Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 3   [ 59 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
dynax
  Re: За Fuji ....
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2017, 19:33 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
kery70 написа:
Е как какво правим? Снимаме си, и изобщо какво значение има техниката? Всичко от последните 5 години та и повече става за снимане. Без значение марка :)

Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk
Да, не мога да разбера какво се разпалиха пак.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

Реклама

ombre
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2017, 22:04 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 13:12
Не не, само си лафим.... :obscene-drinkingcheers:

https://ru.wikipedia.org/wiki/Fujifilm

https://www.fujifilm.eu/bg/za-nas/istorija/istorija

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 00:13 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
да за великата марка от химическата индустрия добро или нищо нали?

http://www.fuji-x-forum.com/topic/4385- ... ng-issues/

https://www.fujix-forum.com/threads/wat ... hope.3816/

https://www.dpreview.com/forums/thread/3450221

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 14:23 
Аватар

Проблеми с отделни бройки,или снимане в условия за които не е предназначена и все пак доста е издържала.Много удобни линкове,но не са нещо дето другите марки да не го правят.Сори.А линковете които постнах,бяха в отговор дали са или не фотографска марка.Интересно защо никой друг не споделя тези твои съждения.
Както казах пичага си,ама и си говориш ей така,колкото да не е без хич..... :obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 18:19 
Аватар

ombre за мене не са добра марка фуджи. Сори ама това си ми е мнение базирано на доста технически факти. Неграмотно са направени камерите им, както беше и самсунг NX. Не се прави така камера. Това за мен е резил и неприемливо. Съвсем не съм единствения. Ти искаш да харесаш марката и не четеш критичните мнения, а такива има много. Дори в сони форумите има чат пат хора, дето идват от фуджи и такива неща сипят по адрес на фуджи, че аз в общи линии по-скоро ги хваля в тая тема. Ако ти направи впечатление давах положителни статии как се решават или преодоляват определени проблеми. За тия същите проблеми има и негативни статии, дето казват че марката е безнадеждна....

ПП Смея да мисля, че добре се ориентирам. По критериите които цитираш ,като захват и т..н Самсунг бяха много добри. NX1 е доста добро тяло като захват и размери и визьор и екран и копчета. Но системата беше сгрешена. За това и умря. Самсунг на време влязоха на пазара, но не можеха да предложат това което Сони и Фуджи можаха. Първите им камери бяха със слаби сензори. После оправиха сензора, но нямаха обективи и нямаше и как да се адаптират. После имаше обективи и камера, но нямаше вече надежда за фул фрейм заради сбъркания им дизайн и ....Самсунг са рационални хора - продават милиарди телефони всяка година. А общия пазар за фото апарати със сменяеми обективи е около 15 милиона броя. Така де предвид безнадеждните им грешки и малкия пазар, просто не си заслужаваше да вадят нов байонет.....

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 18:32 
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
Аз пък с нетърпение чакам да видя дали омбре ще разкара бързо-бързо фуджака. Мисля ,че той е човека (за мен известен) ,който смени много апарати ,напоследък. И ако фуджито му даде това ,което иска , то защо да плюем на фуджинона. Система има . Дали е сбъркана или не , мисля че е субективно.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

В началото
 OnlineПрофил  

kiril
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 18:40 
Аватар

Защо да го сменя? Ако кроп те кефи, намериш обективите, които те кефят и се сбориш с роу файла и картинките са това дето искаш...защо да го сменя? Много хора снимат с панаосник или олимпус дори. А има и такива дето се кефят на никон 1. Това е субективно. Субективно може да те кефи.

Имам приятелче едно с фуджи Х-Е1 и един ръчен цайс. Той вече няколко години е така. Май си купи един 18/2 обектив. Преди беше с некс-че....лошо няма

Сашко и Сабин се кефят на фуджи. Пробвал съм им камерите не са лоши като ергономия. Снимките не са лоши за jpeg. Фокуса е добър. По-зле е от а6000 следящия , но за портрети е добър.

субективно са добри камери ако си инвеситрал в тях.

Обективно е обаче, че инженерно е сбъркана системата. Това е обективно - Математика и физика. Това в дългосрочен план прави безсмислена системата.

Не може да си мислиш, че е добре измислено и шефа на марката да каже пред всички медии - "за професионално качество не искаме да ползваме технологиите от Х системата в средния формат". А Фуджи шефа им това каза 1:1 миналата година.Това е съвсем обективно доказателство и признание, че Х е фундаментално сгрешена при проектирането си.

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 18:51 
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
Така де , но ако ме кефи това , което ми дава като екстри и картина в пъти по-поносим за мен , във финансово отношение апарат, то какво ми дреме ,че системата няма да има развитие или ще претърпи крах. Ще си плющя с каквото ми е кеф , а физиката и математиката ще оставя на друг. От Фуджи нищо не разбирам (не че от нещо разбирам) , но моята система е Сони Е-тка. Смятам я за най-добрата и се радвам като видя някоя глезотия , която при мен я няма (или за която аз не зная ,че имам). Затова казах че е субективно.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

В началото
 OnlineПрофил  

kiril
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 19:01 
Аватар

Да тия критики дето казвам не са че не можеш да снимаш с Фуджи. Със сигурност са добре сглобени камери с модерна електроника и сензор.

Но мен ме интересува какво е бъдещето. Доста пари се дават и ме интересува. Минолтата едно време я харесах, но няколко години нямаше нови опции след Сони А700. После беше супер разочароващо с А99 че и 1-ия А77 и чак с А7 малко оправиха неща. Не ми се повтаря тая драма. Дори ме интересува ако системата се скапе какви са ми другите опции. За туй и предпочитам малко да гледам към Канонски обективи ако ми дават сходна фунцкионалност със Сони, а се оказва и по-добре...

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 19:44 
Аватар

Кире за самсунг,не мога да кажа нищо,може да е така както казваш,а може и просто по ред други прични да са се отказали.Знам само,че 1-чката е бил топ тяло.За оли и пана е точно така,преди да взема фуджака,четох за тия камерки и с учудване разбрах че се ползват и за профи работа.ДО е много зле,практически неизползваем,но всичко останало си е топ особено с гот джамци.Не знам защо шефа на фуджи е казал така за средния формат,може и така да е,но пък не са едно и две мненията които по чуждите форуми,точно това казват,а именно че Х-транса им дава тази острота и цвят за който са мечтали.Не е като да не чета мнения на хора които ползват тази с-ма.Има хора дето мигрират от една с-ма към друга в случая от фуджи към сони,но не са малко и от сони към фуджи.Да не забравяме ,че голям % отт ях и да харесват фуджи,ако искат фф тяло,то те нямат и се принуждават,но също така има и такива дето от фф на сони,канон,никон минават точно на фуджака.В преспектива дали си струва с-мата,мисля че да,предлага всичко което ти трябва-качествени стъкла,ъпдейти нон стоп,става за секи жанр от фотографията.Не може да се отрече,марка с традиции и качество,но ако не бяха сони,този бум нямаше да го има,това обаче не ги прави лоша марка.За теб може и да са,всеки има мнение,но пък сам казваш,че на Сашко ти харесва неговот е1,с което пък беше снимал в дъжд и нищо му нямаше....:)... :obscene-drinkingcheers:

Саша сменил съм доста камери,но това е понеже не ме тресе фенщината,харесвам всяка марка,вкл. и 4/3 с-мите.Взех фуджи ,понеже винаги съм ги харесвал,но така и не успявах да си купя по ред причини.Дали ще го продам,нямам идея,може да е като второ тяло,или за ъп към Т1/Т2/по скоро първото/Имам френд дето снима с сони,и неговата раница е при мен често за дълги периоди/месеци/така,че не се лишавам от снимането с марката.В същност имам и сапунерка на сони и си щракам и с нея често... :obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 20:18 
Аватар

http://www.colinnichollsphotography.com ... xe-2-setup

Линка само показва,как може да се снима сватба с Х2/Т2 и Х100Т,различен клас камери в общи линии...:)
Извода-снимайте за кеф и фенщината настрана,че само пречи.... :obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 20:40 
Аватар

Абе има. С един пичага се запознах в София дето снима сватби и беше зарязал Никоните т.е. две Д3-ки за две Оли М1-ци. Показвах му А7м2-то. То горе долу същото е на размер. Обективите са по-компактни особено 2.8 зумовете, ама те реално са 5.6 зумове особено вечер....

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 21:12 
Аватар

Всъщност е точно така,поне от мненията които четох спец.за 4/3.Доста хора в началото са били резервирани,но са останали очаровани от качеството на изображението което са получили от тези с-ми.

http://1kcreatives.com/stunning-wedding ... 43-system/

В една тема пуснах снимка на хора дето танцуват танца на харе-кришна,снимах с некс ф3 +50 сигма макро на 2.8 с преходник,от двете ми страни имаше двама пичове,единия беше с 750 и гх 80,а другия с 810.Заговорих се с първия и ми вика,още се чудя защо го мъкна тоя никон,след като паната ми прави убийствени снимки.Викам му,не го ли ползваш само за видео,онзи казва не,аз видео не снимам,само снимки.Джама му беше 40-140/по спомен,може и да бъркам/закачен му беше на колана.Та не се учудвам,че твоя френд е направил подобна миграция.Относно сензора на микро с-мите,като изкл.ДО,навсякъде пише,че инженерите са извлекли направо невероятни неща от това сензорче,но потребителите искат още и още,демек може би има накъде да се развиват нещата там.

В началото
 Профил  

Чичко СНИМ!
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 11:32 
Аватар

Рег.: 10 Сеп 2014, 12:08
Фуджи са направили най-голяматото недоразумение на света.
Казва се Субару Форестър 2.5 ХТурбо – 230 к.с., 320 Нм.
Баничарка, вдигната на 21 см., с меко окачване и мак волан.
Моторът се казва WRX ej255.
С Продрайв тунингована АТ и ВДЦ няма равна на светофар, завои на сухо, мокро, хлъзгаво, заледено, заснежено и т.н.
ОБАЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
С това меко окачване, с полуоските под ъгъл, с турбото, което иска масло точно до средата на пръчката се чупи като Ситроен С5. Четири колела с „черна дупка” между тях.

А, това било форум за фотография.
„Стават грешки” – казал таралежът като слязъл от четката за дъски.

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2017, 10:07 
Аватар

Не съм особено съгласен.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 3   [ 59 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3