Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 19 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
kiril
  Фуджи купуват Никон
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2017, 15:09 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
http://www.sonyalpharumors.com/competit ... -troubles/

Вероятно както Сони купиха голяма част от Олимпус едно време.

Интересно колко процента ще купят. Ако съвсем се обединят ще е хубаво за всички. Фуджи има подходящ и наложен байонет и дори в момента от безогледалните е най-близко до идеологията на Никон.

Може би с клизма и фул фрейм може да бутната на фуджака или тия 2.1 мм дето са по-малки от Сони са критични???

Full frame Mirrorless – Sony E-mount 46.1mm, Flange to focal plane 18mm

APSC Mirrorless – Fujifilm X-mount 44mm, Flange to focal plane 17,7mm

ПП Казах ли Ви, че ДСЛР-а няма бъдеще?

В началото
 Профил  

Реклама

JohnyWalker
  Re: Фуджи купуват Никон
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2017, 18:44 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
Те и за Е-маунта викаха, че е много тесен за ФФ, но стана, сега за 2мм по-малко вече може и да не стане или ако стане някои обективи може да пият студена водица.

Според мен Сони много добре си редят картите. Ще убият ДСЛР-а с безогледалки и (точно както стана с Кармата на ГоПро) като решат КаНикон да минат на безогледални, тогава Сони ще извади заобления сензор и ще ги довърши :)

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2017, 19:50 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
Чакай бе, Киро, това са само приказки. Заглавието ти е като на жълт вестник, на което са му верни само датата и името. Не било компютри, ами компоти. Calm down.

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2017, 20:29 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 11:07
По принцип най-изгодно е да се продаде печеливш бизнес. Получава се макса. Разбира се купувачите са пак японци, щото корейците се точат ...

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2017, 21:29 
Аватар

MS и друг път е ставало дума - корейска фирма няма как да купи японска. Японците са друг тип хора. От друга планета са. Просто не става кореец да ги управлява, ще земат да си направят сепуко, че посрамват императора.....Та и императора няма да даде да ги купи кореец. Има бол японски фирми да ги купят ако се налага. А винаги могат да се съберат на двора на императора за групово сепуко ако не се получи.....

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2017, 21:41 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 10:10
Кире, няма как да няма как! Парите не са нито японски, нито корейски. И отдавна не им пука на японците за императора, ако стратегията и тактиката им може да донесе повече пари на същия. Разбирай на Япония...

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2017, 22:41 
Аватар

Изображение

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2017, 23:24 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 18:11
Абе може, ама май няма...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2017, 23:56 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 21:27
Абе, може и да е слух, ама може и да не е...
Щото как го мисля аз, аз съм сони и продавам сензори на никон, и същата фирма закъсва и аз оставам настрана, и позволявам на фуджи да придобие акции на никон...
Нещо не ми се връзва тая каша.
Щото ако съм канон, ама такъв апетит да купя нещо от прекия си конкурент никон имам голям, и що да го давам на фуджи...
Така, че по скоро се съмнявам в някаква такава сделка.
Може и да греша, ама времето ще покаже.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2017, 00:49 
Аватар

има има. Опровержението се оказа менте.....

Явно Никон няма да останат без голям нов инвеститор.....

А това кой ще даде парите се определя от много неща. Канон и Сони единствено биха купили Никон за да ги елиминират от пазара, което е валидна причина. Предполагам биха го направили ако имат много пари излишни. Аз се сещам за подобни примери, но са все доминираща фирма да купи и унищожи нишов играч. Друг вариант за придобиване е ако искаш да завземеш пазар, технология, организация на продажбите. Последното се прави дори ако нямаш парите - намериш някоя и друга банка да ти се върже и да даде пари. Фуджи имат какво да спечелят от Никон и то много. Съвсем отстрани погледнато ако съм банка бих дал пари за подобна сделка - Фуджи знаят новите технологии, никон имат пазара - събираш ги заедно и изкарваш големите пари.

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2017, 01:55 
Аватар

Извън темата:
kiril написа:
...Аз се сещам за подобни примери, но са все доминираща фирма да купи и унищожи нишов играч....
Като например 'доминиращата' мобилна фирма Microsoft с 2-3% пазарен дял в телефоните превзе и унищожи безмилостно 'нишовия' играч Nokia - световен лидер с обиколки пред втория и следващите по времето на случката... Не без троянски кон и други конспирации, разбира се, но думата ми е, че и обратното се случва ;)

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2017, 07:59 
Аватар

Май нещо си станал на криво. Майкрософт купиха Нокиа за да се разширят и да спечелят пазарен дял, разпространителската мрежа, технологии в мобилните телефони. Не проработи.....

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2017, 12:17 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2015, 03:01
Рано е да се каже, че не е проработило. Майкрософт купиха Нокия основно заради патентите и като опитно зайче при разработката и внедряването на windows mobile. Сега след излизането на Surface pnone , нещата ще си дойдат на мястото. Видяхме какво могат със Surface pro 4, Surface studio и т.н.
Пък по темата за Fuji не вярвам това да стане. Пазара в този сектор стана много нишов и печалбата малка. Някои даже са на загуба. След "сватбата" с Xerox, Fuji се развива успешно в малко по-друга посока.

В началото
 Профил  

ess
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2017, 13:23 
Аватар

Рег.: 19 Юли 2012, 11:33
Why Nokia didn't sell its patents to Microsoft - http://www.reuters.com/article/us-nokia-microsoft-patents-idUSBRE9820ZZ20130903

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2017, 00:17 
Аватар

примера с нокиа (една откровено провалена фирма) и Майкрософт (по това време една тъпа и изключително алчна фирма) е много не на място.

В случая ако се закваси хавата може да стане много добре.

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2017, 10:45 
Аватар

Извън темата:
Примера го дадох изрично 'офтопик', защото няма общо с Фуджи и Никон. Само илюстрирах, че 'доминиращ играч купува нишов' не е единствен сценарий и M&A игрите биват по-сложни. За протокола: 'провалена фирма' е вярно за Нокиа сега, но далеч не беше вярно по времето на атаката за унищожаването и. При 'добро' желание на съответни сили немислимото може да се случи и на най-успешната фирма от произволен бранш.

A за фотографските фирми, за които говорим, има много възможни M&A мотиви и сценарии, но желанията на потребителите не са измежду най-вероятните :verysad:

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

В началото
 Профил  

atanas
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2017, 08:35 
Аватар

Рег.: 04 Фев 2014, 14:03
За какво разширяване на фото бизнеса говорим! От тук нататък ще е само свиване. Телефоните изместиха компактните фотоапарати, че и дори най ниския клас "професионални". Нета е залят с фотоси на всичко и всеки от което интереса към завладяващите фотоси е намалял. На мода са чалгарските снимки и селфита на всевъзможни глупости. От тук нататък клиентелата на фото продукти ще се свие до фотографи и мн запалени хора по фотографията които ще са мн малко. Според мен пазара ще е по свит и от годините на филмовата фотография. Може би видеокамерите са бизнес които може да се развива от тук нататък.

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2017, 16:41 
Аватар

^ Те по същата логика телефоните и видео снимат, за какво са им на масите видеокамери?

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2017, 18:25 
Аватар

Майсторе не на масите. Просто камерите добиват повече популярност заради YouTube и телефоните. Ако имаш хубаво видео можеш лесно да го споделиш.

Ама пак пазара ще е сравнително малък.

Аз писах преди че очаквам цените да се качват и за сега май съм познал. Апаратите за 500 лева вече ги няма на пазара. Средно ниво камера сега е 2000 лева и нагоре

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 19 мнения ]