Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 21 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
kiril
  Play memories apps за България?
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2013, 21:45 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Някой да е чувал нещо за това дали можем да ползваме Play Memories Apps в България?

Така и така няма менюта на Български в камерите ни и вече английски знаем щем или не щем...поне да можем да си го упражняваме с разнообразни приложения.

Гледам пускат разни хитринки Сони. Е сега на 19-ти са пуснали нещо за компенсиране на дефекти на обективите и приложение за много експозиции. Има и проложениице дето намалява шума с много експозиции...интересна работа....

В началото
 Профил  

Реклама

Minus
  Re: play memories apps за България?
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2013, 00:16 
Аватар

Рег.: 18 Окт 2013, 10:59
Мина ми успешно регистрацията от BG, но така и не съм го разцъквал. Акаунта е друг от този в sony.com.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2013, 01:32 
Аватар

ами аз имам американска и БГ регистрация. Това е във Sony Entertainment Network регистрация. Ползва се за PlayStation също. Та на българския съм си регнал и карта за да имам парички да си купувам абонамент, игри и глупости за плейстейшъна. Обаче не ме пуска с тая регистрация в сайта за апаратите - казва че услугата не е налична за моя регион/държава. Същата глупост ми дава и като искам да си пусна YоuTube на PlayStation....голяма простотия....

А на американския нямам пари и не мога да си взема платени приложения...само безплатните....

В началото
 Профил  

joyride7
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2013, 10:05 
Аватар

Рег.: 09 Авг 2011, 12:38
Огромна простотия е, борим се за догодина да го пуснат и за нас. Реално от Източна Европа бачка само в Гърция и Полша...

В началото
 Профил  

randreev
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2013, 10:34 
Аватар

Рег.: 03 Фев 2013, 22:44
Успех да пожелаем тогава.

В началото
 Профил  

simbon4o
  Re: Play memories apps за България?
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2013, 15:34 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
да го пускат и в БГ, че скоро някой да хакне програмките да се инсталират безплатнооо :)

В началото
 Профил  

jumbo
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2013, 19:42 
Аватар

Рег.: 11 Юни 2012, 16:21
при положение, че струват няколко евра.... а сте дали стотици за техника...
през изминалата година съм дал поне 300 евро за лицензен софт + абонаменти за шоп и ЛР та...
по скоро искам да имам опция да ги свалям лицензни от колкото да се чудя как да ги слагам хакнати...

В началото
 Профил  

randreev
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2013, 20:04 
Аватар

Джъмбо, някой софтуери са на невъзможни цени, не говоря за ЛР за 98УСД или на някоя промоция за 45 и ограничението по региони, а за Иматест за 4800УСД, пакета на имидж енджинииринг за 6850УСД и това е без таблиците, осветлението и хардуера или Земакс от 11 899 евро, както се казва само 11899.

В началото
 Профил  

charger
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2013, 21:34 
Аватар

Рег.: 27 Дек 2013, 21:41
Джъмбо, проблемът е, че искам да си купя приложение, а не мога, защото не ми позволяват...
Как да не се надявам на хакнато.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2013, 22:14 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Аз пък даже не искам да им го купувам смятам, че трябва да е безплатно :).

В началото
 Профил  

jumbo
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2013, 10:34 
Аватар

Рег.: 11 Юни 2012, 16:21
ако трябва да купуваш софтуера който си изброил то значи го използваш професионално... щом го използваш професионално значи трябва да можеш да си го позволиш...
а горе описания софт е само за строги тестове и за малко потребители не е масов.. макар да има любителски версии на поносими цени заедно с хардуера...

тоест нека уважаваме труда на всеки, щото иначе непрекъснато гледам АААА откраднаха ми снимката ще ги съдя ама за софтуера.... нищо не казват ;)

В началото
 Профил  

randreev
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2013, 21:28 
Аватар

Със сигурност няма "любителски версии" на нито един от тези трите софтуера, нито на другите двайсетина, които съм си купил.

Оф, не ми се коментираше, но ме дразни, че първото изречение от предния пост съдържа тезата: "Ако не може да си позволиш въпросния софтуер, то не може да го ползваш професионално или иначе." Аз пък искам да го позвам и за кеф и аматьорски, просто, защото професионалистите нещо не ме кефят как се справят.

И ако уважаваме труда на другите ползваме GPL и FOSS, аз съм голям фен, а и дори Сони ползват такъв и не плащат на никой за сорс кода. Не защитавай с пошли примери някой, който вече се е "възполлзвал", особено, когато това е мултимилярдна корпорация, която няма да фалира от малко сив софтуер, който по начало трябва да е безплатен или поне регионално свободен - в кой век живеем? Зад желязната завеса ли?

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2013, 21:41 
Аватар

Джъмбо 100% съм съгласен. Ако Сони или кой да е друг не прави пари от софта, ще ни карат винаги да купуваме и хардуер, дори за дреболии.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2013, 21:44 
Аватар

Андреев хубаво нещо е отворения софт. Той също се плаща от потребителите, колкото и странно да звучи. Реално разни фирми като Сони спонсорират FOSS проектите. По най различни и странни причини. Тия корпорации пък взимат пари от нас потребителите.

Реално големи корпорации и по-малки фирми като Сони финансират или подпомагат FOSS движението и проектите. Това става както по мого различни начини, такаки по много и различни причини. Примерно не бих се учудил ако Сони, Канон или Никон наливат пари в GIMP в линукското ядро, firefox, apache и т.н. всякакви технологии дето дори в дългосрочен лпан могат да помогат за популяризиране на фотографията.

В началото
 Профил  

randreev
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2013, 22:59 
Аватар

Ти няма да се учудиш, аз обаче да. Знам много добре как и на къде върви всичко в софтуерния бранш близко до фотографията, знам колко пари и за какво отделят Гуугъл, Канон, Никон.... на практика всички, на които сте им чували имената и още 100. Спонсорирани са само фискално изгодни проекти или сбъркани за такива, тоест не "спонсорират", а финансират - разликата е огромна, пак тоест нищо про боно или за общото благо, каквато всъщност е идеята на FOSS или иначе казано и пак да обясня с елементарен пример, когато Сони влагат GPL код в системата на СЛТтата и Нексовете дори не го огласяват по коректния начин - срамно. А относно цените на софтуерите и аксесоарите - във този наш любим вид фотография аксесоарите са на лице - допълнителни и не до толкова нужни или евтини обективи, сенници, чанти, дистанционни, капачки за обектив по 24 евро??? само защото парт номера им е в сервизно на Цайс 1,8/135??? Стативи, глави за тях, светкавици, осветление искаш да плащаш и отгоре? Ми добре.

Още по лош вариант (за мен, на вас може и да ви хареса):
Знаеш ли случая с Одисей7 и Одисей7КЮ, ако не: ХДМИ монитори с рекордер на някакъв "отключен" ДСЛР ХДМИ линк, представиха ги на NAB тази година, за който освен първоначалната цена трябва всяка седмица да плащаш такса за подновяване правата за запис и използване на вече записаното преди този срок??? Какво ще кажеш и ти да трябва всяка седмица да плащаш за да може да си видиш снимките или видеото? Или като отворя линка ти към Фликър и да ми искара съобщение: "този потребител не е заплатил правата за възпроизвеждани на снимките му със Сони А7 за настоящата седмица, моля опитайте пак"??? Айде, айде.
Да забравих таксата се плаща за всяка отделна ползвана марка и модел ДСЛР, за всяка седмица и имат промоции за три дневни снимки или за по-дълги срокове, но заключени към серийния номер на един фотоапарат/камера - покъртително, не искам да се превръщам в такава бабалюга. (извинете френския ми)

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2013, 14:06 
Аватар

randreev написа:
.....Сони влагат GPL код в системата на СЛТтата и Нексовете дори не го огласяват по коректния начин

Е тука много се отнесе....това си е опашата лъжа. Има си сайт на който са сложили всичките използвани лицензи и сорсове, които са модифицирали. Ако не го правят коректно, до сега да са ги налазили тонове адвокати, дето това дебнат. Аз също работя в софтуерна фирма и използването на open source хич не е лесно от административна гледна точка. С други думи написа голяма глупост.

Ясно е, че корпорациите спонсорират неща, които по някакъв начин са им полезни. Обаче ще се учудиш, ако видиш какви неща се спонсорират и от какви компании. Понякога са много много сложни врътки.

А Сони специално са малко гадняри, от една страна правят телевизори и фотоапарати ама от друга правят филми, държат доста телевизии и пиратството им бърка в джоба....е не вярвам и да искат лицензи на фликър, но на всякакви системи, дето могат да с еползват за пиратстване на филми масово.....

В началото
 Профил  

randreev
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2013, 15:48 
Аватар

Сори, а ма те ги налазиха, не са ги обявили коректно, точно, какта написах и в срок, сега имат предупреждения да си оправят къмплайянса. Ти разглежда ли им публикуваното или само си говориш просто така?

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2013, 23:41 
Аватар

Да гледах го едно време. Идеята беше да хакваме 5-цата. Пък поне се вижда на какво е базиран софтуера им.

В началото
 Профил  

charger
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2014, 14:49 
Аватар

Рег.: 27 Дек 2013, 21:41
Tемата се отнесе...
Някой има ли идея как и откъде да се намерят тия приложения за Некс?
Ако някой е плащал,как става?

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2014, 23:55 
Аватар
Я да питам,считате ли,че е възможно някакво прилагане на процеси върху изображението при прехвърлянето му с плеймемориса.Защото сега виждам,че прехвърлените изображения с апликацията при режим на оригинални размери са прешарпени и изглеждат доста странно и кофти в сравнение със същите прехвърлени по нармален начин с картрийдър на пц-то.Чак сега ги видях

В началото

kiril
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2014, 22:21 
Аватар

Размера сходен ли е на файловете?

Иначе какво да ти кажа "няма невъзможни неща"

Те еднакви ли са настройките при точене на направени снимки и при прехвърляне по врем на снимане?

Да не би онова приложение дето се ползва за дистанционно да си има свои настройки за подостряне?

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 21 мнения ]