ]