Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 7   [ 138 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
lmitov
  Lens Turbo v.2 на Mitakon
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2016, 20:30 
Аватар

Рег.: 01 Окт 2015, 13:09
Някой ползвал ли е това чудо и дали си струва парите? Поръчал съм си един 50/1.7 Цайсов Планар Т и се чудя как ще е с него. Отделно, че цената е колкото планара ама кефа цена няма :)

В началото
 Профил  

Реклама

simbon4o
  Re: Lens Turbo v.2 на Mitacon за C/Y
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2016, 21:17 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Ползвам още от първа версия и много се кефя. Продължавам да го ползвам и на А7цата.
Ето галерия само с кадри от версия 2 https://www.flickr.com/photos/simbon4o/ ... 9491159518
Повечето са качени цял размер, ако имаш регистрация във фликър ще можеш да видиш.
Като съвет - вземи към ЕОС байонет. С евтин преходник за 20лв(нов) към контакс ще можеш да го сложиш планара, така ще можеш да слагаш и други обективи. Иначе, ако решиш да наденеш някое друго обективче трябва да е контакс.

В началото
 Профил  

lmitov
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2016, 21:22 
Аватар

Аз нямам нито един Канонски обектив, но може би искаш да кажеш, че след това с преходник мога да ползвам и много други обективи? Няма ли това, че ще сложа преходник върху турбото да промени нещо? Камерата, на която ще се ползва е а6000. Видях, че горе не съм споменал.

Последна промяна lmitov на 11 Фев 2016, 21:40, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2016, 21:39 
Аватар

Механичен преходник върху турбото нищо не променя :) само държи обектива там. И да това имах в предвид - всичко, което може да се сложи на ЕОС можеш да сложиш на турбо ЕОС.

В началото
 Профил  

lmitov
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2016, 21:42 
Аватар

Извинявай, но не съм запознат с ЕОС байонета. Да разбирам ли, че там ги няма драмите с безкрайност както при Никон през преходник?

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2016, 21:46 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Виж аз турбо няма ама си купих Канонски ЕОС преходник с тилт и към него м42, ОМ, Пентакс, Никон.....верно малко е играчка с Никонския преходник смяната на обективи ама скъпия преходник - турбо в твоя случай го плащаш веднъж.

От ДСЛР преходниците ЕОС-а е най-универсален - първо че е със най-малка работна отсечка, второ е с огромно гърло и няма драми с безкрайност. Сега не всичко може да се адаптира на ЕОС - ФД, МД обективи примерно няма как.

Contax не съм пробвал, но има преходници към канон без оптика без драми....

Моите ги заръчвам от алиекспрес - 4-5 седмици ама са без пари 3-6$

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2016, 22:01 
Аватар

Контакса е почти като пентакс или ако трябва да сме точни е обратното :)(става дума като работна отсечка). МД и ФД се адаптират след преправяне на обектива. Някои ФД обективи не се поддават на преправяне или поне не и без загуба на оптични качества, за тях съм си взел още едно турбо, което е ФД. Но те са на 1.2 :).

Безкрайностите са решени по много прост начин, турбото е изработено така, че обективите да подминават безкрайност и така шанса да нямаш безкрайност с някой обектив е минимален. Обикновенно са някакви широки обективи с много изпъкнали назад лещи, които опират в лещите на турбото.

Освен това самото турбо е по-късо като преходник от стандартните такива без лещи, което прави още по-компактна системата. Може да се комбинира с някои много приятно компактни обективчета и нещата стават като една мини системка за малка чанта. Примерно Olympus OM има страхотни мъници от нея система. Една 24ка на 2.8, един 50 1.8 и един 135 3.5 ще са страхотна комбинация за снимане на всичко. Много мини, много добра оптика(50 1.8 ОМ не отстъпва на контакския 50 1.7, но е значително по-малък) и нещо, което много ме кефи - като сменям обективи матрицата не се цапа :).

В началото
 Профил  

lmitov
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2016, 22:07 
Аватар

Убеди ме :) И последен въпрос - кой е най-оптималния - този за който писах на Митакон, че сега гледам, че има и по-евтини варианти na Pixco?

В началото
 Профил  

lmitov
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2016, 22:09 
Аватар

Да разбирам ли, че това,което ми трябва е Zhongyi Turbo II Focal Reducer Booster Adapter Canon EF EOS Lens to Sony E NEX 7

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2016, 22:20 
Аватар

lmitov написа:
Да разбирам ли, че това,което ми трябва е Zhongyi Turbo II Focal Reducer Booster Adapter Canon EF EOS Lens to Sony E NEX 7

Точно това ти трябва :) алтернативите са в най-добрия случай по-старата оптика на митакон(турбо 1). Новото се познава по некръглата задна леща понеже влиза по-назад към матрицата и сони имат една шахта, за да влезе там лещата китайците са я отрязали и не е кръгла. Това е турбо 2 и е оптически най-близо до скъпия метабоунс, дори в някои отношения е по-добро от него.

В началото
 Профил  

lmitov
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2016, 22:46 
Аватар

Благодаря много за отговорите - дано не съм Ви измъчил много! Ако беше във ФФ досега да са ме оплюли и изхвърлили с толкова въпроси. Дано темата е полезна и на някой друг, който търси нещо подобно. Аз лично в началото доста скептично погледнах на тези джаджи, защото бях чел за телеконверторите, че пада качеството, падат използваемите бленди поради по-малкото светлина, достигаща до сензора и т.н. Тук изглежда е обратното. Гледах отзиви, ревюта и клипове и навсякъде дават много добри оценки на това Ленс турбо.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2016, 08:33 
Аватар

Е тука на е ФФ :) а тема си имаше отадавна. Даже май не е една.

В началото
 Профил  

djino
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2016, 14:51 
Аватар

Рег.: 30 Юни 2013, 11:58
Да не отварям нова тема ще питам тук .
За кропа е ясно предимствата, но има ли някаква реална полза от турбото , ако се закачи евентуално по-късно на ФФ примерно А7. Четох ,гледах кадри от Симо , но освен ,че ще пази матрицата от прах ...други категорични ползи не разбрах. Май има все пак разлика с Доф-а или не? Печелиш ли пак 1- стоп светло като с кропа или на ФФ , вече не?

В началото
 Профил  

freyr
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2016, 17:59 
Аватар

Рег.: 23 Окт 2011, 07:36
На теория трябва да печелиш пак един стоп, но с тази подробност че на ФФ ако сложиш турбото вече ще има черно по края на кадъра и ще трябва да се кропи (както прави и Симо); Идеята на турбото е да концентрира образния кръг на по-малка площ (APS-C), така че на А7 ще имаш малко по-плитък доф (като изрежеш в съотношение квадрат или 5х7), като извън това количеството черно ще варира според обектива

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2016, 23:03 
Аватар

И на практика си печелиш повечето светлина. С кропа също е така. Лично мен много ми допада визията, която се постика. Прилича на среден формат.

В началото
 Профил  

djino
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2016, 08:13 
Аватар

Благодаря и двама ви за отговорите.
Приблизително такива ми бяха и очакванията. Това с кропенето не ме радва особено ,защото на А7Р или А7Р2 има доста откъдето и да отрежеш и да остане достатъчно, но А7 или А72 са "само" 24МП...
Единия стоп в повече ,ако е цял е добре . Симо беше писал обаче ,че на някои обективи турбото им сменя характера и визията и то към по лошо, на други като Порст-а 55/1.2 към по добре...
Човек ,като си няма работа се вкарва в дилеми .
Някой закачал ли е случайно на Канонски байонет обикновен Минолта МД адаптер? Пишат че на тези без оптичен елемент няма безкрайност . Само безкрайност ли няма,че повечето качествени обективи са ми на Минолта и Коника байонет , а те са от малкото несъвместими с ЕОС

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2016, 08:32 
Аватар

Безкрайност няма, има скъпи адаптери дето са по-близо до безкрайност ама все пак нямат. Има евтини дето са далеч от безкрайност, примерно 50ка с фокус на 1м...
Проблема с коника и минолта е работната отсечка - близка до канонската или по-къса. С други думи преправяш обективи или вземаш турбо правено за тези обективи.

Преходниците с оптичен елемент - за нищо не стават.

В началото
 Профил  

djino
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2016, 09:43 
Аватар

Това съвсем усложнява дилемата. Може да се вземе ленс турбо на МД ,но Хексаноните "артисват" . Говорих със Слав за преработка на М42 или ЕОС , но и той ме попари . Каза ,че зависи от конкретния обектив , с някои обективи от външни производители на Konica AR байонет става ,но с повечето Хексанон-и е проблем.
Работата отива на отказване май. Че няма и колега от форума, дето да има турбото на МД за един тест да видя как ще се държат поне Минолтенските...

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2016, 20:57 
Аватар

Кои обективи имаш?

В началото
 Профил  

bobyn
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2016, 09:15 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2015, 10:57
Има ли Lens turbo 2 за Олимпус/Панасоник микро 4/3? Бих искал да пробвам такива обективи на А6000...

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2016, 09:35 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 13:04
bobyn написа:
Има ли Lens turbo 2 за Олимпус/Панасоник микро 4/3? Бих искал да пробвам такива обективи на А6000...

Не разбрах какво целиш? Искаш да закачиш м4/3 на некс или е-маунт обектив на оли?

"Ленс турбо" по-точно focal reducer няма да намериш, понеже ти трябва място за лещите.
От е към м4/3 също няма дори адаптер заради по-късата работна отсечка.

Единствено можеш обектив м4/3 (например самянг фиш 7.5мм) да закачиш с адаптер на Сони. Аз така го ползвам.

В началото
 Профил  

bobyn
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2016, 09:50 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2015, 10:57
Искам ако е възможно да закача м4/3 на сони Е (а6000). Оставам с впечатление, че обективите са читави, а са и по-компактни, което ми харесва.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 7   [ 138 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща