Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 17 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
dynax
  Nikon D750 и Nikkor 20mm f/1.8G
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2014, 08:07 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Изображение Изображение

http://www.dpreview.com/previews/nikon-d750

Доста по-добро от D600/610 (визирам AF системата и подвижния екран най-вече),
но елегантно спънато с 1/4000s и 1/200 flash sync за да не стане прекалено добро.

По-любопитно ми е как ще се представя новия 20/1.8 :-)

Изображение

http://www.dpreview.com/articles/524969 ... f=mainmenu

В началото
 Профил  

Реклама

kiril
  Re: Nikon D750 и Nikkor 20mm f/1.8G
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2014, 15:19 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
http://3.static.img-dpreview.com/files/ ... nt34r.jpeg

Има и малка светка 24-ка за Никон....по логиката на симо голяма глупост, щото е хем хемощна, хем малк и ограничена....

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2014, 18:22 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Има ледчета за видео, май са опитали да правят лека репортажна светка ама не са решили видео лампа ли ще е или светкавица за снимки. Нека видим като я пробва някой какво ще излезе.

20 1.8... съдейки по 28 1.8 - 20ката трябва да е трепач :).

А въртящия дисплей се надявах да е въртящ, а той само се тилти... може да ги е страх да го пробват все още.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2017, 09:18 
Аватар

....и тоя Никон като д600 и д800 се оказа кьопав откъм изработка. Подредения гаф на Никон. Вече явно тотална грешка да се залага на марката. Те нямат читав модел от 5 години насам......

https://m.dpreview.com/news/5252259585/ ... s-affected

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2017, 15:31 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
Един колега наскоро си взе D750 от сервиз поради тази причина :) И мисли да сменя Никоня точно заради това :D Но да не злорадстваме, моя А55 влезе в бокса преди години за смяна на мотора на затвора, т.е. никой не е застрахован ;)

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2017, 15:47 
Аватар

БЕ и сони са прасета ама....

За А7м2 му се разлепи гумата и стефан я смени. Ама след като на НЕКС-7 видяха тоя проблем и го отстраниха, защо при А7м2 го има отново......

Инак затвори се чупят на всякакви камери. При Никон обаче са счупени още от завода....и лъжат клиентите си. Смятай от Юли 2014 до края на 2016-а година т.е. 2 години и половина хората снимат с дефектни камери и тия моруни до сега са им отказвали сервиз.....

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2017, 18:35 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
D750 не го сменям с друго, ако ще да се разпада на 3 месеца :). Просто няма с какво да го сменя...
А7ците имат проблеми със сглобката, но също не бих ги сменил понеже няма с какво друго :). На 7р2 така се наду гумата, че не се отваряше слота за картата.

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2017, 21:03 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 20:27
:obscene-drinkingdrunk: Еми като си продадохте Некс 6-те, сега се оплаквайте... :a: :puke:

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2017, 02:57 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
tishovsx написа:
:obscene-drinkingdrunk: Еми като си продадохте Некс 6-те, сега се оплаквайте... :a: :puke:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2017, 04:52 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
В случаят нямат вина защото затворите им ги доставя външнен производител вероятно, Сонитата преди поне ползваха Copal.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2017, 10:57 
Аватар

Абе г-н Акио Тойода се поти пред конгреса в САЩ, когато станаха поредица от гафове с техни коли. Ако и повечето инциденти да бяха заради американски доставчици.....

Каква е ползата за теб ако дефектния затвор систематично е прецаквал снимки.....

ПП Наскоро си взех приус и стелката на шофьора е здраво захваната за пода със закопчалки. Не бях виждал преди подобно нещо в каквато и да е кола....Ама в щатите имаше катастрофи включително със смъртни случаи заради стелки затиснали педала на газта.....моите стелки са произведени в Чехия от някаква чешка фирма ако и приуса да е японски, но се захващат за пода със закопчалките и не мърдат....

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2017, 12:10 
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
Кире BMW -то ми от '91 е с такива стелки.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2017, 14:23 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 13:12
Кире,наистина това с стелките не е подходящ пример.Имал съм няколко коли и се закпчваха,друг е въпроса,че след време точно "ИЛИКА",ако мога да го нарека така,се разскъсва и те вече не се закопчават а е местят.Демек трябват нови стелкии и така докато самата закопчалка не се откъсне от пода.Шевролета ми е 2009 г и е с такива,преди него имах лагуна 2001 и пак беше с такива стелки но се местеха,та това с газта,не ми се вижда достоверно,но се съгласявам веднага,че се набират при педалите и понякога се закача за стъпалото и има дискомфорт.
По темата,доста хора щракат с този модел Никон,и все си мисля,че здравите бройки са в пъти повече от тези с проблемите,а това не е само при тях,всяка техника има потенциална опсаност да се развали.Виж друг е въпроса с сервиза,този на сони е страхотен,докато никонския е трагедия.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

A7II;SIGMA 50/2.8 MACRO;SONY 50/1.8.

В началото
 Профил  

borjabobby
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2017, 12:20 
Аватар

Рег.: 22 Фев 2013, 02:22
Истината за мен е, че така я правят техниката, че да се сбъгяса след 2-3 години и да ти се наложи да я смениш с нова, щото поправката излиза колкото наполовина или повече на новата техника.
Така е в модерното консуматорско общество.

Изпратено от моят Redmi 4A с помощта на Tapatalk

Flickr/500px/FB Page

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2017, 20:24 
Аватар

Да ок аз не бях виждал закопчаваща се стелка. Ама имаше дело срещу тойота за този проблем и дори привикаха шефа да дава обяснение. Факт е, че старите тойоти които съм карал и фиати и пежа нямат закопчалки, а новите тойоти имат....

Иначе си мисля, че някои от модерните изделия са най-здравите в историята. Дори част от камерите са такива. Дори нексовете май са такива. Обаче проблема е моралното остаряване - некс-5 от преди 7 години струваше 1600 лева по спомен. Сега некс-5 дори да е чисто нов на дали 300 лева ще може да събере. Имам и А700 дето взех за 1400 пък беше 2500, сега и 200 лева не мога да му взема. А е като нов, работи перфектно няма нужда от някаква подръжка, притягане, калибрация или каквото и да е.

А лошото е, че това "морално" остаряване засяга все повече и скъпи продукти. Още по-лошото е, че става изискване за ползване на изделието.

Пример първи имам телефон от 2009-а с андройд - HTC Hero. Не му работи добре тъч екрана, но като цяло работи. Обаче преди година като го пусках и се оказа, че е неизползваем. YouTube-а му не работи въобще по нов не можах да му кача. Facebook не работи. Приложения йок. Не мога дори да си вляза в Google профила, защото телефона не поддържа 2 factor.....

Това става и с телевизорите. Днес има приложения и обновявания, утре го зарязват и за година, две става просто телевизор, след още 2-3 му трябва някакво допълнително у-во да приема дори обикновени програми и след 2-3 вече е проблем да се използва въобще. Имахме най-високия клас на Филипс 2004-а оня ден заминал на боклука - вярно с малък дефект но напълно отстраним.

С колите това май ще се случва следващите години. Там може да се окаже най-грубо. В Германия забраняват дизелите преди евро 6 в големите градове. Това скоро ще е в цяла Европа. Идват хибриди и плъгин хибриди. Добре, ама до 10-тина години ще започнат да забраняват коли с емисии в градовете. А най-много ме е страх от колите дето се управляват сами. Представете си шефа на 2121 дето с лобизъм изгони убер. Ако има коли дето сами се управляват ще лобира да забранят в София да се движат коли с шофьор. Ще се окаже, че той и още 1 или 2-ма олигарси притежават почти всички самоуправляващи се коли, които не правят катастрофи и задръствания, имат нулеви емисии, нямат нужда от паркинги. Всъщност оставят няколко десетки хиляди софиянци таксиджии, шофьори в градския транспорт и свързани с такситата и градския транспорт бизнеси без работа........Друогот е, че всички му ставаме задължителни клиенти без избор - самоуправляваща се кола ще струва сигурно над 100 хиляди, но ще се изплаща супер бързо ако върти без шофьор 24 часа на ден.

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 07:06 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 13:12
Кире,абе прав си и не баш.За емисиите и дизеларките в германско е така,но това важи и за бензиновите коли,катализатори и куп други неща,но съгласисе,че е крайно време да се направи нещо по въпроса....,лошото е че тук това няма да стане скоро и ще си дишаме мръсния въздух.Сега за юбер,не съм съгласен,гонят ги навсякъде и с право,понеже извършват превоз без да плащат,а при останалите не е така.Карам такси и някак е гадно да минавам на психо/вчера държах изпит за водач,който съм карал преди години,демек те тормозят и с такива глупости/плащам на година 850 лв патент и в предишната фирма "Радио СВ такси" 145 лв на месец,в сегашната е 30.Сложи чертата какво даваме на години а юбер,нито стотинка,а в същото време работят точно същото.Сред нас има и друг бакшиш и вярвам че ще потвърди думите ми.Дали шефа на 2121 или друга компания или заедно са ги изгонили няма значение,понеже няма как да им мине номера.В цял свят ги гонят,мисля французите се вдигнаха на голяма стачка/таксиджиите де/с/у тях и там властите им резнаха крилцата буквално за 24 часа,а тук ги търпяхме доста.все пак знаме къде живеем.
ПС-А 700 е най-удобния апарат с който съм снимал.....:)

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

A7II;SIGMA 50/2.8 MACRO;SONY 50/1.8.

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 08:08 
Аватар

Рег.: 29 Мар 2012, 23:40
Симо, за съжаление не мога да се съглася на 100% с теб. За огромно съжаление услугата, която предлагате в България не е на нужното ниво. Това идва не от такива като теб, разбира се, а от огромното количество твои колеги, които не само не плащат, а дори нямат свидетелство за управление на МПС! И такива наистина има, освен книжки, обаче, тези хора нямат елементарна култура, отношение и съм абсолютно убеден, че не плащат и една стотинка за да бъдат в този бизнес. Понеже живея много близо до центъра, ми е страшно обидно всеки път да се моля на някой да ме качи до вкъщи и ако ме качи, то това е едва ли не ми прави услуга.
Сега, откакто има приложения като Taxi Me, нещата се подобряват леко, понеже има малко от малко филтър на абсолютно неграмотните, макар и през приложението да съм имал не добри водачи и опит с тях.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 17 мнения ]