Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 6   [ 127 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Nimi
  Re: Кроп срещу фул фрейм :)
МнениеПубликувано на: 28 Май 2017, 11:54 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 08:33
Скоро имаше една онлайн лекция... или предтавяне на двойка сватбени фотографи дето толкова се бяха прехласнали по Fuji та чак не можах да ги изтрая и ги изключих. Услях да се похиля добре на глупостите дето ги ръсеха.
В последствие дочух, че не съм единствения дето не е успял да ги изтрае.

В началото
 Профил  

Реклама

tishovsx
МнениеПубликувано на: 28 Май 2017, 12:24 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 20:27
Ами аз и това видео не можах да го догледам...
Щом е предпочел Фуджака пред А7М2, да е жив и здрав!
Аз в неговото положение не бих направил тая грешка, ама всеки си знае нещо ;)

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 28 Май 2017, 12:33 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
За неговата работа (Казаков) и аз бих предпочел Х-Т2, ако ще е една система и трябва да е компактна. Картинката не е по-лоша, губиш само дефокус и дори там не е кой знае какво като загуба...
Можеби Д750 с твърдите 1.8G е близо до фуджито като размери, тегло и цени...
И да прав е Казаков, снимал съм няколко пъти само с А6000 + А6300 с малки аф обективи и беше като игра, нищо не тежи... Ако сони имаха кропка с два слота и бърз аф можеби бих махнал никона. 250гр е разликата Х-Т2 и Д750... А7м2 e 600гр (100гр отгоре на Х-Т2). А7м2 шуми малко повече от Х-Т2 и А6300 с други думи нищо не се печели от това, че е фул фрейм. Имах очаквания от А6500 и като излезе ...
Към работата с теглото добавяме и теглото на обективите понеже кропските са си по-леки и малки... темата е обсъждана много пъти. Продължавам да съм на мнението, че фул фрейма дава само повече дефокус за такива като мен. Разбира се мога да мъкна два прайма много светли и една А7ца за сесиите да си правя бокета, но повечето време бих предпочел да снимам с кропка и да ми е леко.

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 28 Май 2017, 13:22 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 13:12
tishovsx написа:
Ами аз и това видео не можах да го догледам...
Щом е предпочел Фуджака пред А7М2, да е жив и здрав!
Аз в неговото положение не бих направил тая грешка, ама всеки си знае нещо ;)

Всъщност,човека си казва,че сонито е хубаво,но не го е взел заради двойния слот който има фуджито/това по спомен/,но се е застраховал от това да не загуби снимки, след като има възможност за камера с 2 карти.Конкретно в неговия случай,а и всеки който снима за пари,по скоро ще е грешка,ако има камера само с една карта и му създаде проблем.Да чукна на дърво ,досега не ми се е случвало,а и аз щракам за кеф,предполагам да се скапе някоя карта е рядко срещано явление,но все пак човека се е подсигурил.В крайна сметка от това му зависи работата,понеже ако се издъни,освен ,че няма да си вземе хонорара,няма да бъде и препоръчан на други клиенти и тогава загубата,ще е много голяма.От клипа останах с впечатлението,че има 2 камери на фуджи, и толкова е продал канонски.И не на последно място,някъде бегло споменаваше,че да не е фф фуджака,ама това не му пречи да снима както го е правел с фф,само дето раницата сигурно е по лека в пъти.
ПС-линка го постнах,заедно с коментара на майстора,че е гот да се снима повече и по малко да се човъркаът въпроси в които няма да има еднолично мнение..,...... :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:
Адаш държал съм Т2,мисля е осезаемо по малко от никона,ама може и да бъркам.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 28 Май 2017, 13:49 
Аватар

Еми нали това казвам, че всеки си знае за какво избира система.
Нищо против човека нямам, не ме разбирайте погрешно. Аз не съм си строшил краката да купувам и А7. Някой снимат с големи кютуци и стативи по 4-5 кила пейзажи примерно. Други като Симо и Казаков, сватби. Не знам дали е голям минус, че сонитата нямат два слота за карта, ама ако се ползват гаражни евтини карти и двата слота няма да ме спасят от провал.
Важното е човек да го кефи системата и работата за която я ползва другото е бля бля...чешане на КБД по форумите ;)
:obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 28 Май 2017, 14:04 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 13:12
tishovsx написа:
Еми нали това казвам, че всеки си знае за какво избира система.
Нищо против човека нямам, не ме разбирайте погрешно. Аз не съм си строшил краката да купувам и А7. Някой снимат с големи кютуци и стативи по 4-5 кила пейзажи примерно. Други като Симо и Казаков, сватби. Не знам дали е голям минус, че сонитата нямат два слота за карта, ама ако се ползват гаражни евтини карти и двата слота няма да ме спасят от провал.
Важното е човек да го кефи системата и работата за която я ползва другото е бля бля...чешане на КБД по форумите ;)
:obscene-drinkingcheers:

Така е,ама все си мисля,че едвали се взимат неоказании карти,при положение,че си дал едни 10-12 бона за техника.Всъщност коментара ми беше,понеже казваш,че е направил грешка,като е предпочел кропа/фуджи/,пред фф/сони/.Просто според мен не е грешка,напротив правилния избор е ,щом търси малък,лек,хубава оптика/за нея обърна също внимание/и 2 слота,а това май друга марка не го предлагат,всичките тези неща накуп.Иначе съм съгласен,всеки да щрака с каквото му е кеф.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 10:52 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 13:04
Капитане, относно предимствата на стабилизацията и аз си мислех, че не ми е нужна (имах а7р) докато не взех а7р2 и разбрах, че помага в доста ситуации, които не съм и очаквал дори. На тъмно е ясно там внимаваш да не ти размаже обекта при много ниска скорост, но аз предимно на светло я ползвам с дълги обективи. Наскоро си купих 500/8 и дори в слънчев ден на 1/500" си вдига ИСО над 2000 което не ми харесва и си свалям спокойно до 1/125". Разбира се има и други предимства, снимане с фишай в църква на 1/2" например :) Абе благинка си е и не съжалявам, че камерата тежи малко повече.

В началото
 Профил  

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 11:06 
Аватар

Рег.: 24 Юли 2015, 21:22
Иво, и аз така мисля. Симо твърди, че стабилизацията не му трябва и даже пречи, но с дълъг обектив на Е-М 5 стабилизацията работеше и при фокусиране ( предполагам, че и на А7-2 е така). Благинка си е, супер облекчава фокусирането с дълъг обектив от ръка.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 11:42 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Captain Morgan написа:
Иво, и аз така мисля. Симо твърди, че стабилизацията не му трябва и даже пречи, но с дълъг обектив на Е-М 5 стабилизацията работеше и при фокусиране ( предполагам, че и на А7-2 е така). Благинка си е, супер облекчава фокусирането с дълъг обектив от ръка.

работи стабилизацията при фокусиране. Ама това работи и с А6000 и 70-200/4 т.е. не е никакво предимство на сензорната стабилизация.

Със стабилизиран сензор като А7м2 предимството е с ръчния фокус и увеличението. На увеличения 7х образ на 105мм т.е. 735мм еквивалент картинката е стабилна и можеш спокойно да фокусираш. С А7 това е проблем. С А6300 въпреки липсата на стабилизация обаче има по-добро решение - опресняването на визьора е 100к/с и няма накъсване на образа от вибрациите т.е. А6500 или А9 би трябвало да са уникално готини хем със стабилизация хем със 100к/с

В началото
 Профил  

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 12:15 
Аватар

Рег.: 24 Юли 2015, 21:22
Киро, благодаря. Ама аз по-горе писах, че автофокусни обективи на Е-байонет засега не смятам да купувам и ще си карам с "легъси" такива. Та затова и ме интересува стабилизацията на сензора. Sony a6300 е в ценовия диапазон на А7-2, и с турбото става и отгоре. Май няма смисъл :confusion-scratchheadblue:

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 13:23 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
ПЪЛНО ЩАСТИЕ НЯМА!

Много ми е интересно как възрастни, интелигентни хора продължаваме - съзнателно или не - да таим наивната надежда, че е възможно да съществува идеалният апарат и че някой ден, отнякъде, такъв ще се появи. Ами НЯМА (да се появи). Все нещо ще му е не-идеално и все ще направи някои хора недоволни :verysad:

И отсъствието на идеален апарат в значителното разнообразие, предлагано на пазара, НЕ Е резултат на конспиративни заговори на производителите (които мнозина вярват, че само мислят как да ни изпият кръвчицата). Просто е симптом на неизбежните компромиси в техниката и несъвместимите изисквания на разнородни потребители. За да са по-малко и по-безболезнени компромисите, фирмите са избрали специализацията на моделите: едни са добри за едно, други - за друго. Но никой НЕ Е идеален за всичко. НЯМА и да бъде - свикнете с тая мисъл!
:snap:

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 13:44 
Аватар

Аз те разбрах, не го споменах, но да, с дълги стъкла стабилизира при фокусиране и е доста по-добре особено ако си включил уголемяването. Може би не се вижда толкова плавно колкото би ми се искало, но пак е доста добре.

А идеалният апарат идва, просто още не са да го направили и не е ясно кога ще го направят:
- 50МР с опция за сдвояване на пикселите с цел вдигнане на ISO и динамика
- Извит сензор (подобен на селфи камерата дето пуснаха преди 3 години)
- Нов байонет с нови малки сладки палачинки без кривини, без СА, без мазнотии и т.н.
- 2 карти (иначе няма да е "про")
- И разбира се всички останали благинки дето и сегашните камери ги имат.
Какво друго ви трябва?

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 14:18 
Аватар

Ами трябва ми...

- и обективите, и извитият сензор да са стабилизирани (с изкуствен интелект - изпреварваща корекция, да познава кога се кани да ми трепне ръката)
- ако може 200 МР с няколко опции за сдвояване и с-четворяване на пикселите. 24 бита за динамика, разбира се.
- още по-бърз следящ фокус от познатия днес, с изкуствен интелект да избира предно или задно око (ляво ило дясно, нос или уши)
- всяка от двете карти да пише и чете с 1 терабайт в секунда
- вградената светкавица да се отделя и да става дистанционно управляема, с достатъчна мощност за нощни портрети в центъра на неосветен стадион, снимано от трибуната. А, да - за видео същата да става и постоянен неимпулсен източник
- вграден статив, който да се разпъва до човешки ръст височина
- вграден дрон, който да се разгъва при нужда и да носи камерата с обектив 300мм ф/1.2 до 500м до 1/2 час...
- вградена система за залавяне на крадци и вградена застраховка срещу всякави повреди (вкл. травми на фотографа)

И най-важното (за мен): всичко това със стандартен китак да се побира в джоб на риза или на дънки.

Пак няма да е идеален, но ще се примиря с някои компромиси :-P
:snap:

В началото
 Профил  

nikola65
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 14:38 
Аватар

Рег.: 03 Май 2011, 11:48
Майсторе, някой ден и това може би ще се случи. Но дотогава сигурно ще искаме още нещо.
Извън темата:
Аз например винаги съм си мечтал да имам очила или лещи, с които да виждам мадамите голи през дрехите :lol:

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 15:31 
Аватар

Ами това са все възможни неща, за всяко нещо трябва пари или време!

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 22:15 
Аватар

Именно. А за невъзможното трябват просто повече пари и повече време. ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 22:25 
Аватар

Дано да имате камерите дето искате!
Аз искам имплант, каквото видя да снимам, с най голямата резолюция!
Wi-Fi в мозъка, директно у форума!
:clap:

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 6   [ 127 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6