Смени големината на шрифта

Заключен форумДобави отговор Страница 2 от 3   [ 55 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
tochnia1
  Re: Снимка с телефон през обектив Пентакс
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 17:37 
Аватар

Рег.: 09 Апр 2017, 11:24
geoge написа:
tochnia1 написа:
geoge написа:
tochnia1 написа:
Искаш да кажеш, че през друг модел обектив ще мога да правя снимки без да ми излиза "кръгчето на снимката"? Ти снимаш с телефона през обектива? Така ли да те разбирам?
Точно така. С ей тоя обектив на снимката. Миналата година си го взех през пролетта и съм много доволен :)

Държиш ги в ръце или си пригодил приставка за да съединяваш? Първият вариант ще да е много неудобен! Какъв модел ти е телефона? Модела на обектива? Трябва ли да е DSLR обектива за да се получи?
Или пък аз не съм те разбрал правилно - да не би да имаш всичко - приставка, обектив и айфон?
Тази снимка е направена с телеобектив на Канон на едно слънчево затъмнение. Слагаш го на статив и газ :)

Отново да попитам - има обектив, който стои на статив, а ти снимаш през него без да ползваш зум от телефона за да не се вижда кръгчето в дъното...? Какъв модел обектив да потърся за тест, а в последствие да избирам според очакванията! Ако пък и добрите са на прилична цена да стрелям направо в приличен? Модел, какво да търся, предложения?

В началото
 Профил  

Реклама

tochnia1
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017, 11:47 
Аватар

Ето, че се получи.... Кой може да направи такива снимки с телефон от среден, та дори и под среден клас? Листата са на 4 метра, покрива е на 300 метра, а червената стена на 3 метра!
Прикачен файл:
DSC_0281.JPG [ 832.42 KiB | Прегледано 6183 пъти ]
DSC_0281.JPG

Прикачен файл:
DSC_0279.JPG [ 683.78 KiB | Прегледано 6183 пъти ]
DSC_0279.JPG

Прикачен файл:
DSC_0278.JPG [ 642.85 KiB | Прегледано 6183 пъти ]
DSC_0278.JPG

Прикачен файл:
DSC_0296.JPG [ 1.42 MiB | Прегледано 6183 пъти ]
DSC_0296.JPG

Благодаря на опитите за помощ от всички вас! Ако има нещо да добавите, ще се радвам! Ако не триите ако ви дразни темата!

Edit:

Прикачен файл:
DSC_0300.JPG [ 1.83 MiB | Прегледано 6180 пъти ]
DSC_0300.JPG

Само за тест, предстои да направя кутията за телефона, че с тази мижава щипка...

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017, 12:35 
Аватар

Рег.: 30 Мар 2012, 00:40
И след сполочливия според теб опит, продължавам да не виждам смисъла. Кадрите са меко казано неизползваеми.

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017, 14:09 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
Е, що бе... За паспортна снимка 3,5х2,5 стават :rofl:

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017, 15:24 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 21:27
Според мен кадрите са си екстра!
Бокенце, размазано фонче, какво му трябва на човек!
И без това, човека иска да извади обектива от багажника и да снима :up:

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017, 15:44 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 09:33
Всичките "кадри" през комарника даже :think:

Щом го влече ще гледаме шедьоври само :obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017, 17:22 
Аватар

Ясноооо, тук само прпфесионалисти! С телефон дали може да се забележи комарника? Размазаното фонче дали може да се постигне с телефон? Кадрите са по-добри, от колкото само с телефона!
Наясно съм, че не отивам на изложба, наясно съм, че всеки един фптоапарат би направил по-добра снимка! Но съм убеден (ако не е така ме опровергайте), че само с телефон, какъвто и да е не може да се постигне това!
Според мен си струва 55 лв. Не очаквах чудеса, особено с този обектив, а пък и с този телефон!

В началото
 Профил  

kery70
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017, 20:39 
Аватар

Рег.: 31 Яну 2012, 16:05
Пич не се засягай, но снимките са пълна мазня. Щом те кефи продължавай, нали трябва да постигаме удоволетвореност за самите нас. Успех!!!

Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017, 21:56 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
Авторе, и тук и в пентакския форум ти казахме че не си струва цялата гимнастика, в началото беше добронамерен съвет, но човек като ти чете мненията и се чуди какво ти става, скачаш като ужилен, само за професионалисти говориш, а те се борят на пръсти. Всеки коментатр който не ти е по вкуса и се започва заяждане. Снимките които си показал са отвратителни не стават за нищо, просто са супер размазани. Сега ако те е яд че имаш идеи, осъществени от друг, не си го изкарвай на нас. И там ти казах за този айфон и тази приставка ама ти си знаеш твойто. Подкрепям мнението на колегите и го давай малко по спокойно, нервен ми се струваш.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017, 22:09 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 09:33
Още от снимката на "конструкцията" става ясно, че "камерата" на телефона за нищо не става.
За да излезе нещо от тази "конструкция" тя трябва да е неподвижна и да снимаш със самоснимачка.

ААаа.. и трябва да си изчистиш отпечатъците от окото на камерата :mrgreen: Ако няма такива... значи стъкларията е надрана.

Всеки има право на собствена трагедия!

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017, 22:26 
Аватар

ombre написа:
Авторе, и тук и в пентакския форум ти казахме че не си струва цялата гимнастика, в началото беше добронамерен съвет, но човек като ти чете мненията и се чуди какво ти става, скачаш като ужилен, само за професионалисти говориш, а те се борят на пръсти. Всеки коментатр който не ти е по вкуса и се започва заяждане. Снимките които си показал са отвратителни не стават за нищо, просто са супер размазани. Сега ако те е яд че имаш идеи, осъществени от друг, не си го изкарвай на нас. И там ти казах за този айфон и тази приставка ама ти си знаеш твойто. Подкрепям мнението на колегите и го давай малко по спокойно, нервен ми се струваш.

Не съм скачал, като ужилен на никой! Подразнил съм се на философските мнения и за това съм обяснил на всекиго поотделно, че ми трябва помощ, а останалите мнения, че нищо няма да се получи не ме засягат! Обясних няколко пъти, че ще го направя, за да получа подигравки от наричаните от мен "професионалисти"!
Не ме е яд на никой! Идеята си е моя, но това, че не е осъществена означава, че нямам кураж, смелост, надежда и пр. Някой я е осъществил - евала му! Най-вероятно не е попадал на някой български форум, където да го забодът на кол!

Аз съм изключително спокоен човек! Имам всичкото време на света, нищо не ме притиска, нямам психични проблеми! Не харесвам хора, които критикуват без градивна идея в критиката! Примирявам се с тези хора, защото имам нужда от помощ! Надявам се покрай тях да изкочат и хората с градовна критика! Това е!

Относно добронамерените съвети с тинейджъри и подигравателни подмятания - айде, моля спестявайте си ги моля!

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017, 22:42 
Аватар

Nimi написа:
Още от снимката на "конструкцията" става ясно, че "камерата" на телефона за нищо не става.
За да излезе нещо от тази "конструкция" тя трябва да е неподвижна и да снимаш със самоснимачка.

ААаа.. и трябва да си изчистиш отпечатъците от окото на камерата :mrgreen: Ако няма такива... значи стъкларията е надрана.

Всеки има право на собствена трагедия!

Камерата на телефона ми за нищо не става! Конструкцията беше снимана така, с изолирбана намотан, без да е прикрепено здраво, защото експериментирах с фокусни разстояния! Цялата конструкция претърпя промяна! Всичко е много стабилно, демонтира се лесно и стои почти красиво! Тепърва ще се тапицира, защото сега съхнат лепилата и силиконите!

Снимките, които качих са от първите 10, които ги правих с люлеещ се обектив и телефон! Всичко се движи, телефона висеше, като прани гащи на щипчицата! Бях в еуфория и качих снимки, които нямат никаква стабилност по време на заснемане - все едно паркинсонов старец снима!

Обектива е надран мъничко, лещите са леко зацапани, но все пак го взех със затворени очи и по външен вид! Обясних - не съм много в час! Не съм професионалист! Дори някой се пошегува, че съм снимал през комарника.... Ми.... Не можех да се движа, защото телефона изпада и се размества! След утре няма да е така!

Нека събера всичко и ако някой има интерес мога да демонстрирам, какво се е получило и да се забавляваме заедно на мой гръб :)))))

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2017, 01:10 
Аватар

А аз толкова бири изпих на това представление...

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2017, 09:15 
Аватар

geoge написа:
А аз толкова бири изпих на това представление...

Заповядай и кикиритки :popcorn: :D

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2017, 09:16 
Аватар

Авторе питаш за конкретна техника и давахме мнения, които ти искаше, това няма общо с понятието градивна критика, просто няма какво да се критикува. Обсъждането на една техника, не е критика. Пишеш едно и също в двата форума, но и в двата получаваш еднакви мнения. Щом си постигнал това към което си се стремил е супер, само не забравяй, че една снимка без значение за какво ще се ползва, трябва и качество. Дали ще покажеш нещо като си закрепил цялата конструкция ск е твое решение. Палиш се без да има защо. Човек когато иска мнение, и хората си праят труда да напишат нещо е добре да го оцениш и дали ти харесва тяхното такова или не да се държиш по различен начин.

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2017, 12:09 
Аватар

ombre написа:
Авторе питаш за конкретна техника и давахме мнения, които ти искаше, това няма общо с понятието градивна критика, просто няма какво да се критикува. .............................

tochnia1 написа:
Здравейте! Купих обектив, като първият човек, който си мисли, че е открил топлата вода с цел снимки с телефона ми Сони М2.

Да ама не! Имам нужда от помощ! Моля да ме светнете някои неща! Ето обектива - Обектив за Пентакс 28- 200 4 -5,6/макро/ Сириус гр. София Оборище • OLX.bg

Идеята е следната:
Правя кутия от твърд кейс за моя телефон, който прикрепвам, към обектива и започвам да правя фото "шедьоври" ! Да, но когато сложа камерата на телефона на входа на обектива се налага огромен зум от телефона за да премахна кръгчето, което се образува, като наднича телефона ми в обектива!

Питането - какво трябва да сложа за да премахна това кръгче? Някакъв вид оптика допълнително? Лупа някаква? Да изхвърля обектива? Да купя нов? Надявам се да се справя с този, ако получа вашата помощ, но в крайна сметка.... готов съм.... Бе с една дума, ще сложа телефона в приставка за да мога да снимам през оптичен обектив на ВСЯКА ЦЕНА, само и само за да се само докажа!
Моля за съвет и помощ!

Нека да не се засягат професионалистите от моите лаични въпроси, и да опитат да помогнат!

Р.Р. Запознат съм с качествата на телефона си, като камера и възможности (много под средното ниво са снимките)! Знам, че обектива не е някакъв супер със супер възможности, но иначе мен за сега ме удовлетворява, като гледам през него нещата се получават, остава да успея да ги запечатам и на снимка!

Айде сега моля да ми покажеш, къде точно съм искал мнения за това, което правя! Исках помощ за нещо конкретно! Обърни внимание на послеписа, обърни внимание на зададените въпроси и моля да не ми слагаш думи в устата! Вие, някои от вас започнахте да критикувате това, което правя! За това се примирявам и очаквам поне градивна критика!
Аман от заядливци!!! Иначе, АЗ съм бил заядлив....!

Момчета, оставете си по някоя бира, като приключа и покажа шедьовъра на инженерната ми мисъл :))))) Естествено ако ви е любопитно, ако пък не ....

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2017, 12:55 
Аватар

Айде, че се стопли... :mug:

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2017, 13:10 
Аватар

Такааа, ето го шедьовъра:

Прикачен файл:
image-0-02-05-d9c4a23bc21e7ed67122d9d9789e8262410028df6f2a03f2e78bf55b44a9a70e-V.jpg [ 94.07 KiB | Прегледано 5996 пъти ]
image-0-02-05-d9c4a23bc21e7ed67122d9d9789e8262410028df6f2a03f2e78bf55b44a9a70e-V.jpg

Прикачен файл:
image-0-02-05-863a1246d62f7adeb58e1152bbc98a1408da4ecaacc9252973d78e339655064d-V.jpg [ 98.82 KiB | Прегледано 5996 пъти ]
image-0-02-05-863a1246d62f7adeb58e1152bbc98a1408da4ecaacc9252973d78e339655064d-V.jpg

Прикачен файл:
image-0-02-05-51b81a44bdb8fc3002c2d491e72c2423e0b25f830d9d467f08c7df2db25b7e90-V.jpg [ 98.47 KiB | Прегледано 5996 пъти ]
image-0-02-05-51b81a44bdb8fc3002c2d491e72c2423e0b25f830d9d467f08c7df2db25b7e90-V.jpg

Прикачен файл:
image-0-02-05-49476c2827d005e9aedc81549c0538097871c6c1bb6c08ae8572d1dda8def967-V.jpg [ 90.81 KiB | Прегледано 5996 пъти ]
image-0-02-05-49476c2827d005e9aedc81549c0538097871c6c1bb6c08ae8572d1dda8def967-V.jpg

Не е добре изглеждащ, не е нещо, което с гордост ще извадя на място, където ще впечатлявам хора с изумителната си техника за снимане! Но определено повиши възможностите за снимане на телефона ми, както и на всеки друг телефон, какъвто и да е! Друг е въпроса, че камерата на телефона ми не става за нищо! Разбрах го чак сега, когато обектива изисква прецизна техника за заснемане зад него! Мислех, че имам среден клас камера, но се оказа че е под всякаква критика!
"Шедьовъра", който направих изглежда, като тухла - знам това... Много от вас ще се смеят и забавляват с това, което виждат, но за тези пари - толкова! Удовлетворен съм от това, което направих, резултата е задоволителен, като визия (все пак нямаше как да е по-изфинен, след като се изисква пълнеж заради приставката), и изумителен, като възможности! Никога не съм мислил, че телефон може да постигне тези възможности с този нисък клас обектив и то за тези пари! Наистина очаквах да повиша възможностите за заснемане, но всичко надхвърли очакванията ми!
Всичко това, което може обектива не може да се постигне нито с бинокъл, нито с монокъл, нито с приставките до 50 лв, които се продават готови! Без обектива не може да се постигне макро режим, същевременно и оптичен зум, като от бинокъл или далекоглед (монокъл). Фиксирането на разстоянието е изключително прецизно, както и в макро така и в пейзажно заснемане! Явно приставката, която сложих, в комплект с обектива постигат тези неща, които очаквах, но пак да повторя - надхвърлиха и най-смелите ми очаквания!

Така, относно "неизползваемите кадри", относно изключително ниското качество на снимките (кадрите), замъгляването, нереалните цветове, нереалният фокус (който не може да се подобри с този телефон) мога да виня само телефона и ръцете си, но в НИКАКЪВ случай "тухлата", "изобретението ми", "нещото" или там, както ще го наречете с ваши думи!Изчетох всичко за камерата на Сони М2 по форуми и коментари - няма нищо задоволително в изказванията им и във възможностите на самата камера! Убедих се и аз след вчерашните тестове. Камерата изисква много светлина със и без "изобретението" ми. Когато има достатъчно светлина (разбирайте огрян от слънцето обекта) нещата са задоволителни, но ако е само облачно, изкуствено осветление, да не говорим за смрачаване, нещата не се получават по никакъв начин - "кадрите са меко казано неизползваеми" (използвам цитат, защото е точно казано) ! Но в никакъв случай НЕ МОГА ДА ВИНЯ обектива и приставката, които ги превърнах в "нещото". Правих снимки със и без "тухлата", резултата е един и същи, само дето с "изобретението ми" нещата изглеждат по-трагични, защото се забелязват ниските възможности на камерата на телефона!
За да финализирам всичко обобщено с малко думи:
Доволен съм от това, което направих и с ваша помощ, считам, че някои от вас понятие си нямат от това, което притежават наготово за хиляди левове (може би) и всичко приемат за даденост! Други забелязаха много преди мен, че камерата ми не става за нищо и дадоха смислени съвети и градивна критика! В никакъв случай не мога да кажа, че бих заменил "нещото" си с фотоапарат от нисък и дори среден клас!
Благодаря на всички! Благодаря за отделеното време и на заядливците (направих си изводите), много съм благодарен и на всички, които се опитаха (дори някои успяха) да ми помогнат, благодаря и на управата на сайта, че ми дадоха възможност да попитам и да ми помогнат, благодаря, че ме изтърпяхте! Излишно е да споменавам, че не бих се върнал с някаква подобна идея или питане никога тук, след, като видях на какво е способен българина, който се възползва от слабостите и незнанието на питащите за да се докажат, като могъщи и разбиращи хора! Никой никога не може да знае що за човек има отсреща, за да се държи така! На някой хрумна ли му, че мога да държа речи по 12 часа по теми, които те не разбират - ядрена физика, студен ядрен синтез, алтернативни източници на енергия и квантова физика? Можете да сте сигурни, че ако разпозная някои от вас по моите форуми БИХ МУ ПОМОГНАЛ с удоволствие и бих насърчавал модераторите да спират подигравките, само защото човек не се е родил научен!
Точка! Благодаря още веднъж и пожелавам успех на всички и на форума!

Ето малко снимки, които направих с "тухлата" (май така ще си го наричам вече :) ) :

Това съм аз на силно осветено място сниман от приятелката ми! Дефектите са само от камерата на телефона - никакви други, освен, че приятелката ми за първи път държи фотоапарат в ръка :):

Прикачен файл:
DSC_0310.JPG [ 1.12 MiB | Прегледано 5996 пъти ]
DSC_0310.JPG

Прикачен файл:
DSC_0308.JPG [ 1.17 MiB | Прегледано 5996 пъти ]
DSC_0308.JPG

Случаен минувач:

Прикачен файл:
DSC_0305.JPG [ 1.07 MiB | Прегледано 5996 пъти ]
DSC_0305.JPG

Снимки на свечеряване, почти не възможно да се намести кадъра, защото телефона префокусираше непрекъснато, а и не може да се намести фокуса, защото има страшно много шум! При самото заснемане, шума изчезва и се получава това:

Прикачен файл:
DSC_0333.JPG [ 633.47 KiB | Прегледано 5996 пъти ]
DSC_0333.JPG

Прикачен файл:
DSC_0317.JPG [ 1.03 MiB | Прегледано 5996 пъти ]
DSC_0317.JPG

Снимка без "тухлата":

Голяма е и не може да се качи, съжалявам! Но е много зле, а е правена при същите условия, като снимката на чешмата - разликата е 5 секунди!

Средна осветеност (на око разбира се) :

Прикачен файл:
DSC_0320.JPG [ 1.01 MiB | Прегледано 5996 пъти ]
DSC_0320.JPG

Ми толкоз, за да не препълвам сървъра с тъпотии, да не пускам нов пост, а и - Не можете да добавите друг прикачен файл, 10 е максимума.

Успех момчета и всичко най-хубаво желая!

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2017, 13:26 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 20:42
Все тръгвам да пиша нещо в тази тема и все се отказвам. Очаквам нещо , а то...
Направо ме яд за изразходваният трафик по темата...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2017, 13:32 
Аватар

Рег.: 16 Мар 2012, 10:41
Защо ми си струва че, дигиталното увеличение от телефона ти (кропване) ще изкара по добър резултат от оптичния експеримент :think:
Експериментите са хубаво нещо и аз ги харесвам, повечето пъти дори и неуспешни те са полезни, все пак ни учат и трупаме опит :up: :obscene-drinkingcheers:

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2017, 16:36 
Аватар

Авторе, заядливци няма, или ако има е само в твоята глава. Гледам резултатите през телефона, ми сори ана тел за 200 кинта ще направи същото, че и по добре. Виж темата за телефоните. Така и не каза за какво ще се ползват кадрите, но с това качество са плчевни. Както и да е крайния резултат е под всякаква критика, въпреки всичко. Виж и поста на Саша, много точно казано. Поне да си струваше ама...... Не.

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2017, 17:05 
Аватар

Браво !!!
Впечатлих се и реших да експериментирам и аз с моя телефон, и ооо боже получи се.
Закачих му широк обектив, ама твърд и в буквалния и в преносния смисъл, са държа да кажа такава тухла не съм правил, а тръба от пвц и облепена със тиксо, елементарна система.
Моя телефон приравнен към ФФ си отива към 7м2, както и да е.
Ето и снимката, има какво още да се желае, ама за сега толкова.

Прикачен файл:
telefon.jpg [ 1.67 MiB | Прегледано 5998 пъти ]
telefon.jpg

Последна промяна tishovsx на 14 Апр 2017, 17:20, променена общо 1 път
В началото
 Профил  

Заключен форумДобави отговор Страница 2 от 3   [ 55 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3  Следваща