Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 19 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
dynax
  Leica Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH.
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 00:20 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28

Готино обективче, за цената нямам думи - вече всичко друго ми се струва без пари. :-)
Странно що не са го закръглили поне на f/1.2.

Изображение
Тук намерих още някой друг пример - https://petapixel.com/2017/11/29/leica- ... ream-lens/

Leica unveils Noctilux-M 75mm F1.25 ASPH lens with 'hair-thin depth of focus'

Introducing the Leica Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH. @ leica-camera.com

The $12,795 Legend is Born. @ stevehuffphoto.com

$12,795 @ bhphotovideo.com

В началото
 Профил  

Реклама

zenon
  Re: Leica Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH.
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 11:32 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
От сутринта се чудя... Два или три да купя. Ей така, да има :D

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 11:29 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
нещо не ме впечатлява особено като рисунък. Да не кажа че си е доста посредствен резултата спрямо цената.

Ако ще давам много пари бих предпочел сонешкия 85/1.4 или 105 СТФ. Дори май Сигмата 85/1.4 ...за 12 бона евро можеше доста по-добре да се справят с рисунъка дори на тия ограничени примери.

май дори по-късата страна на кадъра мачка бокето зверски т.е. има як винет и доста зле оразмерена оптика....

най-долното кръгче като се увеличи и нещо не излгежда особено добре т.е. коледните лампи може би ще изглеждат като лучени кръгчета.....

тук там на тия примери сините кръгчета, като че излизат едни зверски аберации в бокето т.е. имат доста видими червеникави контури....

тука и сградите не изглеждат никак добре. Все едно съм трил нещо в шопа и съм прецакал бокето на сносен обектив.

Никончето 85/1.8 или Батиса нямат подобни ядове чак. Дори 55/1.8....или сигмата старата 85/1.4

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 12:44 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Кадрите са обработени и не може да се прецени аберации има ли няма ли. Мен ми харесва, но не виждам защо да струва 12К евро... освен надписа върху обектива. Снимките приличат на правени с нормална модерна оптика със силни корекции. Ако няма лучени кръгчета ще е ок. Иначе и на размери заради късата работна отсечка е прилично малък като за нов модерен обектив. Ако беше 1.0 щеше да е бая по-голям, можеби и по-скъп.
Проблема с модерните обективи - големи и безхарактерни. DXO са виновни :). Поне Лайка като бутикова марка могат да си позволят да не правят такива неща и те ама явно... Този обектив можеше да е още по-компактен, но на цената на малко аберацийка тук там и малко меко по крайщата и надали щеше да му навреди на основната функция. Изобщо не е нужно обектив на такава бленда да снима като макро такъв.

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 12:59 
Аватар

Лимони за 12+ хилки в долари. Най-скъпите лимони на земята.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 13:34 
админиспамър
Аватар

Мен това ми е най-интересно, как стигнаха до цената от 13000 долара ?
Как не ги @беше срам :?

За тия пари взимаш ТРИ Otus-а 85/1.4, пък да не говорим за други обективи от "нормални" марки...

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 13:51 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
Що в телата им кое си струва цената, та обектива ви притеснява. Това просто е снобарска фирма за клиенти сноби. Не вярвам да се целят у вас като потенциални клиенти.

Sent from my Pixel using Tapatalk

В началото
 Профил  

cisco
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2017, 16:34 
Аватар

Рег.: 06 Ное 2012, 07:45
Гроздето е кисело.

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2017, 17:36 
Аватар

cisco написа:
Гроздето е кисело.

Надявам се, ще дадеш да го помиришем, след като си го купиш тия дни..

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2017, 23:37 
админиспамър
Аватар

Както и да го въртим цената е абсурдна, да Бисер писа, че Лайка са си такива, но тоя обектив е 3-4 пъти по-скъп от останалите им и доста по-скъп от най-скъпият досега.
И да, няма да го купя, но това не пречи да си коментирам.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 00:06 
Аватар

Абе в случая на царя му стърчи голия дирник. Няма нужда от политически коректен изказ. Слаба ракийка. Случва се и цайс и лейка да се изложат и сега е доста брутална излагация

Не е дори въпроса за парите. Картинката е зле. От тия примери е доста очевадно зле! Зле е за обектив над 500 лева. Въобще не може да се Мери с обективите актуални над 2 бона.

Каквато и обработка да правиш 5 пиксела на смалена картинка аберация е много много зле. Потресаващо зле е. Такова чудо правеше бирената кутия на минолта и по-нов обектив с подобни аберации на съм виждал въобще. Може би китака на минолта 18-70

Гледах бая със новите сигми и със сонито снимки. Еми сонито мачка като боке, няма лимони грам, няма разни дефекти на оптиката проектирани в кръгчето, няма цветни аберации, няма лучени кръгове от евтина пластмасова оптика.....Еми тая лайка за 12 бона е забъркала всички тия дефекти

Аз скочих на сигмата 135/1.8 и смея да твърдя, че е доста по-висока класа от тая лейка. Бокето на сонито е по-добро и там ми киселее, че не ми се дават толкова пари за едно боке, пък и от фокуса се оплакват хората...но там си е баш киселееене. Харесва ми много ама не е умно да го купувам. Сходно е за канон 85/1.2 - кефи ме уж ама не ме кефи достатъчно...хем сърби хем боли

ПП новия канон 85/1.4 е много интересен обектив. От малкото примери дето съм виждал е по-малко контрастен от сонито и сигмата - това не е хубаво. Ама за боке не съм виждал хубави сравнения.

В началото
 Профил  

cisco
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 08:24 
Аватар

Ама много е кисело гроздето. Leica ще пусне два обектива на томбола, ама щом не Ви харесва няма да ви дам линка да се запишете.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 11:29 
Аватар

кое да му е кисело бе човек? Не е хубав - има аберации и бокето му е кофти? Кое да му е кисело?

Не е кисело, скапано е....ако искат 300 да раздават без пари. Не ми трябва.

Ако супер много ми харесваше, дори на тая цена щях да му се кефя, ама не ми харесва.

Какво като нещо е скъпо, да не го харесвам ли?? Еми и отус няма да си купя, но ми харесва картинката. Милвус също няма да си купя но 135-цата е хубава и ми харесва.....отуса и милвуса нямат зверски аберации барем....

Е и никон 105/1.4 няма смисъл да си купувам, щото няма на какво да го закача, но ми харесва. и никон 58/1.4 и той ми харесва хем оптически не е кой знае какво и има аберации и не е остър, но има хубава картнка

Еми тая лайка няма хубава картинка. Виж ги примерите горе са повече от посредствени като представяне на обектива...

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 12:27 
админиспамър
Аватар

Май на всики коментирали отдолу им киселее гроздето. :laughing-jumpingpurple:

https://www.dpreview.com/news/392531504 ... h-of-focus

И още един коментар :shock:
Цитат:

ZVONIMIR MW TOSIC
December 2, 2017 / Reply
I have examined samples made with 75/1.2 Noctilux on Leica’s website. They display worst ever image quality I have seen from a Leica lens. A cat-eye light bokeh rendering? Milky, washed out, unsaturated colour? And almost nil acutance? These are persistent in all sample images. Something went wrong in the optical design of that lens, and 1kg of glass may be the culprit? Lens diagram confirmed my fears – 75mm Noctilux is choke full of glass, which in such a design and at such focal length acts not as a light receptor, but as a resistor. Similar design mistake was done by Nikon, in their Chinese-made 105/1.4 Nikkor lens. Samples from both Nikkor 105/1.4, and Noctilux 75/1.2 lenses, resemble tremendously, share same cat-eye light bokeh, and bleached out (milky) unsaturated look, that require lots of post processing to make look acceptable. The results in both are disastrous. Similar mistake did Zeiss with their Otus lens, also choke full of glass, a lens in which the micro-contrast and colour saturation are virtually obliterated. Some things should never be attempted: following ill- trends of overcorrected, super-fast aperture lenses is not healthy. Unfortunately, Leica have fallen victim to it. Whilst the Summilux 50/1.4 was one of best modern lenses on any camera, output so rich, magical and life-like, Noctilux 75/1.2 is the opposite of it. Please send my condolences to Mr Karbe.

http://blog.leica-camera.com/2017/11/29 ... 1-25-asph/
Нещо не ги намирма тия примери на техен сайт обаче. :confusion-scratchheadblue:

В началото
 Профил  

cisco
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 13:30 
Аватар

На много хора им киселее гроздето.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 13:39 
админиспамър
Аватар

:lol:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 13:47 
Аватар

еми като нещо очеизвадно не става, няма как да му кажеш хубаво.....

били обработвани кадрите....абе и аз съм мазал кадри ама от тая лайка колкото и да мажеш и оправяш все мазня ще излезе....

В началото
 Профил  

cisco
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 14:46 
Аватар

Не става обектива. Leica да уволни разработчиците и да им скъса дипломите. И да наеме българи който разбират да им покажат как се правят обективи.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 17:37 
Аватар

защо? Имат и хубави обективи. Просто не всеки път става. Както Стойчков не на всяка атака вкарваше гол или както Сони чат пускат някоя прекомерно скъпа джунджурия за това дето предлага и т.н. Всички грешат.

Това да видиш, че едно крайно изделие е слабо за нещастие (или не) е много по-лесно от това да направиш добро изделие на подходяща цена. Лошото е, че корпоративната лакомия прави мениджърите доста късогледи понякога и фирмите пускат не до там хубави изделия. Особено когато са много успешни и донякъде самодоволни, както са лайка, е лесно да прибързаш мислейки, че си безгрешен....

Видяхме го същото с iPhone 8 и Pixel II тази година и с Galaxy Note 7 преди година и т.н.

За мен поне това беше най-големия принос на Стив Джобс за Епъл - не ги оставяше да пускат полуготови изделия......сега са се разпасали яко...

Та дълбоко ме съмнява да е инженерна грешка. По-скоро са го пуснали прибързано или са натискали за неправилни неща т.е. да е 1.25 и същевременно компактен и вертояно да стане преди коледа и подобни тъпотии мениджърски, които в дългосрочен план нямат значение, но са прецакли изделието ..... в смисъл че ако беше 1.4 и беше малко по-обемист и лек и излелзе Май 2018-а, но беше оптически перфектен, нямаше да му се смеем....

Сега е обектив за подарък на Дмитрий Медведев... той пак ще си снима с хасела, ама все ще намери някой подходящ рафт да държи лайката......

ПП Лайка заради телеметъра не могат да правят обективи като Сигма Арт или Цайс Батис. Ако са много големи обективите не се вижда нищо през визьора....

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 19 мнения ]