Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 35 мнения ]
Страница № 1, 2  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
kiril
  Семинар със Симеон Колев aka Simbon4о ???
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 11:52 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Ами във фейса обменихме със Симо няколко съобщения и каза че принципно е навит да ни спретне един семинар в София. Трябва да се съберем 10-тина човека (поне 7). Да си изберем теми и да организираме нещата.

Та има ли някой навит от София за подобно нещо? Ще трябва да му дадем някой лев все пак за разкараването. За заличка някой лев ще отиде.....

Темите си мисля, че биха могли да са неща от сорта на:

1. Обработка на портретни снимки (човека май това прави, за да си изкара хляба. За аматьори ще ни светне на някои техники. Ние ще трябва да си подберем теми)

2. Снимане на портрети с евтина любителска система - светквици йонги, ръчни обективи качени на примитивно сони и т.н. (тука ще трябва да си намерим място(Студио?), модели, гримьор. Както са казали братята македонци и туй е со паре или со дупе). Тука може и да са различни теми и да дирим различни места - нещо стробистко, нещо повечко сред природата, студио.....

3. не знам може би видео неща? може би сватбарски неща....знаете го симо какви ги прави.....

Аз съм много силно за номер 1 и затуй пиша. Ама ако се заформи дискусия....

ПП Ако някой не знае какво снима Симо https://www.flickr.com/photos/simbon4o/albums

В началото
 Профил  

Реклама

wrongname
  Re: Семинар със Симеон Колев aka Simbon4о ???
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 13:16 
Аватар

Рег.: 29 Мар 2012, 23:40
Аз съм за 1 и 2.
Стига да се проведе в удобно за мен време и да не излезе прекалено много пари с удоволствие ще се присъединя.

Проблема при камерните семинари е че наема на студиото, хонорара, моделки и гримьор излизат много скъпо за 6-7 човека. Та най-правилното нещо, което можем да направим е да работим конкретно.
1. Симо да си каже цена за 1 или 2 дни семинар от по няколко часа.
2. Нека да потърсим подходяща зала/студио и да видим конкретна оферта. Сещам се за студиото на Тошко, но не съм бил там и не знам дали ще е подходящо. Може да направим примерно 1-ден снимане на вън в природни или градски условия (градски май ми звучи по-яко и по-лесно) използване на светки, чадъри, софтбокси и прочие, осветяване на обекти, криене на дефекти чрез осветяване и чак втори ден в зала, където ще си обработваме снимките, ще ни демонстрира техники за обработка и така. Ако е така, ще ни трябва зала само за 1 ден. Бих ви събрал вкъщи, ама ще е много неудобно, че ще сме на тясно.
3. Някой да даде оферта за модел, за да знаем колко ще излезе.
4. Може да пробваме от Сони да изкярим един от онези големите телевизори за демонстрацията на Симо, че проектор и да намерим, цветовете им са кошмарни.
По този начин ще можем да направим реален бюджет на евента и вече ще знаем колко човека ще търсим за да го напълним.
Кво ще кажете?
Симо ти си пръв! :)

В началото
 Профил  

nikola65
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 13:51 
Аватар

Рег.: 03 Май 2011, 11:48
wrongname написа:
Аз съм за 1 и 2.
Стига да се проведе в удобно за мен време и да не излезе прекалено много пари с удоволствие ще се присъединя.

Бройте и мен.
Има ли вариант да се направи видео, че вече трудно тъпча информация между ушите си? :confusion-scratchheadblue:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 14:08 
Аватар

nikola65 написа:
Има ли вариант да се направи видео, че вече трудно тъпча информация между ушите си? :confusion-scratchheadblue:

Ако е 8 или 16 часа, дали ще е използваемо видеото?

Хубаво е да се редкатира и свали до 1 час или нещо подобно. Б&Х правят 2 редакции. Едната е15-20 минути само есенцията. Правя и още една редакция около час до час и половина.

Гледал съм семинари по 2-3 дни със зак ариас. Ама беше доста досадно - хората си ляфят забавляват се, кикотят, подреждат светкавици и това е напълно излишно....

ПП Пък и с тия прегряващи сонита с 30 минути лимит.....

В началото
 Профил  

nikola65
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 14:17 
Аватар

Рег.: 03 Май 2011, 11:48
А с малка любителска ХД камерка няма ли да стане? После редакцийка, като клипчетата в тубата.

В началото
 Профил  

vslin
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 15:23 
Аватар

Рег.: 26 Май 2013, 02:51
И за да не чакат всички клипчето на аванта - платен линк за download. Аз бих се възползвал от този вариант.

В началото
 Профил  

Vilian
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 15:49 
модератор
Аватар

Рег.: 21 Юли 2010, 16:56
"ЗА" съм с 2 ръце, най-вече за темата с портретите, може би и видео ако Бисер има сериозни намeрeния да ме прави асистент :D :handgestures-thumbupleft:
Толкова съжалявам, че пропуснах миналата година във Варна, тази каквото и да става съм се записал :snap:

Този линк си мисля, че е по подходящ
https://500px.com/snimo

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 16:31 
Аватар
И аз съжалявам,че го пропуснах във Варна

В началото

simbon4o
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 19:16 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
nikola65 написа:
wrongname написа:
Аз съм за 1 и 2.

Бройте и мен.

На първия семинар, който правих имаше видео на всичко :)

wrongname написа:
Аз съм за 1 и 2.

Проблема при камерните семинари е че наема на студиото, хонорара, моделки и гримьор излизат много скъпо за 6-7 човека. Та най-правилното нещо, което можем да направим е да работим конкретно.

Времето... трябва да е зимата понеже стопли ли се ме почват с работата. Хубаво е да е уикенд, че иначе ще трябват отпуски и отсъствието ми от работа е едни 100лв още назад :).

За останалите неща - като сме свои хора можем да си го спретнем като за свои хора :). Трябват ни 3-4 модела максимум, мераклийки със собствен грим(каквито са 100% от тези дето снимам за кеф), подходящи места за снимане, помещение за втория ден където да си имаме по един комп и да шопим.

kiril написа:
nikola65 написа:

Ако е 8 или 16 часа, дали ще е използваемо видеото?

Хубаво е да се редкатира и свали до 1 час или нещо подобно. Б&Х правят 2 редакции. Едната е15-20 минути само есенцията. Правя и още една редакция около час до час и половина.

Гледал съм семинари по 2-3 дни със зак ариас. Ама беше доста досадно - хората си ляфят забавляват се, кикотят, подреждат светкавици и това е напълно излишно....

ПП Пък и с тия прегряващи сонита с 30 минути лимит.....

Ще хванем някой снимащ видео да снима, а може и като на тукашния семинар дето правих - един софт за запис на десктопа и съществената част се записва когато правя нещо на компа. Лафовете ги пропускаме. Видеото дето правихме тука на практиката и втория ден на бюро още не съм намерил време да го правя каквото и да било. После всеки има записите да си припомня... Практиката първия ден е не толкова сложна и е лесна за помнене.

Все пак е хубаво да се има и в предвид, че едни хора плащат и идват да научат нещо, а други да се учат безплатно от тубата... не е коректно към първите.

Относно плащането - трябва да си покрия разходите по пребиваване(евентуално бих могъл и при роднини да отседна) и Варна-София-Варна път(60на лв газ), евентуално трябва да покрием разход за помещение и в случай, че държите - модел. Аз като печалба бих искал по едни 120лв примерно от човек(при група от поне 8 човека). Не знам как ви се струва като цена, но предвид че два дена ще снимаме и шопим ми се струва ок. Още повече, че при индивидуални частни уроци вземам по 40лв на час... ми се струва добра цена и няма да ми се карат :). За помещение за втори ден - мисля, че можем да вземем павильона. Ако не се лъжа е 240лв на ден.

ПС за видеото, може да го включим ама си е дълга тема :).

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 19:57 
Аватар

Хайде който иска да слага по едно +1 и някоя идея какво го интересува. Да видим можем ли да сглобим групичка.

До тука 4 - Вили, Марто, Коко и аз.

За белот сме ок ама още 4 ни трябват за фото семинар.....

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 20:09 
Аватар

Ето от преди година текста за workshop-а на Симо във Варна
:arrow: :arrow: :arrow:

Извън темата:
Цитат:
Този курс е за напреднали любители и професионалисти, искащи да научат повече за това как правя кадрите, които са ги впечатлили от идеята до готовия продукт. Ще покажа техники за обработка на снимки, пестящи време и постигащи по-добри резултати. Всичко това e базирано на натрупания ми опит като фотограф, ретушор, дизайнер, предпечатар и печатар.

Retouch & Photography by Simeon Kolev
https://www.facebook.com/pages/Retouch- ... ?ref=br_rs

___________Какво ще покажа по-подробно:__________

Идеи за кадрите и планирането им. Процесът за раждането на идея.

Избор на техника - обективи, формат и всички необходими инструменти за постигане на зададена цел. Ще покажа следните техники при снимане – игра с плиткия фокус(при ползване на светлосилни обективи, тилт, боке панорами, ...), комбинация от пейзажна и портретна фотография(по-дълбок фокус), екзотични решения като стари ръчнофокусни обективи на нови модерни тела с различни адаптери и други. Работа на ръчен фокус – трикове и защо го правя.

Намиране на модел и как да работим с него. Подбор на модел и моите методи за контрол на позирането.

Светлината – естествена, изкуствена и микс. Използване на слънцето, сенките, рефлектори, светкавици, постоянно осветление.

Избор на терен за снимки. Подбор на терените, как избирам места за сцените и като цяло значението на фона за крайния резултат.

Кадриране и подреждане на сцената. Практики, които ползвам и подробности, на които обръщам внимание в сцената.

Софтуер и хардуер за обработка. Ще споделя опит при работа с различни компютри, периферни устройства, калибрации, цветови профили и други важни подробности, с които всеки се сблъсква в практиката.

Различни техники на обработка. Софтуерът, с който ще работим, е Adobe Lightroom, Photoshop и малко плугини и пресети, които ползвам понякога. Като започнем от организацията на файловете, минем през артистичната част – различните визии(ретро, модерна, и други) и след това през техники като наслагване на кадри, колажи, добавяне на атмосферни ефекти, хай и лоукей, рисуване върху снимка, сглобяване на HDR и панорами и други. Ще завършим с техники за финализиране на продукцията – подготовка за печат(фото, печатни издания, винил, ... и интернет.

Планиране на дните по часове.

Събота - 10 октомври - Изгрев: 07:14ч, Залез: 18:35ч
8:30ч – събрани на полигон Почивка тръгваме за КК Албена
9:10 - установяване и започване на снимки
12:00ч – тръгване от локация към място за обяд
13:00ч – тръгване към втора локация
15:00ч – установяване на локация и започване на снимки
16:50ч – тръгване към трета локация
17:20ч – пристигане и започване снимки на трета локация
20:00ч – край първи ден

Моделите са осигурени от Alia Models / http://www.aliamodels.com /
Девора
Радостина
Яна

Грим и коса:
/ Alia Models /

Подробности относно първия ден ще се уточнят почти в последния момент ,предвид непредвидимостта на фактори като атмосферните условия. Ще пусна снимки и описание на местата на страницата. Обещавам да е интересно !
Необходими неща за първи ден – лична фотографска техника(камера, обективи и евентуално осветление за след залез)

Неделя - 11 октомври
9:30ч – събиране в залата на beehive
10:00ч – започваме с представяне на моя работен поток – какво правя след като сваля кадрите на компютъра
11:30ч – след представянето на моите любими техники за ретуш, следва прилагането им върху кадри на курсистите
13:00ч - почивка за обяд
14:30ч – след обедната почивка продължаваме с кадрите на курсистите
18:30ч – след цял ден прекаран пред компютрите курса приключва

Терена - http://beehive.bg/sample-page/ - голямата зала - Bee space

Вторият ден ще е разделен на две части. Първата ще покажа подробно как обработвам кадрите от началото до края с техники за пестене на време и повишаване на качеството. Втората част ще обработваме ваши кадри ,стараейки се да се съобразя с вкуса и желанията Ви и показвайки как аз бих процедирал, за да постигнем максимални резултати.
Необходими пособия за втори ден – лаптоп с инсталиран lightroom и photoshop по-нови версии..., опционално графичен таблет.

Промени е възможно да възникнат, но ще са за добро!
Максимален брой на участниците - 14 човека.
Mинимален брой – 12
Срокът за записване е до 29.09.15

Цена за участие на един човек: 200 лв.

Цената включва:
• Един ден (~8ч)портретна фотография на няколко локации.
• Един ден (8ч) обработка на заснети кадри на закрито.
• Moдели, подготовката и поддръжката им на терена.
• Зала за втория ден.

Цената НЕ включва:
• транспорт (предполагам ще има доста коли и това няма да е проблем)
• храна
• нощувки

За записване се иска желание, контакт с мен за кратък разговор, ако има въпроси или просто ей така и накрая капаро. Телефон за връзка - 0898 49 56 40

В началото
 Профил  

meneldor
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 21:23 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2014, 08:31
+1 че само с проба-грешка няма да стане :)

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 22:28 
Аватар

Рег.: 10 Мар 2015, 01:37
1 добре, в 2 направо виждам себе и :D Всичко хубаво, но тая пуста София.. :) Дайте някакви примерни дати и ще видим
С модела ще е лесно от тая фейсбук група, само там някакво ядене и пиене да се намери за нея (ако изобщо се храни де )
При положение, че евентуално ще се обсъжда ретуш тая работа с грима отново ми става малко смътна...
Например една пловдивска девойка- гримьорка поиска мои ретуширани снимки на момиче, което тя е гримирала за да си рекламира нейната работа... нямах нищо против, но някак си все още ми е забавно :D
Та идеята ми е, че гримьор би бил по- полезен на тези, които не обичат да се мотат толкова из фотошопа, но пък знам ли

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 23:18 
Аватар

Имал съм случай гримьор да ми създаде работа вместо да ми спести ;).

В началото
 Профил  

r_russev
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2016, 09:54 
Аватар

Рег.: 18 Фев 2014, 13:42
И мен ме интересува и бих дошъл, но как да кажа "да", като не знам кога ще бъде мероприятието.
Предлагам да направим така:
Нека Симо да каже дата удобна за него и тогава да броим желаещите.

В началото
 Профил  

marti_3003
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2016, 11:59 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2013, 13:52
с конкретни дати при възможност и аз имам желание :)

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2016, 18:08 
Аватар

Някой уикенд от втората част на ноември или първата част на октомври ми се струва възможно. Сравнително празен ми е графика, вие си изберете кой уикенд.

В началото
 Профил  

Vilian
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2016, 15:04 
модератор
Аватар

Рег.: 21 Юли 2010, 16:56
simbon4o написа:
... първата част на октомври...

:up:

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2016, 15:44 
Аватар

Рег.: 29 Мар 2012, 23:40
И аз съм за Октомври!

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2016, 18:30 
Аватар

Мен ми е все едно ама Октомври може да е по-топло и моделите ще са с по малко кожуси

Sent from my D6633 using Tapatalk

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2016, 18:37 
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
Симо, прати ми исканията си на лично, евентуално, за Стара Загора.

Sent from my E6653 using Tapatalk

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2016, 18:41 
Аватар

sstavrov написа:
Симо, прати ми исканията си на лично, евентуално, за Стара Загора.

Sent from my E6653 using Tapatalk

Същите са като тука... няма разлика. Пак ще трябва нощувки и т.н. Ако беше по-наблизо да бръмна с колата ама :D

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 35 мнения ]
Страница № 1, 2  Следваща