Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 20 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
joyride7
  Лекция на Petar Sabol в София
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2016, 08:46 
Аватар

Рег.: 09 Авг 2011, 12:38
На 14ти Ноември в София в залата на хотел Хемус ще организираме лекция с хърватския фотограф Petar Sabol.

http://sharpeyephoto.com/

Печелил е редица международни награди. Поканили сме го да гостува за Седмицата на Сони във Фотопавилион.

Той снима с Алфа, основно А-маунт - А900/А99.

Ще пусна допълнителна информация по-нататък Да си запазите датата, ако ви е интересно:)

В началото
 Профил  

Реклама

J.V.
  Re: Лекция на Petar Sabol в София
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2016, 11:37 
Аватар

Рег.: 18 Сеп 2012, 22:42
Защото липсват Български фотографи, печелили международни отличия, които снимат със Сони ли? хах

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2016, 12:12 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
Българина е със закостеняло мислене и още твърде малко големи и "големи" фотографи избират Сони. Някои минават от Канон на Фуджи. Ако пък лекцията е на българин, защо точно той и т.н.

В началото
 Профил  

J.V.
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2016, 12:37 
Аватар

По-скоро от Сони България са със закостеняло мислене и не правят нищо за популяризирането на продуктите си чрез добрите български фотографи снимащи със Сони

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2016, 13:32 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Гледах му нещата на човека, не е зле. Само портретите не ми харесаха, но дивите животни има интересни кадри и пейзажите са добри. Няма лошо да дойде да поприказва, сигурно има какво да се научи от него. Интересно е да има обмен на информация с чужди автори понеже иначе нивото няма как да се вдига, типичен пример е фото-форум. Там години наред чужди автори не пробиват и масово снимките са едни и същи, нашите автори, които започнат да правят по-качествени неща пък не им се качва там заради атмосферата... Мисълта ми беше, че е интересно да се обменя опит и приказка с чужденци.

J.V. написа:
По-скоро от Сони България са със закостеняло мислене и не правят нищо за популяризирането на продуктите си чрез добрите български фотографи снимащи със Сони

Не мисля, че с подобно отношение ще постигнеш положителни резултати :).

J.V. написа:
Защото липсват Български фотографи, печелили международни отличия, които снимат със Сони ли? хах

Наградите не мисля, че са нещо показателно за това каква е фотографията. Това е изкуство и както редовно казвам напоследък не може да се измери. Всеки автор може да си има публика и снимките и наградите на един може изобщо да не се харесат на публиката на друг...

В началото
 Профил  

J.V.
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2016, 14:06 
Аватар

simbon4o написа:
Гледах му нещата на човека, не е зле. Само портретите не ми харесаха, но дивите животни има интересни кадри и пейзажите са добри. Няма лошо да дойде да поприказва, сигурно има какво да се научи от него. Интересно е да има обмен на информация с чужди автори понеже иначе нивото няма как да се вдига, типичен пример е фото-форум. Там години наред чужди автори не пробиват и масово снимките са едни и същи, нашите автори, които започнат да правят по-качествени неща пък не им се качва там заради атмосферата... Мисълта ми беше, че е интересно да се обменя опит и приказка с чужденци.

Напълно си прав, добра инициатива е, но не съм чул Сони да са организирали такава и с български автори, а Канон и Никон имат доста повече инициативи стимулиращи хората, които се доверяват на тяхната техника.

simbon4o написа:
Наградите не мисля, че са нещо показателно за това каква е фотографията. Това е изкуство и както редовно казвам напоследък не може да се измери. Всеки автор може да си има публика и снимките и наградите на един може изобщо да не се харесат на публиката на друг...

И това е така, конкурси под път и над път, с лопата да ги рине човек, а все пак журитата са съставени от хора, предимно фотографи, всеки си има гледна точна и за един снимката може да е уникална, а за друг да е нищо.

simbon4o написа:
Не мисля, че с подобно отношение ще постигнеш положителни резултати :)

Аз лично не целя да постигна някакви резултати, те си идват сами когато и където им дойде времето.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2016, 15:19 
Аватар

J.V. написа:
simbon4o написа:

Напълно си прав, добра инициатива е, но не съм чул Сони да са организирали такава и с български автори, а Канон и Никон имат доста повече инициативи стимулиращи хората, които се доверяват на тяхната техника.

Ами имаше мисля, бяха канили Васко(портретиста) от фото-форум преди година или повече не помня точно. Матушев(на който много ме е яд, че нямаше видео да видя какво е казал), който снима видео със сони миналата година. Тази година Дилян Марков и мен(скоро ще има видео) :), ... това са които се сещам. Все в рамките на седмици на сони в двата магазина - павильона и синтеза.
Канон... навън може да помагат на разни фотографи, но в бг не мисля. Никон имат по-сериозно представяне, но не мисля че сони им отстъпва. Панасоник тази година имаха добри лектори в синтеза - двама стриит и травел фотографи чужденци, ама то от бг кой да поканят като всички, ако не са с фул фрейм не могат :). Миналата година Бони показа, че и м4/3 става за снимки.

В началото
 Профил  

J.V.
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 11:53 
Аватар

:handgestures-thumbupleft: видях днес в страницата на Фотосинтезиса за твоята лекция, звучи интересно, ама не съм си във Варна

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 12:37 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 08:33
J.V. написа:
:handgestures-thumbupleft: видях днес в страницата на Фотосинтезиса за твоята лекция, звучи интересно, ама не съм си във Варна

От Варна ли си бил?!
На Симо лекцията беше страхотна! Радвам се, че присъствах. Не знам като колко дълга е беше планирал но си беше сериозна. Тела, ръчни обективи и адаптери... мнооого подробно.

Публиката не беше много което искрено ме учуди. За сметка на това малко от тях се оказа, че използват Sony а останалите не бяха добре запознати с възможностите на апаратите. Слушаха със затаен дъх и задаваха смислени въпроси. Изобщо силно впечатлена остана публиката. И много заинтригувана от възможностите на техниката.

Имам чувство, че тази лекция ще има положително отражение върху продажбите на Sony във Фотосинтезис Варна.
За мое съжаление може да се очаква и някакво рефлектиране върху цените на старите стъкла в града също :sus:

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 12:59 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Е няма ли я на видео на Симо лекцията ? :twisted:

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 17:37 
Аватар

Разбрах, че го джурка ;-)

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 18:13 
Аватар

Готово е от два дена, чакам синтезиса да го одобрят и качат на техния акаунт :)

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 19:39 
Аватар

А снимките от вторник и четвъртък ще ги дигнат ли? :?

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 20:06 
Аватар

Снимките от вторник ги качиха във фейса ако не се лъжа, от четвъртъка дето са ми на камерата казах на хорицата да ми пишат. Само да ми остане време ще ги пипна и ще пратя. А от оборотната камера не ги знам къде са, може да са в синтеза файловете...

В началото
 Профил  

joyride7
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 20:08 
Аватар

Ами, може и моя да е грешката, но не познавам някой БГ фотограф да прави подобни макро снимки със Сони и да може да разкаже за тях добре пред публика. (признавам макро фотографията ми е слабост)

А да си говорим само за портрети и пейзажи омръзва. Владо Терзийски скоро ще ни разкаже за северното сияние.

Иначе конкурси много, но мога да кажа отговорно, че БГ участието в Sony World Photography Awards е супер минимално на фона на всички страни от Източна Европа - и като количество и като качество. Явно фотографите или не смеят да участват или си кътат снимките за по-престижни конкурси! Та кой какво и къде печели е сложна тема. (SWPA е безплатен, отворен за всички марки и за снимки с телефон даже!)

Тъй че, да видим някой колега с А-байонет, който да разкаже за начина си на снимане и да покаже такива снимки, според мен ще е интересно и полезно за повечето от нас.

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 20:29 
Аватар

Макрото си е интересна тема без значение от маунта.

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 22:11 
Аватар

Може би заради А99II са решили да поканят фотограф с А :))

В началото
 Профил  

J.V.
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016, 11:15 
Аватар

joyride7 написа:
Иначе конкурси много, но мога да кажа отговорно, че БГ участието в Sony World Photography Awards е супер минимално на фона на всички страни от Източна Европа - и като количество и като качество. Явно фотографите или не смеят да участват или си кътат снимките за по-престижни конкурси! Та кой какво и къде печели е сложна тема. (SWPA е безплатен, отворен за всички марки и за снимки с телефон даже!)

Странно ми е да чуя, че участниците от България на SWPA са малко, при положение, че е един от малкото безплатни за участие конкурси, а заедно с HIPA са може би най-глобалните и престижни конкурси в момента. Тази година с новите категории SWPA става доста по-силен и интересът определено ще се повиши според мен. А можете и да го повишите допълнително, като и за 2ро и 3то място на националната награда започнете да давате и някакви материални награди, както в доста от другите страни примерно.

В началото
 Профил  

joyride7
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016, 14:22 
Аватар

https://www.facebook.com/events/1082387818549438/

В началото
 Профил  

flammen
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2016, 23:10 
Аватар

Рег.: 02 Авг 2010, 13:53
хей, деца... Сони България на няколко пъти са подпомагали изложби на български автори, снимащи със Сони камери. И само благодарение на тях, тези изложби са ставали факт. Не си чешете пръстите само да се правите на интересни.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 20 мнения ]