Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 5   [ 100 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
spotter84
  Re: Видео тема
МнениеПубликувано на: 29 Май 2016, 23:22 
Аватар

Рег.: 23 Яну 2014, 10:52
Нямам грам опит с видеото, затова ще си позволя да споделя един автор, който просто ме остави безмълвен...... https://vimeo.com/rungunshoot

А това негово видео от Кападокия мога да го гледам стотици пъти без да ми омръзне :confusion-shrug: :obscene-drinkingcheers:
phpBB [video]

В началото
 Профил  

Реклама

798099
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2016, 12:28 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 09:10
Някой ще ми помогне ли за програма, с която да съединя няколко видеоклипа в един? Снимано е в AVCHD.

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2016, 12:59 
Аватар

Рег.: 29 Мар 2012, 23:40
Май най-лесно Windows movie maker

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2016, 13:15 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 09:10
Благодаря Марто, сега ще го пробвам.

Получи се! Сега ще трябва да го понапудря малко, защото се виждат паузите, но това е "бял кахър"

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2016, 19:35 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
Първата ми видео сватба. Чакаше търпеливо три месеца да и дойде времето и този уикенд успях да монтирам това трейлърче.
Както обикновено ще се радвам на всякакви коментари и препоръки.
Приятно гледане!
phpBB [video]

В началото
 Профил  

nikola65
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2016, 20:17 
Аватар

Рег.: 03 Май 2011, 11:48
Видеото е много тегава и трудоемка работа. Не съм никакъв разбирач, но и аз съм си правил разни експерименти. :sad-roulette: :scared-eek:

Биска, няма да ми се сърдиш, но още нещо трябва да се направи по този клип. Някак на моменти сцените ми седят "насечени", аритмично се движат. Особено в началото, в църквата,... Може би им трябва и някакъв синхрон с музиката. За този сюжет, клипа може би трябва да се "движи" някак по-леко, ефирно,....може би...може би....накрая и аз се оплетох. Моля следващия. :-)

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2016, 20:21 
модератор
Аватар

Няма място за сърдене. Напротив. Всяко мнение е полезно ;)
Музиката не е мой стил. Аз съм рокаджия. Но им беше първи танц и от чудене какво да ползвам реших за най-безопасно нея...
А за доработване винаги има какво повече. За жалост няма да имам време скоро пак с него да се занимавам, че ми почва пак силна серия фото, но си водя записки със всики коментари и наесен пак ще го чопля ;)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2016, 20:22 
Аватар

Рег.: 29 Мар 2012, 23:40
Браво Биска!

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2016, 21:36 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 10:07
Браво от мен имал си на разположение достатъчно кадри и моменти и се е получило. Няма да коментирам дето се изказват в по горните постове за насеченост - всичко е до виждане и сглобка. На мен не ми харесва това дето си занижил контраста и избелил картинката. Според мен това адски отекчава и си заслужава за не повече от една минута гледане. Простотиия в стил Х Лазаров! Пробвай на оригинала и сложи 30-50 контраст и 25-35 % цветонасищане и кажи си мнението.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2016, 22:47 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Не че съм експерт и аз ама бих го грейднал наистина една идея по-цветно и контрастно, можеби и някой филмов lut отгоре... Относно операторството, малко клати и подрусва, трябва да поработиш по заглаждането на движението. На кадрите където е репортаж - няма грижи ама на кадри с плавно бавно движение около детайли или арт кадрите бива да е по-гладко. Може да пробваш и електронно да го дозагладиш. Като за първи път е повече от супер! Може да отделиш малко време и на анимирането на текст, в тубата е фраш с туториали.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2016, 06:11 
модератор
Аватар

За грейдването явно сте прави щом почти всички го казвате(не само тук във форума). В интерес на истината в началото беше по-цветно и контрастно, но на телевизор седи по съвсем различен начин от монитора. Още докато го работех си рендървах откъси да видя как ше седи на 55инча и там цвят, контраст и острота в изобилие и затова почнах да намалявам от всичко. Има много неща, които още не знам как да направя(дори простото използване на LUT таблица - съответно целия грейд ми е на ръка и око...). Работя във вегаса и единствено опитите за симулация на slowmotion съм ги правил в афтъра. Тази зима ще разуча премиерата и афтъра, но сега нямам време...
Не знам как и софтуерно да дозагладя проблемите от операторстването ми :verysad: Опитвах там с разни опции във вегас дето показват хората по туториалите, но резултата беше минимален към никакъв, пък иска по малко кроп, което като че ли по-ме дразни..
За по-плавните движения при детайли и т.н., където има възможност явно просто ми трябва опит. Ползвам монопод и DYI слайдър(доста рядко), но и с двете техниката ми на снимане е на примитивно ниво и си личи :D
Като цяло още много боб имам да изям и вода да изтече, докато посмея да кажа, че ставам.
Благодаря много за коментарите - наистина са ми полезни всички!

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2016, 07:12 
Аватар

Вземи си от дайнафоса един паяк, за мен по-удобно нещо няма. В момента май още е промоция 89лв. Монопода е решение донякъде с широките обективи, ако е по-тежък може и като глайдер да се ползва до някъде ама паяка е стабилна работа, слагаш камерата на раменете и си ти. Относно телевизорите... имам чувството, че повечето ги правят за далтонисти с тези пресилени контраст и цветове. На читав монитор можеш до голяма степен да прецениш нещата.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2016, 07:18 
модератор
Аватар

И двата монитора са ми читави и няма проблеми с тях, но реших, че видео хората бих гледали на телевизор :) Дай линк към този паяк, че нещо не се сещам какво имаш предвид. Иначе монопода е бенро с S4 глава - стабилен е достатъчно - само моята техника на движение и ползване трябва да се подобрява ;)

В началото
 Профил  

sasheto
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2016, 16:07 
Аватар

Рег.: 28 Юни 2016, 10:43
Много хубаво видео :)
Може ли да споделиш с каква камера/обектив е снимано?

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2016, 18:31 
модератор
Аватар

5д3, 6д и сигми 20, 35 и 85 - това с което снимам и фото. Нямам специализирана видео техника, а и не мисля да придобивам ;)

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2016, 22:30 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Биска много кефи!

Има някои интересни неща от фотографска гледна точка може би са търсен ефект и за видео са всъщност хубави просто забелязах

Имам усещане че между някои сцени белия баланс се сменя и някак цветовата гама се променя от зелено по към розово ....не знам дали винаги е нарочно, щото понякога има сцена с "неочакван" бял баланс около 2:50 до 3:05 например (в началото има в градината отделни сцени силно зелени). Същото май важи и за контраста - в началото почти нямаш черно в кадрите към края е по-контрастно.

С фокуса някои игри не са станали много гладки май - 0:55-1:05 имам усещане, че си планирал едно и после в крачка сменяш посоката.

На едно място имаше и леко насичане не знам дали е от кодека или стабилността на камерата или интернета ми куца. Около 1:20 приближаването на гримовете и после обувките панването.

Като цяло е супер дори и тия неща може би са нарочни и просто не разбирам. Има доста интересни сцени и моменти. Подобно видео ми се вижда най-добрия продукт за спомен до сега.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 06:05 
модератор
Аватар

Кире, по-скоро всичко е точно както го виждаш. Не са нарочно дефектите определено, просто не е доизпипано(говоря за грейда). За стабилноста и по-горе казах, че ще отнеме повече време сигурно докато ми станат по-плавни движенията и т.н. Иска опит :)

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2016, 16:40 
модератор
Аватар

Момчета, сглобих още едно филмче. Това ми е втората видео сватба. Не бих го нарекъл трейлър, щото не е точно такова, но не знам точния термин за този тип видеа. Не е абсолютно финално още, но на 99% бих казал. Критиката е добре дошла, за което благодаря предварително!
phpBB [video]

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2016, 19:05 
Аватар

Много гот Биска, ти си бил за режисьор :).
Относно заснемането мога да отбележа някои неща, примерно на места имаше или кофти стабилизация в постпроцеса или онзи изкуствения моушън блър, който слагах навремето като не си бях снимал на 1/50 нещата :). Това вече не го правя, дори на дрона може да се сложи филтър и видеото става много по-приятно. За камерите гледах едни магнитни филтър държачи дето правят по-удобно махането и слагането. Другото е обикалянето около булката си трябва по-добра стабилизация. Или глайдкам или гимбалче някакво, че тресе и се губи ефекта. Относно грейдването там е на вкус, но на много места личи слаба динамика в кадрите и не знам с какво си го снимал и може ли по-добре или при пост процеса да се е опържило с някой лут... Може и една идейка по-шарпнато да го рендваш, че тубата го омазва допълнително.

Като цяло обаче добре подредено кратко филмче. Точно по мой вкус с дофчета, спокойничко, без комедия и забързани кадри... гот гот.

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2016, 19:24 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 13:12
Биска.. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

A7II;SIGMA 50/2.8 MACRO;SONY 50/1.8.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2016, 20:15 
модератор
Аватар

Снимано е както и предната с каноните. Бях взел един 24-105 от приятел уж за улеснение, но зуума не е за мен. Много по-трудно ми беше фокусирането и изобщо боравенето с него. За трейлъра не е толкова болка, но за целия филм ше видя мъка.. Кадрите от въздуха не са мой - бяха си наели допълнително човек и ме помолиха да ги включа - аз разбира се нямах против :)
Стабилизирането си ми остава проблем. Но и това няма да е за дълго. Нищо чудно следващия сезон да го започнем с един Ronin ;)

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2016, 21:22 
Аватар

Ронина умря отдавна :)

Само виж какво има тук
phpBB [video]

Tова е бъдещето, малки леки камери и малки леки гимбали с умни мотори.
phpBB [video]

Oще повече, че и каноните вече не важат за видео :) безогледалките дават много повече за малко пари. Канон нямат 4К, това дето го пуснаха не е 4К понеже е някаква клизма да го ползваш. 1080 записа им е като преди 5 години поне... все същия. Махнаха плоските профили... Никога не е било удобно да се снима видео с ДСЛР заради ред ергономични причини.

Aз си взех такова
phpBB [video]

Но новия модел е с грандиозни нововъведения, дори и така обаче машинката е много по-готина от бъгавия и недонаправен ронин. На мойто дори можеш да му програмираш програмите на компа, а ронина... нищо :).

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 5   [ 100 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща