Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 36 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
santuco
  Re: Никон са на път да пуснат безогледален...
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2018, 11:38 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 16:42
Вярно с тези два слота голяма драма се оказа! Явно за супер протата си трябва. Досега на мен или на някой френд не се е случвало да думне карта. Трябва да се види по този начин през WI-FI как ще стане. Дават някаква бърза скорост за трансфер, но си трябва джаджа с голяма памет. Засега се сещам само за телефон, таблет. Другото, важно е как ще е фокуса на тъмно. Засега малко разнопосочни мнения по въпроса! Дано да има ъпдейти в близко бъдеще ,което е почти сигурно. Може дори някои неща да са спестени нарочно и после да ги пуснат с цел гъделичкане на юзърите!

В началото
 Профил  

Реклама

Nimi
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2018, 14:43 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 09:33
Джаджа с голяма памет е лесно ;-)
Пауър банка с едно безжично SSD вътре и проблема е решен.
От любопитство чета писаниците за новите апарати но май няма нищо интересно за сега.
Весело ми е, че тези дето плюеха "слабите" батерии на Сони-тата сега са си наврели ръцете в устите и не смеят да се обадят.

В началото
 Профил  

Saxon
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2018, 15:05 
Аватар

Рег.: 10 Яну 2014, 22:42
И липсващият слот за карта и живота на батерията са най-малкият проблем в този случай...
Нито втора (трета) карта, нито втора (трета) батерия в чантата ще прегърбят от тежест някого ...
Най-важното според мен е удоволствието по време на снимане и крайният резултат ..., това за мен е най-важното! Всичко останало е фенщина. А от това което изгледах и прочетох новата им системата е интригуваща. Естествено ще има доизкусуряване и лекуване на детски болести, но кой не е минал през това? И така ..., някаква смътна идея ми се върти в главата за коледен (само)подарък ... :mrgreen: :obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2018, 15:13 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
Saxon написа:
А от това което изгледах и прочетох новата им системата е интригуваща. Естествено ще има доизкусуряване и лекуване на детски болести, но кой не е минал през това?

На същото мнение съм и аз.

В началото
 Профил  

kery70
  Никон са на път да пуснат безогледален...
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2018, 15:16 
Аватар

Рег.: 31 Яну 2012, 16:05
Не е въпроса колко карти ще носим. На мен ми умря едно сони 16гб от нищо, нямаше и година. Важното че два слота пишат и на двете. Щот ако стане както при мен е кофти. Снимах ездата със Симо (ombre) като изтрещя картата, и първата серия участници замина в кофата. Инак на мен телата ми харесаха, но вече почти не снимам тъй че нямам мераци

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 01:35 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
Единствено фокусната система ми се струва изоставаща спрямо 3та серия на сони. Всички други недостатъци са ала бала за вечно недоволните.
Но не смятам, че тези две тела ще са някаква алтернатива или реална конкуренция на сони. Те са си за запазване донякъде на никонските потребители. И то само ако са докарали преходника.

Sent from my Pixel using Tapatalk

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 10:22 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
elmago написа:
Но не смятам, че тези две тела ще са някаква алтернатива или реална конкуренция на сони. Те са си за запазване донякъде на никонските потребители...

Така е, но при тяхната огромна база от потребители това е напълно достатъчно да удари Сони много яко.

Иначе като гледам камерите все едно Никон са се опитали да направят А7 3-та серия и за някои неща не са успели - докарали са го между II и III.
Нормално като за първи опит, но от друга страна странно, че не са вкарали нещо ново и различно свое... :confusion-shrug:

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 18:48 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 11:03
За първи опит добре са се справили!
Никон са голяма компания с рекламен ресурс и мрежа от влогари на договор, и не само. Случайно или не, ако бяха изпреварили трета генерация на Сони, това досега щеше да се върти и натяква без сантимент към доставчика на сензори. ;)

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 19:00 
Аватар

Колкото до това дали ще отхапят пазарен дял от Сони - едва ли, просто ще овладеят преливането на потребители от Никон към всички други участници в пазара на безогледални системи.

В началото
 Профил  

Saxon
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 19:25 
Аватар

Ясно е, че камерата е насочена към никонските потребители - особено ако преходника действително е толкова вълшебен, колкото го описват във всички ревюта. Че няма да "отхапе" парче от "доставчика на сензори" (в интерес на истината сензора за Д850 е разработка на Никон, но е произведен от Сони. А този поне според ревюта е изцяло на Никон.), няма да отхапе (от първи опит), но със сигурност ще се наложи на всички производители да се съобразяват с тази стъпка на Никон. Това според мен особено ще важи и ако Канон изтрелят нещо интересно, което в крайна сметка е добре за всички нас.
Хайде, че ей къде е Коледа... :D

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2018, 23:19 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 18:11
1. Двата слота: ами без един? Трябва да свикваме с такива неща. Преди време, когато Apple обявиха (с първия MacBook Air), че на един лаптоп не му трябва оптически диск, всички ги наскачаха като да са луди. И аз бях сред критиците, горд как моето Vaio (не много по-дебело от Въздушната Книга) си има CD/DVD drive - за къде без него? Днес такъв багаж в лаптопа е анахронизъм, кому е притрябвал?... :?

После плюхме махането на букса за слушалки в телефона, но не си мислете, че 'здравият разум' е победил: жичната връзка е пътник с еднопосочен билет. :verysad:

Има много подобни примери; сигурно Никон знаят нещо, което асовете на сватбената фотография не знаят? ;)

2. Батерията : има за тая цел грипове, раници... даже адаптери за жично захранване от контакта в стената :mrgreen:

3. Многото обективи : нищо различно от подхода на Сони в началото: адаптери за наличния арсенал с дълга отсечка. След 10 години (!) закъснение и учене от чужди грешки, щеше да е престъпление Никонският адаптер да не е по-добър от първите на Сони. Но си е просто един адаптер. Друго?

4. Всичко останало - обещаваха се революционни решения и неземно качество. Засега няма признаци да се е сбъднало. Както писах в другия форум: "... Маркетинг, синко, маркетинг..."

Ако свалим фенските розови очила, това е един много добър апрат (даже два), но... нищо особено. Последните думи звучат като хейт, феновете ще ми наскачат, но обективно не е въведено нищо ново, което да не е познато от други (отдавна налични в магазините) модели на други марки, че и на самия Никон. Повтарям - много добри са Z-овете, на най-добро световно ниво са (не е като да са пуснати от руска фирма, примерно) - но НЕ СА революция във фотографската техника.

5. Дали ще отхапят пазарен дял от Сони? Няма! Грешно е формулирано: ходът и на Никон, и на Канон (очакваме го с нетърпение) НЕ ЦЕЛИ отхапване от чужд пазарен дял, а защита на собствения от агресивно разрастване на други играчи. В този смисъл адаптерите за стари обективи са главното оръжие, но защитно оръжие (щото собственик на А7-ица няма да тръгне да си накупува камара стари никонски обективи, за да си смени тялото с хубаво, но не по-хубаво).

От друга страна, растежът на Сони е по-малко от девствени ново-зарибени фотографи, които си купуват пръв апарат в живота. Все повече растежът е от потребители на други марки, които - изправени пред безспорни технически (а наскоро - и ценови) предимства, се превключват от други марки към Сони. Сони яде дял от другите, не те от него. Така погледнато, защитният ход на Никон ще забави растежа на Сони, но едва ли ще го обърне в обратна посока.

Ефектът върху Сони ще е по-малко материален, по-скоро морален: ще им поубие арогантното самодоволство на квази-монопол. В идващата реална конкуренция в безогледалките, Сони ще трябва повече да се съобразява и с конкурентите, и най-вече - със собствените си (дълго страдащи) потребители :roll:

А дано! :obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2018, 00:54 
Аватар

Майсторе, изключително точен анализ!

Надявам се не сте ме разбрали погрешно. Радвам се много на новата система на Никон и се надявам да я развиват с бързи темпове, но подбудите са ми леко егоистични, тоест техния напредък ще накара хората от Сони да се замислят преди да обявят нови продукти със спестени или недоразвити екстри, дори по-лошо, перфектно работещи, но софтуерно ограничени, защото е прекалено рано за нас потребителите.
Та, често на Никонци!
Често и на нас!
Относно втория слот за карти, няма как компания чиято мантра за копиране и запазване на информация, с която печели на своя страна "Про" потребителите да е близо единадесет годишна и изведнъж, не го поставя в новите тела, защо? Не е ли добре разчетен ход, с който да имат очи заставайки пред потребителите си /те имат много такива/, при евентуален лош стар на продажбите да кажат: - Да, има кусури над които работим, отстраняваме, трупаме опит и с анонсиране на втора генерация ще получите всичко накуп.

В началото
 Профил  

Saxon
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2018, 14:56 
Аватар

Значи да се застраховам...
Този цитат го пускам като шега и подозирам, че и Ken Rockwell го казва в този дух ...
Да няма обидени, ей!!!

"Now with Nikon making pro mirrorless cameras that handle like real cameras, feel good in our hands, work like they're supposed to and offer Nikon's superior color rendition, Fuji can return to focusing on their core film and paper businesses and Sony can get back to innovating again in TVs and stereos. It might be time to sell your Sonys on eBay while they still get top dollar."

Ето и цялото ревю, ако ви е интересно:
https://kenrockwell.com/nikon/mirrorless/z6.htm

:obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2018, 16:55 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 20:42
https://www.youtube.com/watch?v=RJhUT8g_qyw

Знаем , че Сони му плащат , ама си е прав.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 36 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2