Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 3   [ 64 мнения ]
Страница № 1, 2, 3  Следваща

Ще присъствате ли?
Анкетата свършва на 27 Мар 2012, 10:59
Да, със сигурност 60%  60%  [ 15 ]
Не 24%  24%  [ 6 ]
Може би 16%  16%  [ 4 ]
Общо гласове : 25
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
joyride7
  Продуктов семинар: Технологията на полу-прозрачното огледало
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 09:16 
Аватар

Рег.: 09 Авг 2011, 12:38
Уважаеми съфорумци!

Планираме органзирането на отворен безплатен семинар в София на 27.03.2012.

Семинарът ще е с ориентировъчна тема - 'Сони Алфа - силата на една технология'.

Гости на семинара ще са двама души - инженер от Токио, участвал в създаването на А77 и професионален лектор от Англия.

Целта е да представят още веднъж основните технологични предимства на Алфа системата и конкретно на новите модели А65 и А77. Ще има интересни демонстрации и примери.

Ще има и изненада под формата на демонстрация на продукт, който все още не е официално оповестен.

Надявам се, че повечето от вас ще успеят да се присъединят и да присъстват на семинара.

Искаме да съберем предварително въпроси и препоръки, които бихте искали да отправите към инженерите ни.

Моля в темата по-долу да задавате въпроси, на които бихте искали да получите отговор по време на семинара, както и да изкажете вашите препоръки и желания относно продуктите и бъдещето развитие на Алфа системата.

Ще систематизираме въпросите и ще се постараем да отговорим максимално добре на всички (до колкото позволяват правилата за секретност на колегите от отдела за разработка на продукти).

Благодарни сме за вашето мнение и разчитаме на присъствието ви ;)

едит: 17.06.2012
Добавено е видео от семинара:

В началото
 Профил  

Реклама

PeterPAN
  Re: Продуктов семинар А77 + изненада
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 09:35 
Аватар

Рег.: 20 Яну 2010, 22:38
Страхотна инициатива, Браво!

Определено съм впечатлен от а77, но съм страшно разочарован от политиката на сони от типа прееби другарче, бил съм собственик на почти всички камери от алфа серията, разочарованието ми е пълно след като си купих алфа а390 супер неудобно меню, супер орязани функции, липса на жично дистанционно, особено дразнещо е невъзможността да сменяш фокусната точка от джойстика по време на снимки а трябва да да влизаш през менюто.

Определено функции които липсват на алфа системата ги има в пентакс:

- потвърждаване на фокуса и работа на системата за стабилизация със всякакви обективи
- АЕ Брекеринга е безмислен за ХДР с 3 кадъра и стъпка 1/3
- Може да се вкара функция тайм-лапс в софтуера
- пикинга може да се направи да работи много по точно

има доста ограничения които са сложени нарочно според мен а ги има и в повечето безогледалки или апарати от подобен клас.

лично на мен би ми било интересно да споделят за проблемите с неточността на Аф при ниските серии, на какво се дължат, защо с едни обективи е ОК с други има проблем. Мисля че това е решено с новите тела ;)

Въпрос който вълнува всички ни е може ли да се настройва в сервиз системата за Аф за работа с различни обективи (според обектива, по принцип ако тялото е настроено добре трябва да работи със всички обективи но на практика не се получава), както и за а67 и новите които ще излязат, ясно е че представянето ще бъде насочено към новите модели, но повечето от нас искат да извлекат максимума от съществуващата си техника дори и да си позволят и да си купят и нова такава, което със сигурност е в разрез с желанието на корпорациите да ни заливат с нови продукти като да захвърляме старите и да си купуваме нови заради 'фабрично' заложени капани.

Купувайки си сони в мен остава едно чувство че яко съм се прекарал и то умишлено от производителя ;) давам примера с а390 ползвал съм а330 и разочарованието ми от а390 е ОГРОМНО!

Така и така да споделя за сони център и щандовете в техномаркет и технополис , утивайки там да погледнеш и да пробваш някое тяло е супер безумно дори и да имаш късмета да има заредена батерия, дават ти го със стърчащи поставки увързано със свински опашки зума стегнат и не може да се ползва, дисплеите защипани и няма никаква възможност да се пробват и човек неможе да придобие изобщо представа за ергономията на съответното тяло, центъра на тежестта му е изместен, нищо общо няма с усещането да държиш едно тяло в сони център и едно тяло без излишните защити свински опашки кабели и т.н...

В началото
 Профил  

vlex
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 10:25 
Аватар

Рег.: 29 Авг 2011, 01:04
Пешо: това с калибрацията не е само проблем при производителя на тела - производителите на обективи също имат грешки и разлики в производствените линии и в следствие - разлика в АФ-а. Знам за хора, купуващи си обективи, взимайки по 7-8 от склада за тест и от тях може би един пасва на техния сензор... Просто наистина разликите при тях са дори по-големи (естествено говорим за търд парти обективи като сигма, тамрон етц)

Иначе и на мен ми харесва инициативата. Мислех дотогава да съм си купил вече а77, но може би в такъв случай ще изчакам (отделно от каквото си писахме), за да видя необявената изненада :) (а57 вече ще е обявен на 13ти март, остава да е нещо още по-интересно. дори и от живата вода - фърм 1.05 за а77/а65 :P)

Следните въпроси ме терзаят донякъде мен, донякъде много колеги из интернет:
- Разбра се, че най-вероятно слр линията се оставя настрана за сметка на слт - да очакваме ли само електронни визьори вече, или все пак има шанс и за слт с оптически визьор (има примери за такива - например Canon EOS RT от 89-та до 92-ра е с полупрозрачно огледало (pellicle mirror) и оптичен визьор. Няма лошо това да е екстра, резервирана само за топ и мидрейндж телата, но има просто хора, които не са особено весели с идеята за електронен визьор. (Аз например харесвам този на а77 - дори снощи убедих приятел, който не го беше виждал и беше леко против идеята за електронен визьор, че всъщност е супер готин фийчър :) )
- Да очакваме AF micro adjustment-а да остане фийчър резервиран само за по-новите модели тела. Защо не се имплементира софтуерен такъв в останалите - това ще ви вдигне акциите многократно (имам идея, която на практика би трябвало да работи без голям fuzz по имплементирането си и без необходимостта от допълнителна механика и електроника за контролиране на отстоянието на сензора от тилната леща на монтирания обектив - ако има интерес ще пиша за това)
- Да очакваме ли софтуер за контрол на системата, какъвто другите марки имат и много от нашите колеги сониджии мрънкат, че нямаме - връзка примерно през USB или дори ако трябва през USB към стандартния трипинов кабел за дистанционни и оттам произвеждане на сработване на затвора?

Ако се сетя за още нещо, ще пиша.

Поздрави,
Влад

конвертори, палатки, мрежи и всякакви други ненормалности..

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 10:36 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 08:33
Мда... ако стабилизацията и потвърждението на фокуса работят с всички обективи би било супер. Но сигурно ще се наложи ново меню за избор на фокусното разстояние.

Жалко, че съм далече.

В началото
 Профил  

to6oo
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 10:50 
Аватар

Рег.: 30 Окт 2011, 23:59
Със сигутност ще присъствам.
Въпросите който живо ме вулнуват са следните:
1.Ще има ли фърмуерен ъпдейт за а580?
2.Кога ще бъде пуснат фотоапарат с пълни ръчни настройки при видео?
И една препоръка, ако все пак се пусне нов фърм за а580 не е лошо ъпдейта да включва пълни ръчни за видео.
Похвално е че все пак сони искат да чуят за проблемите и сърбежите на своите потребители?

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 11:13 
Аватар
1.Oчаква ли се SLT-тата в бъдеще да се разделят с А- байонета си и да придобият Е- байонет?
2.Възможно ли е технологично да има некс с фулфрейм сензор и ако ДА, има ли тенденция да се реализира на практика такъв апарат от страна на Сони?
3. Каква, според инжинера на Сони, ще е следващата следващата стъпка в еволюцията на SLT-то? Ще се запази ли в този си вид, с полупрозрачното огледало и минусите, които носи то? За плюсовете знаем. :mrgreen:

В началото

dynax
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 11:48 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Малко повтарям горните въпроси, но това се сещам на момента:

1. Кога Sony ще осъзнаят, че Micro AF Adj. трябва да го има абсолютно във всяко тяло, дори в ентри моделите, това не е лукс или екстра, а необходимост заради многото проблеми с автофокуса, които всеки е имал и има.
Имат възможността да го направят първи измежду всички производители и това ще им донесе само позитиви.

2. Относно A65 и A77, заради електронната стабилизация във видео режим, кропа там е около x1.86 и не се ползва цялата площ на APS-C сензора. Защо поне при изключена стабилизация не е x1.5 ?

3. NEX телата задължително трябва да имат time-lapse функция в менюто или поне вход за жично дистанционно, защото са удобни за подобен тип фотография.

4. Наистина защо няма възможност да се вкарва ръчно фокусно разстояние от менюто като при Pentax и стабилизацията да работи с обективи като м42 и T2 ?
Алфа телата, особено SLT са много удобни за снимане с ръчни обективи и това е глупаво "ограничение", без което може би ще станат първи избор за снимащите MF.

5. Абсурдно е тяло като A77 да не може да бъде управлявано от PC.

...ако се сетя друго ще пиша.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 12:18 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
to6oo написа:
2.Кога ще бъде пуснат фотоапарат с пълни ръчни настройки при видео?

NEX-5n или 7 всичко може да се сменя по време на видео. Поне аз не съм имал ограничения - скорости, бленди, исо, балнсна бяло и други екзотики. От тая гледна точка 7 е много по хубав щото има 3 врътки и имаш исо, скорост и бленда (или компенасция в S и A) непрекъснато налични.

Видеото е сложна работа де с голям сензор и най-добрия вариант май е ръчен режим, як статив видео глава и разни други приспособления. Ама НЕКС-7 или VG сериийте.

В началото
 Профил  

PeterPAN
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 17:42 
Аватар

ако направят и грипа на а5хх и следващитесерии малко по голям и се вслушат в горните съвети, може и да имаме съвършенна система, което едва ли е мечтата на всеки производител...

- Не е лошо и да има малко повече ъпдейти на сфтуера на старите тела,не съм убеден, че софтуерът използва максималните възможности на хардуера който сме си закупили с някое тяло.

-също така при некса МФ асистънта е много гаден с това х7 х14 увеличение,много по разумно и удобно е да се почне е х2 х4 много по удбно се кадрира.

- Имам чувствто че пикинга работи с картинката от дисплея а не с тази от сензора и на това седължи неточната му работа...

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 22:43 
Аватар

open source на софта на старите апарати е решението ама ....

В началото
 Профил  

milenpi
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012, 23:19 
Аватар

Рег.: 25 Яну 2010, 19:27
Аре сега, като госпожички, искам онова, а онова.
Дай да им кажем да отворят един завод в Елин Пелин или Равно поле. Да монтираме фотоапаратите или обективите, или да пишат тук фримуера.
Щом има в Ловеч, Греат Уол....

В началото
 Профил  

PeterPAN
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 08:29 
Аватар

kiril написа:
open source на софта на старите апарати е решението ама ....

опън сорс трудна работа, поне някое сдк да пуснат :clap:

В началото
 Профил  

PeterPAN
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 09:46 
Аватар

Също могат да сложат и задействане на спусъка от движение, ей да видят на канон хакнатия софтуер и ще им стане ясно

В началото
 Профил  

joyride7
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 10:03 
Аватар

Рег.: 09 Авг 2011, 12:38
Благодаря за съветите, има наистина доста важни неща. Всичко като коментари ще им бъде предадено.

Гриповете на новите модели ще са по-големи със сигурност.

А57 реално ще е изненадата - малко след представянето за журналисти в Англия, ще донесат няколко бройки за демонстрация пред нас. Иначе ще е наличен май месец.

Задължително изискване им беше да не се снима по време на презентацията. Надявам се да покажат нещо интересно, ще знам точно другата седмица.

Ние ще запишем клип от семинара и ще го качим за свободно преглеждане в началото на Април.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 11:01 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
joyride7 написа:
А57 реално ще е изненадата...

Както се казва - имаме новина :D

----
Добавих анкета за ориентировъчно присъствие.

В началото
 Профил  

Vilian
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 16:06 
модератор
Аватар

Рег.: 21 Юли 2010, 16:56
- GPS за откриване и проследяване
при а77 GPS-а добавя към кадъра информация за местоположението където е заснет, възможно ли е функцията му да бъде разширена? Предполагам е доста сложно от софтуерна и хардуерна гледна точка.

- По-широки възможности за настройки на яркоста на ел.визьора
на а77 визьора в определени ситуации ми се струваше прекалено ярък, в менюто намерих настройка за на яркостта, но стойностите бяха само три стъпки от -1 до +1.

- По голям буфер при серийно снимане и интегрирането на новия формат карти Sony XQD поне в телата от среден и висок клас.
Останах наистина изненадан, че този формат не е предвиден за а77

- По-малко мегапиксели за сметка на по-добро шумопотискане
Мисля, че почти всички искаме това да можем да снимаме на по-високи исо стойности с добър контрол на шума пред висока резолюция, но с много "шумна" картина сравнение с конкурентни модели. Това е още по-важно за SLT където има известна загуба на светлина. Като пример а580 спрямо а55 и а77.

- Смисълът от голям горен екран при SLT моделите?!?
При наличието на ел.визьора и подвижен дисплей като на а77 ми се струва абсолютно безсмислено поставянето на толкова голям горен дисплей. Повече изнесени бутони създават по-голям комфорт при работа.

- Повече магнезии и метал вместо пластмаса за средния и висок клас обективи и тела.

- Некс 9 със FF матрица, бюджетен SLT FF и fullframe от висок клас
Некс 9 с fullframe матрица ще върха на сладоледа при безогледалната!
Като гледам цените на d800(3000$) и 5Дмарк3(3500$) , мисля че на пазара няма бюджетен FF. Стъпката с а850(2000$) бе добра и си остава най-достъпния fullframe апарат и според мен най-добрия съотношение цена/качество.
Също така fullframe от висок клас пряк конкурент на D4 и 1Dx, бърз, с добро шумопотискане балансирана резолюция и масивна изработка.

- Повече обективи с SSM вместо SAM
не виждам голям смисъл от SAM мотора освен ако няма да се ползва за видео или да се закачи на Некс със първата версия на преходника. За обективи от класа на 50/1.8, 35/1.8 и 85/2.8 е оправдан избор, но 28-75 би трябвало да е SSM. Тук е и момента да дам пример с 16-50/2.8 ssm, страхотна изработка, много бърз и точен АФ и прекрасен оптически за мен може би най-добрия обектив съотношение цена/качество.

- Смисълът от постоянно актуализиране на тела в ниския клас.
Имаше а200, 300 и 350 след това се появиха а230/290, 330/390 и бяха орязани спрямо предходните. Имаше а33/а55 излезе а35 който бе с по-добра матрица от а33, но нямаше подвижен екран, което обезсмисля liveview. Прехода от нисък клас към среден е точно в 5-та серия където има a500, 550, 560 и 580... При средния и висок клас само а700, а77 и а900/850

- Необходимост от нови обективи
бюджетни варианти на някой налични стъкла: 17-35/2.8-4 ssm; 35/2; 70-200/4 ssm; 85/1.8; 28-75/2.8 ssm
нови в каталога: 28-135/4-4.5; 100/2 ssm; 200/2.8ssm; 300/4 ssm; 400/4.5 ssm;
обновяване на някой налични стъкла: 50/1.4 ssm; 35/1.4 ssm; 100/2.8 macro ssm;
всички покриващи FF.

- Обновяване на firmware версията на всички тела

- Силата на светкавиците е от 1/32, тези от високия клас би трябвало да започват от 1/64 и 1/128

- Присъединявам се към молбата за:
- настройки на фокуса за всички тела / AF Micro adjustment
- пълни ръчни настройки при видео режим
- стабилизация със всички обективи, чрез въвеждане на фокусно разстояние.
- управление на апаратите от PC, лаптопи та и таблети. Просто максимална гъвкавост при работа.

Ако се сетя за още нещо ще пиша :up:

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 18:48 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 09:10
Аз нямам опит с други тела, освен с А350 и сега с А580, но това, което мисля е, че повече настройки трябва да бъдат изведени "навън". Тъпо е да ръчкаш непрекъснато из менюто за елементарни неща, като WB, например. Мен например леко ме дразни отсъствието на хардуерно вкл./изкл. на стабилизацията в А580. Като ползвам статив, не мога с един поглед да видя състоянието, а трябва да се разхождам из менюто. Ами ако забравя?

Преди време, предлагайки на пазара определен продукт (нищо общо с фотографията) немска фирма създаде такъв, чиято логика на настройка беше основана на принципа: един бутон - една функция! И въпреки по-високата цена, успя да се наложи над конкурентите с много, ама наистина много.

Иначе, май всичко е казано. А и доколкото съм чел по други (основно руски) форуми, мненията съвпадат. Да се надяваме, че Сони са се вслушали най-накрая в мнението на "масите". И, че ще преустановят странната практика да пускат "скопени" в едно или друго отношение модели след като е излязъл "флагманът" в даден клас.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 22:49 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
От моя гледна точка Вили е изказал всичко! :handgestures-thumbupleft:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012, 23:53 
Аватар

Абе обкетиви си трябват ако мен питате хем пари ще направят хем и повече апарати ще продадат.

70-200/4, 200/2, 300/4, 400/5.6 къде са??? за чий ни е 500/4 бутиков обектив за безумно много пари.

А за некс е направо неразорана нива - 16-50/2.8, 35/1.8, 85/1.8, 10-20, 10/2.8 фиш, 70-200/4 или по-добре 3.5 или 2.8

АФ системите трябва да ги правят интелигентни да видят никон канон какво правят ...докато не ги отнесат като интелигентност не става. Чистата скорост няма да победи. А77 е с най-бързия ама явно и неточен фокус, канонската 7-ца го бие а сигурно и д300 при следене. А Сонито има най-много информация и най-лесно можже да следи обекти

В началото
 Профил  

flammen
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2012, 08:15 
Аватар

Рег.: 02 Авг 2010, 13:53
в никакъв случай фокуса наА77 не е неточен- факт е че кове във всякакви условия. По точен фокус и най-вече бърз, сони не са имали до сега! Даже снощи го сравнявах на един приятел с никон3100. Ами сонито го отнесе отвсякде! Горния дисплей почнах да го ползвам-специално за мен това се оказа полезна допълнителна екстра! Идеята за проследяване по GPS е хубава!

В началото
 Профил  

PeterPAN
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2012, 09:07 
Аватар

ми за да има проследяване по ГПС трябва и GSM да му сложат или сам да се закача за фрее ВиФи мрежи, може да да праща снимките и за анализ в централата на данс или ЦРУ направо тъкмо може и някой издирван да се намери по лесно ;)

а направо кат се закачи към нет може да си сваля издирвани лица и ако в кадър или докато кадрираш ако засече нещо съмнително да изпраща сигнал където трябва :bow:

Последна промяна PeterPAN на 05 Мар 2012, 09:11, променена общо 2 пъти

В началото
 Профил  

PeterPAN
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2012, 09:09 
Аватар

Интересно е да обяснят защо се отказаха от стабилизацията в матрицата или просто да са модерни отстъпиха една доста голяма ниша на Оли

Иначе няма лошо в екзифа да сложат инфо за серийния номер на камерата, да отворят записа за това с кой сензор се снима и т.н.. да има запис за реалния брой кадри

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 3   [ 64 мнения ]
Страница № 1, 2, 3  Следваща