Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 23 мнения ]
Страница № 1, 2  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
MF
  Снимане с външна светкавица
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 15:42 
Аватар

Рег.: 16 Юни 2017, 15:37
Здравейте, за пръв път се сблъсквам с проблем с фотографията, понеже искам да използвам външна светкавица godox V860II S, та проблемът е, че не мога да я накарам да светне чрез вградената светкавица на фотоапарата. А според доставчика можело. Някой ползвал ли е тази функция и да сподели, как точно?

В началото
 Профил  

Реклама

ailivanov
  Re: Снимане с външна светкавица
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 16:00 
Аватар

Рег.: 12 Юли 2011, 11:55
Какъв e фотоапарата?

Последна промяна ailivanov на 16 Юни 2017, 16:10, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

MF
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 16:03 
Аватар

Sony a3000

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 16:09 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
Външната с какви настройки е?

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

MF
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 16:48 
Аватар

Ами не зная какви да й ги направя, уж пускам на Slave там да не е уарлес ми едно като светкавица, обаче не светка. Тя си има много настройки, аз не знам как да ги наглася, особено за да я пусна чрез вградената светкавица на сонито.

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 17:50 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
А вградената "вижда ли" другата, може и да бъркам, но май трябваше да са една срещу друга.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

MF
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 18:58 
Аватар

Да, пробвах една срещу друга, една зад друга, странично, 69, общо взето позите ги опитах, но май нещо с настройките не ми е наред. От апарата нищо не съм променяла, но на светкавицата има сто неща, и канали и тн. И много хубаво е обяснено когато се снима с няколко светкавици, но всичките външни, с уаерлес и предаватели. Но не е описано да може да стане тая врътка, която аз си я мисля.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 19:34 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
Почти съм сигурен, че годоксите нямат оптичен слейв, т.е. това, което ти се опитваш да направиш. Но все пак прегледай менюто отново. Трябва ти нещо, което да пише optical slave или като иконка святкаща мигалка. Ако наистина няма, както предполагам ти трябва трансмитер или друга светкавица за мастър.

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 22:24 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 10:10
А не трябва ли режимът за светкавица наСОНИ-то да е настроено на "wireless"? Поне при мен (опит с А350, А580, А77) работи така...

В началото
 Профил  

MF
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2017, 00:21 
Аватар

Не съм опитала, за да знам, а като го ползваш така, имаш ли предавател отгоре на сонито или пускаш светкавицата му? Моето сони няма уаерлес, нямам и предавател, но не знам защо реших, че неговата светкавица може да служи, като импулс да пали другата от разстояние...

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2017, 07:46 
модератор
Аватар

Стана ми интересно и прочетох спецификациите на светкавицата (http://www.godox.com/EN/Products_Camera ... 860II.html ) и според тях, би трябвало да може. Опитай това, което Явор ти предлага. Много отдавна не съм имал вградена светкавица по телата, а и преди не помня да съм ползвал и може би има някакви специфики с нея...

В началото
 Профил  

MF
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2017, 09:21 
Аватар

Много благодаря, днес по-късно ще опитам. Със сигурност трябва да може, така ми каза динафос. И съм виждала друг да го прави, та в сряда, като питам и разбера ще споделя :) дано да може.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2017, 10:10 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
Светкавицата трябва да е в S1 или S2 режим, за да се пали от друга. Апарата или на обикновената светкавичка или пробвай на филл флаш.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2017, 10:34 
модератор
Аватар

Симе, тия годокси май нямат S1/S2 като йонгитата. Аз наскоро бях взел на Вили неговата и също не успях да я подкарам от йонгитата да пали, та я ползвах за мастър. Има опция за слейв, но или е само радио или има някаква особеност за оптичния.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2017, 15:06 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
Това никак не е хубаво :) но не е нерешимо, има разни евтини приставки за обувката дето да хващат импулс за 10-20лв бяха и ще пали от всичко наоколо.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2017, 16:19 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
Сони безогледалните камери нямат вграден безжичен контролер. Слт камерите имат режим за безжично палене. За да тръгне на безогледна трябва светкавица, която има безжичен контролер.

Не знам дали годокс може да е контролер. Със Сони светкавица има режим безжичен контролер в който се настройват пропорциите

Със годокс Х1-Т предавател е най-смислена опция за отдалечен контрол. Паленето със светкавица е вече умираща технология макар и интересна има много проблеми

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

В началото
 Профил  

MF
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2017, 13:54 
Аватар

elmago написа:
Симе, тия годокси май нямат S1/S2 като йонгитата. Аз наскоро бях взел на Вили неговата и също не успях да я подкарам от йонгитата да пали, та я ползвах за мастър. Има опция за слейв, но или е само радио или има някаква особеност за оптичния.

Да, нямат S1 и други Sки нямат, обаче имат CH1 и така до 4, обаче не знам това дали е същото. Ей сега я почвам, да видим ще тръгне ли и как.

В началото
 Профил  

MF
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2017, 16:55 
Аватар

Ето в тези режими на светкавицата пробвах да я запаля, ама не стана. Знам за алтернативните методи, мен по-скоро ми беше идеята за експеримент, пък и ако го има като опция, все пак да съм запозната.

Прикачен файл:
viber image.jpg [ 109.67 KiB | Прегледано 4273 пъти ]
viber image.jpg
viber image1.jpg [ 105.32 KiB | Прегледано 4273 пъти ]
viber image1.jpg

MF
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2017, 16:57 
Аватар

Да питам, като снимате със светкавица, случва ли ви се между снимките визьора, който е дигитален при мен, предполагам и при някои от вас, да премигва, между два кадъра на полуспусък премигва, същото се случва и като съм на дисплей, като едно времешен повреден телевизор, с едни хоризонтални черти. Сякаш всяка връзка между апарата и светкавицата се изразява в подобно премигване?

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2017, 13:28 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 16:42
Късно видях темата! Да ти кажа как да я палиш тази с друга светкавица. Трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е на М режим! След това в менюто трябва да намериш къде е опцията S1 и като я избереш си готова! Моята светка е V860 първата версия и става със задържане на бутона zoom и след това с врътката си избирам S1. Tова slave, което е избрано в момента е за радио тригер и така няма да запали!

В началото
 Профил  

MF
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2017, 14:11 
Аватар

santuco написа:
Късно видях темата! Да ти кажа как да я палиш тази с друга светкавица. Трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е на М режим! След това в менюто трябва да намериш къде е опцията S1 и като я избереш си готова! Моята светка е V860 първата версия и става със задържане на бутона zoom и след това с врътката си избирам S1. Tова slave, което е избрано в момента е за радио тригер и така няма да запали!

ТИ СИ ГЕНИЙ ЧОВЕК!!! Много благодаря, стана, в новия модел си има копче за S1 и S2, но е активно само в М режим, както казваш. И в двата режима се пали, не знам дали е нормално, ама ми е все тая, нали става хаха. Много благодаря! А случайно да ти примигва дисплея или визьора, ако е дигитален или е някъв дефект? Като снимам със светката отгоре и едно такова между натискане на спусъка, едни черти като от смущение излизат.

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2017, 14:26 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 16:42
За дисплея незнам, трябва някой друг да каже. Аз съм ретро с оптичен визьор! :lol:

п.с. S2 режима мисля, че беше ако използваш основна светкавица с префлаш да не ти светка тази по няколко пъти заедно с другата!

п.п.с. съжалявам, че толкова късно видях темата!

Бисере ако става въпрос на Вили за ТТ600, там става така: задържа се бутона zoom/fn след това се натиска бутона set, докато се появи меню OS ,след това с врътката се избира s1,s2 или off ;)

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 23 мнения ]
Страница № 1, 2  Следваща