Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 17 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
JohnyWalker
  RX1RII variable low-pass filter
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 13:25 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
Защо никой нищо не казва нищо за поредното изобретение на Сони?
Да не сте си глътнали езиците :)
Аз не мога да разбера как може Сони от 10 години да прави фотоапарати и постоянно да бълва нови и нови благинки, а фирми като КаНикон за 100 години от лента минаха на матрица. Great suck-sess :)

По темата, какво мислите за новия променлив LPF? Ще си заслужава ли да се чака за А7Р М3 или ще го пуснат с фирмуер ъпдейт на старите :rofl:

В началото
 Профил  

Реклама

798099
  Re: RX1RII variable low-pass filter
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 13:37 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 10:10
Джони, с тази стартова цена не мисля, че ще е най-популярния модел у нас, въпреки всичките му благини.

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 14:35 
Аватар

Да, то и прения модел беше безбожно скъп за нашите ширини, но аз имах предвид новия променлив електронен лоу-пасс филтър.
Който най-вероятно ще се появи в А7М3. Вече няма да се чудим Д800 или Д800Е :)

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 15:10 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 10:10
Да де, разбрах какво е LPF, още повече, че четох новината в SAR. Както вече писах, машинката е интересна и вероятно е нещо като "пробен камък" за внедряване на нови технологии, което напоследък е любимо занимание на СОНИ. :obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

Saxon
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 20:31 
Аватар

Рег.: 10 Яну 2014, 22:42
JohnyWalker написа:
... новия променлив LPF? ... :rofl:

За света не е кой знае каква революция. ;)

В началото
 Профил  

rexpitbul
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2015, 08:58 
Аватар

Рег.: 16 Сеп 2011, 13:29
Има сериозен недостатък...

В началото
 Профил  

rexpitbul
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2015, 08:58 
Аватар

Рег.: 16 Сеп 2011, 13:29
...не мога да си го позволя!

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2015, 15:30 
Аватар

Saxon написа:
JohnyWalker написа:
... новия променлив LPF? ... :rofl:

За света не е кой знае каква революция. ;)

Може ли повече инфо, в коя друга камера го има?

В началото
 Профил  

Saxon
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2015, 19:34 
Аватар

Рег.: 10 Яну 2014, 22:42
Johny, по спомен още през 2013 Рико внедри в Пентакс К3 технология, която работеше на ниво пиксел и позволяваше освен включване и изключване и регулиране на нивото на ефекта. Та така... Пиша през тапата, но съм сигурен, че ако потърсиш и ти ще намериш тази информация.

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2015, 02:33 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 18:11
Вярно е, адаш - не бях го заглеждал по-рано, но след твоята отправка прочетох. Върши много подобна работа, макар принципът да е различен. Всъщност при К3 не е изобщо филтър (нещо прозрачно или полу-прозрачно пред сензора). И не работи на ниво пиксел, а не иво цял сензор. Използват вече наличния механизъм за стабилизация (който мести сензора да контрира сътрсени на камерата) и със същия механизъм при нужда вибрират целия сензор. С висока честота (за да хване и високи скорости на затвора) и с такава амплитуда (отмествания), която съответства на гъстотата на детайла, който ни причинява моарета. С тези микро- вибрации на сензора всщност размазват малко изображението - колкото един класически АА филтър. При отсъствие на такива десени 'филтърът' (вибрациите) се изключват за по-остър образ.

При Сони методът е оптически - има си стъкло пред сензора (всъщност сандвич с течен кристал по средата). Променяйки по електрически път оптическите свойста на течния кристал, се включва и изключва действието на целия АА филтър с подобен краен резултат.

Прочетох също, че още преди К3, Никон са имали патент за такъв филтър - именно оптичски и именно с течен кристал. Не е бил внедрен в никой модел на Никон, прото са патентовали идея. Предвид 'сътрудничеството' на Никон и Сони в сензорите, нищо чудно този патент да е заимстван или поне частично да е подпомогнал разработката на сегашния Сони филтър. Няма причини да не се появи в много други следващи модели апарати.

За метода с вибрациите всички с технология за стабилизация в сензора (като Олимпус, Пентакс и самите Сони) биха могли да го приложат - но ми се струва, че оптическият метод позволява по-прецизен контрол и по-високо крайно качество. Бъдещето ще покаже.

Иначе си прав, че Пентакс има (модел с) изключващ се АА филтър преди Сони.
:obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2015, 08:48 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
Пентакската схема има минуси - не може да се ползва на всички скорости и май намаляваше ефективноста на стабилизацията или изобщо я изключваше. Тук както каза майстора става дума за истинско включване и изключване. Това, ако работи като хората ще отпадне нуждата от модели като д800 и д800е, ще има един със филтър по желание. Моето желание ще е винаги включен :) уляха се с тия филтри последно време. Камера за хиляди левове с много мегапиксели и не става за работа - иди снимай дрехи с тия модерните камери.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2017, 12:07 
Аватар

Вчера си поиграх с тази играчка :) малко снимки.
Много приятна машинка. Фокуса е малко по-умен и бърз от А7р2. Обективчето е прилично, малко повече аберира и бокето е твърде замазано за моя вкус, ръчния фокус е с джойстик (доста зле е). Но е остро, контрастно, бързо фокусира, компактно е... цялата машинка е много приятна на размери и тегло. Просто ми се доснима като я хванах, нищо подобно не изпитвам като хвана А7р2/3 със 35 1.4... голямо и тежко нещо, което търпя само заради резултатите после на компа :). Ако някой направи 35 2.0 или 1.8... с малки размери... това ми е любимата дължина и много ми липсва едно дребно такова.

Припомних си и какво е да държиш нещо дребно, по-дребно и от А7 първа генерация. Това е страхотно, много повече харесвах първа генерация А7. Новите са бъкни с екстри ама с удоволствие бих жертвал стабилизацията на сензора в едно от телата ми заради тази компактност и тегло. Конкретната машинка малко са прекалили с компактността. Можеха спокойно да удебелят малко грипа и да сложат поне FW50 батерия, че тази от RX100 серията направо е смешка. Я изкара 200 кадъра я не. Направо на ролка трябва да се сложат, ако се снима по-сериозно. Обетива така и така стърчи, грипа нямаше да навреди да е малко по-дълбок.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2017, 12:29 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
Страхотни камерки, няма спор :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2017, 12:37 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 20:42
Абе човек колко котки имаш ти?

DT,SX & SOA

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2017, 13:43 
Аватар

2 :)

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2017, 13:59 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 18:11
^ като не се броят уличните

А камерката е 'Лопе се Вега', както се казваше в един стар виц.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

В началото
 Профил  

vth41
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2018, 11:53 
Аватар

Рег.: 15 Апр 2015, 11:33
Ревю от Bastian

https://phillipreeve.net/blog/review-so ... -35mm-2-0/

"This is not a review sample from the manufacturer, I bought this camera with my own money. Actually I bought two and I am once again deeply disappointed by the Sony quality assurance, which is the reason I kept neither of these two cameras in the end. More on that in the bokeh and sunstars sections."

:? :confusion-scratchheadblue:

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 17 мнения ]