Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 24 мнения ]
Страница № 1, 2  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
JohnyWalker
  Никон Д850
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 12:41 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 13:04
Понеже ме е страх да пиша в ФФ да не ме баннат ако охуля потъващия Никон да обсъдим тук. :o

Нали уж се стремим към намаляване на размерите, а Никон взели че направили вюфайндъра по-голям и хоп иновация, която ще ни съживи компанията.

Изображение

(Не)Сериозно аз не разбрах точно каква е тази велика иновация дето щели да си ползват МФ обективи с фокус мокус пийкинг. Ще дадеш една кола пари за тяло и ще ползваш обектив за 50лв. няма много смисъл, но поне ще е стъпка в правилната посока - да разкарат огледалото.

В началото
 Профил  

Реклама

borjabobby
  Re: Никон Д850
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 14:04 
Аватар

Рег.: 22 Фев 2013, 02:22
Последните няколко години много взеха да гафят от Никон. изгубиха доста клиенти и си мисля, че ще продължават да губят след като вече има толкова по-добри алтернативи и то на по-добри пари, каквато е А7.

Аз от моя Д7100 съм си доволен и нямам оплаквания, но той е от малко по-старичките и издържани модели.

Flickr/500px/FB Page

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 15:09 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 20:27
Дреме ми на шайбата каква дивотия ще сътворят от Никон!
За всеки влак си има пътници, аз лично не бих дал една торба пари, за да си сложа 30 годишния обектив, за тая работа си има безогледалка. Ако от Никон не са го разбрали...си е техна работа, не мога да им се мешам :laughing-jumpingpurple: :mrgreen: :haw:

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 16:05 
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
Тилтинг скрийн и светещи копчета... жените ще ахнат... голям, стабилен захват... кому е нужно повече?!?
Кво от туй, че може би е с "остаряла" матрица на ... кой?
Титаник се разбива гръмко, с почести.
(Мое мнение)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

В началото
 OnlineПрофил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 21:16 
Аватар

Извън темата:
Здравейте пичове!
Леко съм разочарован и искам да споделя. Каква е тая цензура във Фото-форум? Получавам имеил, че са ми изтрити една камара постове, дори и такива които съм ги писал преди една година. Всичките са със мотив - не е по темата или спам! Аз като Админ на голям форум, никога не съм си позволявал да изтрия мнение по тема което не е по темата, не може да всички мнения да са по темата, все пак сме живи хора и всеки има право да се отклони и да си каже болката. Глобален модератор съм и на няколко други форума, и пак не съм си позволявал такава рестрикции , изключая постове със явна обида към опонентите. Последния пост във ФФ, бе за някаква дивотия относно гласуването от потребители със точки "Б" и написах, че ще се радвам ако потребителя " Asahi" ми гласува снимка....и тоя пост го затриха :o Не ме разбирайте погрешно, не съм във ФФ за гласуване или каквото и да е било, просто отношението не ми е присъщо на форум който държи на някакви правила, или просто на елементарна човещина. Разбирам, че във ФФ има и дебили и всякакви идиоти, но аз съм там от "05.04.2006 11:29"... Съжалявам за откровенията, но все пак хора сме, трябва и някаква толерантност да има, да зачитаме мнението на опонента, без разлика дали ни харесва, това е то, демокрацията, всеки свободно да си каже мнението, но!, Без да обижда човека пред него, така мисля аз...

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 21:52 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
tishovsx написа:
Извън темата:
Здравейте пичове!
Леко съм разочарован и искам да споделя. Каква е тая цензура във Фото-форум? Получавам имеил, че са ми изтрити една камара постове, дори и такива които съм ги писал преди една година. Всичките са със мотив - не е по темата или спам! Аз като Админ на голям форум, никога не съм си позволявал да изтрия мнение по тема което не е по темата, не може да всички мнения да са по темата, все пак сме живи хора и всеки има право да се отклони и да си каже болката. Глобален модератор съм и на няколко други форума, и пак не съм си позволявал такава рестрикции , изключая постове със явна обида към опонентите. Последния пост във ФФ, бе за някаква дивотия относно гласуването от потребители със точки "Б" и написах, че ще се радвам ако потребителя " Asahi" ми гласува снимка....и тоя пост го затриха :o Не ме разбирайте погрешно, не съм във ФФ за гласуване или каквото и да е било, просто отношението не ми е присъщо на форум който държи на някакви правила, или просто на елементарна човещина. Разбирам, че във ФФ има и дебили и всякакви идиоти, но аз съм там от "05.04.2006 11:29"... Съжалявам за откровенията, но все пак хора сме, трябва и някаква толерантност да има, да зачитаме мнението на опонента, без разлика дали ни харесва, това е то, демокрацията, всеки свободно да си каже мнението, но!, Без да обижда човека пред него, така мисля аз...

Извън темата:
Щото не знаеш в некои руски форуми ква е сеч. Понякога когато ги чета, имам чивството, че тия там имат на моменти прекомпенсирано чувство за малоценност. Замръзнали са от преди 40 години, когато в квартала имаше няколко побойника и всички ги гледат с почит.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2017, 09:12 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Аз си мисля, че ако д850 има електронен визьор, добро видео, поне 42мп сензор ще има шанс да се доближи до а99м2. Сега 10фос с огледало няма как да сложат. Не че е толкова трудно да хлопат огледалото с 10 фпс или да работи със заключено огледало ами ще си подбият собствения недоклатен д5.

Не е лесно. А99м2 меко казано навря в Миша дупка средния клас ДСЛР-ки. Сегашния 5д мк4, 5дс и д810 изглеждат жалко в сравнение. На всичките картинката е по-слаба, аф е по-слаб и са макс 5фпс и нямат електронен визьор и 4к и профили за видео .......списъка е толкова голям че не си е работа да го мисля дори.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

В началото
 Профил  

Mogila
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2017, 15:45 
Аватар

Рег.: 21 Яну 2010, 23:46
Представяш ли си колко са глупави всички фотографи по света, за да ползват тези жалки камери пред а99II.

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2017, 19:56 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
^ Ами потребителския (че и професионалния) пазар се управлява до голяма степен разчитайки на глупостта сред преобладаващите мнозинства. Рационални мотиви като спецификации, ергономия или цена бледнеят пред емоционални (т.е. нерационални) като лоялност към марката, нейния престиж, или 'кеф цена няма' (виж едноименната тема : )

Такива сме хората (глупави) - какво да ни правиш?! :confusion-shrug:

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2017, 22:12 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 13:52
На кой каквото му върши работа.
За всеки влак си има пътници.
От нашата камбанария им се чудим на канон/никонаджиите как снимат още с тия кютуци, но за профитата това са инструменти и щом им вършат работа и са доволни от тях, защо да си затормозявят живота и рискуват със смяна на системата? Особено ако цял живот са снимали с една марка. Не всички снимачи са запалени тех-аджии и да ги е гъдел да имат/ползват всичко най-ново.

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2017, 12:03 
Аватар

То има и нещо друго. Модните и рекламни фотографи т.е. разни дето правят по-големи продукции често нямат собствена техника освен за хоби. То просто не е смислено да си купиш и да мъкнеш тонове техника до локации в други държави.

Спиртните фотографи също на дали си избират техниката в големия процент от случаите. Ако са в някоя медийна компания най-вероятно си има договор за поддръжка и отстъпки договорени с някой доставчик и се купува една марка за известно време.

Предполагам и видео операторите не си купуват по някоя камера за 50-60 хиляди евро и обективче за 100-тина хиляди.

В общи линии занаятчиите и любителите си купуваме техника от собствения джоб и по собствено усмотрение. Пак и това е с уговорката, че няма някое рекламно договорче или промоция - Бони снимаше със Сони, сега с Панасоник, а той по принцип си харесва Никон май.

Та в общи линии даването на професионални фотографи за пример на избор на техника е тотална безсмислица. Никой от тях не снима с техниката която смята за най-добра.

Все едно да рекламираш на геймъри DELL .Apple или HP лаптопи, щото професионалните програмисти ползвали такива......Няма нищо общо.

За любителите Канон сега е по-лош избор от Пентакс. Няма какво да го увтртаме.

Никон имат няколко добри обектива и това ги поставя в доста по-добра позиция.

Като цяло си е обречена тезата ДСЛР за любител. Нито аф става сравнен с модерна безогледална машина, нито качеството, нито размера - просто няма за какво да се захванеш.

Безогледалното дава и избор на формат от (1" има също) м43 до 645 сензор. ДСЛР е само кроп или фул фрейм като кропа традиционно е прецакан.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2017, 12:24 
Аватар

А има и друго Профи фотографите снимат нещо специфично. Това че формула 1 идеално се снима с 200-400 не значи, че е смислено да си вземеш подобен обектив за екскурзия до Франция

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2017, 13:17 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 13:52
Като сме заговорили на тази тема.. Канон и Никон имат т. нар. Professional services (CPS/NPS), при които се снабдяват с обективи и камери за спортни и др. събития, след което връщат техниката. Тази услуга включва и отличен съпорт за поправка на собствена техника. Много са експедитивни.
Тези програми са налични от доста години. Сони едва наскоро направиха нещо подобно, но съдейки по отзивите онлайн, изобщо не е на същото ниво.
Много е и широко това понятие 'профи'. Едно е сватбен фотограф, друго е филмови продукции.. Ясно е, че вторите наемат техника. Тук говорим по-скоро за първите. Спортните може би са малко по-високо в йерархията (по-нишови) и по-често наемат, отколкото купуват (макар че у нас това май не важи).

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2017, 21:26 
Аватар

Който с каквото иска да снима, може да ми се смеете ама откакто имам нексчето 6, се родих, малка камера, хубав визьор... е не е върха на сладоледа и дръта камера. Ма мен ме кефи...
Каквото и стъкло да му сложа, все е добре.

Поздрави банда :obscene-drinkingcheers: !

В началото
 Профил  

Mogila
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2017, 20:19 
Аватар

Рег.: 21 Яну 2010, 23:46
Най-важното е да ти носи кеф.

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2017, 11:15 
Аватар

И сега, аз гольото, но Никон маниак-фанатик ще трябва да продам някой орган, щото това е "100 годишна" камера и трябва да си я купя, нищо, че го няма HYBRID-EVF/OPTICAL вюфаиндър, дето анонса беше основно на него. Ще я предпочета пред А99II, нищо, че е по зле :greetings-clappingorange:
И за да съм по темата едно видео ;)

phpBB [video]

В началото
 Профил  

borjabobby
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2017, 16:08 
Аватар

Рег.: 22 Фев 2013, 02:22
Аз бих предпочел да си взема Nikon Df вместо D850. Поне има яка ретро визия и е с много удобни изнесени контроли за ИСО и скорост отгоре - тъкмо като Фуджи. :D

Flickr/500px/FB Page

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2017, 23:53 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
Абе.... Кво пък те кефи и тебе тоя пенсионерски Никон? :haw:

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2017, 20:55 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 13:12
kiril написа:
То има и нещо друго. Модните и рекламни фотографи т.е. разни дето правят по-големи продукции често нямат собствена техника освен за хоби. То просто не е смислено да си купиш и да мъкнеш тонове техника до локации в други държави.

Спиртните фотографи също на дали си избират техниката в големия процент от случаите. Ако са в някоя медийна компания най-вероятно си има договор за поддръжка и отстъпки договорени с някой доставчик и се купува една марка за известно време.

Предполагам и видео операторите не си купуват по някоя камера за 50-60 хиляди евро и обективче за 100-тина хиляди.

В общи линии занаятчиите и любителите си купуваме техника от собствения джоб и по собствено усмотрение. Пак и това е с уговорката, че няма някое рекламно договорче или промоция - Бони снимаше със Сони, сега с Панасоник, а той по принцип си харесва Никон май.

Та в общи линии даването на професионални фотографи за пример на избор на техника е тотална безсмислица. Никой от тях не снима с техниката която смята за най-добра.

Все едно да рекламираш на геймъри DELL .Apple или HP лаптопи, щото професионалните програмисти ползвали такива......Няма нищо общо.

За любителите Канон сега е по-лош избор от Пентакс. Няма какво да го увтртаме.

Никон имат няколко добри обектива и това ги поставя в доста по-добра позиция.

Като цяло си е обречена тезата ДСЛР за любител. Нито аф става сравнен с модерна безогледална машина, нито качеството, нито размера - просто няма за какво да се захванеш.

Безогледалното дава и избор на формат от (1" има също) м43 до 645 сензор. ДСЛР е само кроп или фул фрейм като кропа традиционно е прецакан.

Всъщност мъкнат Кире.Преди няколко дни гледах за 10-те най-добри фотографии на Нешенъл,една от снимките на които,трябваше да се снима много рядка бяла мечка,човека си каза над 2 тона техника е помъканл.Да тази техника не е негова,но пък му е поверена и носи отговорност докато е в него,за няколко кадъра,каза,че е чакал над 6 седмици в дъж и жега,а това си е изпитание за всяка техника.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2017, 21:01 
Аватар

По темата,не ги мислете Никон.Наистина все още за най-различни неша се ползват длср-ите и то основно Каникон.А99 може да е страхотна камера,но нека си го признаем,не се ползва и 1% колкото другите 2 марки.Това са големи компании с много средства и съм убеден,че следят под лупа базара и в момента в който няма да имат алтернатива,ще пуснат някоя хубава безогледалка.Сони и Фуджи са много напред с материала,но компании с големи ресурси,мисля без проблем ще ги догонят.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2017, 21:18 
Аватар

Кои точно Никон ли са с големи средства? Никонските шефове да ти купят някоя бира за пожеланията

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2017, 07:52 
Аватар

Кире имах в предвид,че такива компании не трябва да се отписват,а и все още са предпочитана марка сред ПРО-тата.Не казвам,че Сони не е мега корпорация,ама и ония не са за подценяване.Предполагам,че ще намерят решение или просто следват някаква тяхна стратегия,която може би ние не разбираме и те така.Фуджи могат ли да направят фф,ми могат,ама не го правят,а направо среден формат,сигурно си имат причина да е така,същото е и с оли и панасоник с техното 4/3.Важното е да се снима с кеф.... :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 24 мнения ]
Страница № 1, 2  Следваща