Смени големината на шрифта

Заключен форумДобави отговор Страница 1 от 3   [ 55 мнения ]
Страница № 1, 2, 3  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
tochnia1
  Снимка с телефон през обектив Пентакс
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2017, 11:30 
Аватар

Рег.: 09 Апр 2017, 11:24
Здравейте! Купих обектив, като първият човек, който си мисли, че е открил топлата вода с цел снимки с телефона ми Сони М2.

Да ама не! Имам нужда от помощ! Моля да ме светнете някои неща! Ето обектива - Обектив за Пентакс 28- 200 4 -5,6/макро/ Сириус гр. София Оборище • OLX.bg

Идеята е следната:
Правя кутия от твърд кейс за моя телефон, който прикрепвам, към обектива и започвам да правя фото "шедьоври" ! Да, но когато сложа камерата на телефона на входа на обектива се налага огромен зум от телефона за да премахна кръгчето, което се образува, като наднича телефона ми в обектива!

Питането - какво трябва да сложа за да премахна това кръгче? Някакъв вид оптика допълнително? Лупа някаква? Да изхвърля обектива? Да купя нов? Надявам се да се справя с този, ако получа вашата помощ, но в крайна сметка.... готов съм.... Бе с една дума, ще сложа телефона в приставка за да мога да снимам през оптичен обектив на ВСЯКА ЦЕНА, само и само за да се само докажа!
Моля за съвет и помощ!

Нека да не се засягат професионалистите от моите лаични въпроси, и да опитат да помогнат!

Р.Р. Запознат съм с качествата на телефона си, като камера и възможности (много под средното ниво са снимките)! Знам, че обектива не е някакъв супер със супер възможности, но иначе мен за сега ме удовлетворява, като гледам през него нещата се получават, остава да успея да ги запечатам и на снимка!

В началото
 Профил  

Реклама

kery70
  Re: Снимка с телефон през обектив Пентакс
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2017, 15:57 
Аватар

Рег.: 31 Яну 2012, 16:05
Според мен нищо няма да стане, поради ред причини. Обектива е Сириус 28-200/4-5,6 и е за Пентакс. Успех!!!

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2017, 16:23 
Аватар

Има ли вероятност да преодолея причините с Ваша/твоя помощ?
Няма как да сте/си досетил, че съм пълен аматьор ? Но мерака и възможностите са ми почти неограничени!

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 10:16 
Аватар

Рег.: 30 Мар 2012, 00:40
Ти направо ме разби с тая тема.
Сега сериозно:
Колкото и голям да е ентусиазма ти, нищо няма да се получи.
Първо - проектира се с голяма точност точно на какво отстояние от последното стъкло на обектива стои матрицата на фотоапарата.
Второ - Обектива се проектира така, както да изпраща сноп светлина към определен размер матрица на определено отстояние. Инверсията е обратна. Няма абсолютно никакъв начин да виждаш нещо смислено през шпионката на телефона.
Трето - цялото упражнение няма абсолютно никакъв смисъл и предназначение.

Не знам как си се инспирирал за цялата тази история, но по-добре не се занимавай и инвестирай неограничената си енергия в нещо по-смислено.

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 11:38 
Аватар

http://www.semnews.net/gadgets/Prehodni ... one-4.4088
https://www.youtube.com/watch?v=S2_RvCGD9H8

Дали съм достатъчно убедителен или да търся още примери?
Да разбирам, че на никой не му се занимава с някакъв си и няма как да сподели опита си за това, как да приближа "експонацията на снопа светлина, който влиза през обектива до камерата на тъпият ми телефон"?

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 13:05 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
Не е до това дали ни се занимава. По-скоро никои не е правил такива опити. Имаше едни приставки ня сони за телефони. Колеги тук бяха пробвали и бяха доволни. Но това с обикновен обектив е малко мазохизъм и според мен...

Изпратено от моят E2303 с помощта на Tapatalk

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 14:07 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 21:27
tochnia1 написа:
http://www.semnews.net/gadgets/Prehodnik-za-profesionalni-obektivi-za-iPhone-4.4088

На тези двата линка дето си дал, ясно пише, че приставката е за iphone.
А твоя телефон не е такъв, това което си го намислил с твоя телефон и тоя обектив няма да стане. По убедително няма как да ти го кажа ;)

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 14:13 
Аватар

Приставката има батерия, следователно ново устройство, което трябва да му проверявам заряда. Освен камерата на телефона ми трябва да работи и блутут-а - все неудобства, които искам да избегна! Не ви ли се струва яко да ползвате телефона си със сменяем обектив, като някой фотоапарат от висок клас?
Имате ли идея, къде да търся помощ? Оптика ли трябва да посетя или някой специализиран магазин за оптични уреди?

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 14:22 
Аватар

tishovsx написа:
tochnia1 написа:
http://www.semnews.net/gadgets/Prehodnik-za-profesionalni-obektivi-za-iPhone-4.4088

На тези двата линка дето си дал, ясно пише, че приставката е за iphone.
А твоя телефон не е такъв, това което си го намислил с твоя телефон и тоя обектив няма да стане. По убедително няма как да ти го кажа ;)

Намекваш, че ако успея да покажа камерата на моя телефон на мястото, където стои камерата на айфона няма да се получи снимка?
Или искаш да подчертаеш, че нямам айфон? Аз това долавям от поста ти!
Иначе с този обектив и моя телефон не виждам разлика с айфона и онзи обектив, освен, че има някакъв вид леща, която не позволява да се налага да зумват телефона!
КОЕТО В СЪЩНОСТ Е МОЕТО ПИТАНЕ!

Или имаш нещо друго предвид в убедителното изказване, което аз не разбирам?

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 14:30 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
Тц, с тоя Сириус няма да стане. Вземи си Канон като тоя от посочения линк: http://www.semnews.net/gadgets/Prehodnik-za-profesionalni-obektivi-za-iPhone-4.4088, доволен ще останеш! Сега през деня снимам с телефона, вместо да мъкна тия фотоапарати! :obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 14:40 
Аватар

geoge написа:
Тц, с тоя Сириус няма да стане. Вземи си Канон като тоя от посочения линк: http://www.semnews.net/gadgets/Prehodnik-za-profesionalni-obektivi-za-iPhone-4.4088, доволен ще останеш! Сега през деня снимам с телефона, вместо да мъкна тия фотоапарати! :obscene-drinkingcheers:

Искаш да кажеш, че през друг модел обектив ще мога да правя снимки без да ми излиза "кръгчето на снимката"?
Ти снимаш с телефона през обектива? Така ли да те разбирам?

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 14:45 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 21:27
Купи си и адаптер от тук.
https://www.turnikit.com/
Ако не стане с твоя телефон, май ще трябва да си купиш и iphone.

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 14:58 
Аватар

tochnia1 написа:
Искаш да кажеш, че през друг модел обектив ще мога да правя снимки без да ми излиза "кръгчето на снимката"? Ти снимаш с телефона през обектива? Така ли да те разбирам?
Точно така. С ей тоя обектив на снимката. Миналата година си го взех през пролетта и съм много доволен :)

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 15:16 
Аватар

geoge написа:
tochnia1 написа:
Искаш да кажеш, че през друг модел обектив ще мога да правя снимки без да ми излиза "кръгчето на снимката"? Ти снимаш с телефона през обектива? Така ли да те разбирам?
Точно така. С ей тоя обектив на снимката. Миналата година си го взех през пролетта и съм много доволен :)

Държиш ги в ръце или си пригодил приставка за да съединяваш? Първият вариант ще да е много неудобен! Какъв модел ти е телефона? Модела на обектива? Трябва ли да е DSLR обектива за да се получи?
Или пък аз не съм те разбрал правилно - да не би да имаш всичко - приставка, обектив и айфон?

В началото
 Профил  

kery70
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 15:48 
Аватар

Рег.: 31 Яну 2012, 16:05
Добре де, да те попитам, какъв е смисъла от това упражнение? Да носиш едно кило обектив и приставки, като крайното изображение ще е меко казано незадоволително. Щот инак един некс в джоба или нещо друго компактно ще даде една съвсем различна картинка. Има един LX100 в базара на ФФ за добри пари погледни го. Само мнение изказвам.

Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 16:33 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
И аз да попитам какъв е смисъла при положение, че има NEX апаратчета под 200лв, повечето телефони са по-скъпи.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 16:48 
Аватар

kery70 написа:
Добре де, да те попитам, какъв е смисъла от това упражнение? Да носиш едно кило обектив и приставки, като крайното изображение ще е меко казано незадоволително. Щот инак един некс в джоба или нещо друго компактно ще даде една съвсем различна картинка. Има един LX100 в базара на ФФ за добри пари погледни го. Само мнение изказвам.

Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

От няколко години ми се върти тази идея в главата. Имах Сони ARC, който ме научи да снимам, не само за снимката, а за изкуството! Да речем, че нищо не разбирам от фотография, но ме много интригува!
Та понеже съм пълен лаик в темата фотография, като техника, реших, че за прилични пари от около 200 - 300 лв за обектив ще мога да правя и макро снимки и пейзажни и портретни с усилена острота и какво ли още не! В последствие... се появи случая с айфоновата приставка и ми даде още повече кураж! Тъй, като не познавам фотограф с техника, скочих в обектив по визия, без да отчитам термини, като фоторефлекс, варио, твърд обектив, филтри и пр. Оказа се, че трябва да преместя фокуса на камерата на телефона ми на 60 - 65 мм напред, за да се скрие кръга оставен от обектива ми и за това писах тук и в някакъв форум на Пентакс!

Имам Кодак с варио, взимах Канон с варио, купих на приятелката ми SE, въпреки, че не искаше айфон, имам сапунери от среден клас, но идеята да направя почти универсален обектив БЕЗ ЗАХРАНВАНЕ, който мога да го извадя от багажника на колата, когато съвсем случайно без план съм се оказал във Велинград, Родопите или, където се сетите, да бръкна в този багажник, да извадя обектива, да сложа телефона в поставката и да снимам без да мисля за разстояния, батерии, зарядни и др. Телефона ми винаги е с батерия.... Кодак-а е с батерии от по 1.5 волта, но от де батерии на 1800 м височина... дисплея му е 3.8 инча... трудна поддръжка...

Въобще.... 250 долара няма да дам за нещо, което е измислено, но съм готов да дам 600 лв за нещо, което съм го планирал, осъществил (с помощ от знаещи и разбиращи) естествено, ТОЧНО по моя начин и точно за моите нужди!
Луд ли ви изглеждам? Няма значение, как ме виждате вие, но ако можете ми дайте смислени идеи, като geoge, дори ми предложете обектив, не този, който купих, защото е шарен и се разтяга, а точният обектив, който да сложа камерата на телефона и да снимам макро, пейзаж, портрет и пр.!

Това е смисъла, идеята и пр. Убедете ме (не, че сте длъжни да го правите), че трябва да нося зарядно, отделен фотоапарат и поне два обектива и да трием темата!

Фотоапарат + приличен обектив комплект 800 - 1000 лв приличен обектив - 200 - 300 лв
Нова карта памет, никаква връзка с компютрите в къщи, освен с кабел - телефона ми качва всичко на лаптопа през мрежата. Телефона позволява качване по фейс и форуми и компютри на децата ми, почти мигновено фотоапарата тромав с кабели и бавене..., а и ако не нося лаптопа или пък и той без батерия?

Последна промяна tochnia1 на 10 Апр 2017, 17:08, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 17:01 
Аватар

Рег.: 30 Мар 2012, 00:40
С цялото ми уважение и без никакъв сарказъм:
Аако понаучиш малко повече за фотография и техника ще разбереш колко безумно звучи искането ти.
Винаги съм уважавал ентусиазма при хората, но в случая охлади малко страстта, купи си един некс, вземи си зарядно за кола и се учи на воля. С друго не мога да ти помогна.

В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 17:17 
Аватар

wrongname написа:
С цялото ми уважение и без никакъв сарказъм:
Аако понаучиш малко повече за фотография и техника ще разбереш колко безумно звучи искането ти.
Винаги съм уважавал ентусиазма при хората, но в случая охлади малко страстта, купи си един некс, вземи си зарядно за кола и се учи на воля. С друго не мога да ти помогна.

Благодаря за мнението! Наистина започва да ми звучи по-надеждно, защото още не съм виждал снимката, която искам да направя с моята идея! Има наистина голяма вероятност (според всички до тук) след тази съкровенна снимка да захвърля всичко!

Питах Чичко за NEX, или не съм формулирал въпроса или ....., може ли да ми дадеш инфо, какво точно от моите изисквания може да покрие и какъв да купя? Ще го направя още днес, за да успея да се откажа от идеята, която ме разубеждавате и вие да я отхвърля! Може ли да се свърже с нет или поне с телефон?

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 17:21 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 20:42
https://www.aliexpress.com/item/New-Hot ... 4.1.0QX9Lb

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 17:26 
Аватар

tochnia1 написа:
geoge написа:
tochnia1 написа:

Държиш ги в ръце или си пригодил приставка за да съединяваш? Първият вариант ще да е много неудобен! Какъв модел ти е телефона? Модела на обектива? Трябва ли да е DSLR обектива за да се получи?
Или пък аз не съм те разбрал правилно - да не би да имаш всичко - приставка, обектив и айфон?
Тази снимка е направена с телеобектив на Канон на едно слънчево затъмнение. Слагаш го на статив и газ :)

Прикачен файл:
14ч50м.jpg [ 77.79 KiB | Прегледано 2228 пъти ]
14ч50м.jpg
В началото
 Профил  

tochnia1
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 17:34 
Аватар

sstavrov написа:
https://www.aliexpress.com/item/New-Hot-Sale-For-iPhone-7-4-7-12X-Optical-Zoom-Telescope-Camera-Lens-Tripod-Back/32751180953.html?spm=2114.40010208.4.1.0QX9Lb

Една от идеите, която очаквам да пристигне най-късно в други ден! Не за да го ползвам.... няма добри отзиви, а за да го тествам през обектива... СЪКРОВЕННИЯТ обектив :)

Поръчано и го очаквам:
https://www.olx.bg/ad/universalen-obekt ... 5Sa2e.html

В началото
 Профил  

Заключен форумДобави отговор Страница 1 от 3   [ 55 мнения ]
Страница № 1, 2, 3  Следваща