Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 5   [ 100 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
elmago
  Видео тема
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2016, 21:53 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
Не съм сигурен дали нямахме някаква тема за видео, но не открих нищо и затова правя нова.
От известно време видето също ми е интересно и предлагам тук да споделяме опит и пишем на теми свързани с видеото, независимо с какво е снимано.
Ще започна с едно клипче на котето ни. Снимано е и с 6д и с 5д3 с всички налични обективи и по всякакво време на денонощието. Видимо е и пораснала в отделните моменти ;)
Всякакви коментари и критики са добре дошли!
phpBB [video]

В началото
 Профил  

Реклама

wrongname
  Видео тема
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2016, 23:26 
Аватар

Рег.: 29 Мар 2012, 23:40
Браво Биска, супер весело е клипчето, Грейс е голямо сладурче :) Радвайте и се сега докато е игрива, че после ако стане мързел няма да имате подобен шанс.
По видеото, единствено да добавя, че е хубаво да следва някаква идея (сюжет), в случая такава липсва, но то няма какво да измислиш Де. Много добре си изравнил сцените, така че да не се усеща разлика, единствено леко ми жълтее, поне на Ретината, незнам при вас как е.
Темата ще ми бъде много интересна, винаги съм искал да поснимам видео, но никога не съм имал куража, че то не е като снимките, а се иска и ясна идея и постоянство, което май при мен липсва.

В началото
 Профил  

elmago
  Re: Видео тема
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2016, 07:21 
модератор
Аватар

Мерси Марто. Сюжет няма - актьорката е много непостоянна :D За жълтеенето във вечерните сцени на изкуствено осветление си напълно прав, но нещо не успях да се справя по-добре. Те и моите очи не са много на "ти" с цветовете като цяло, а и не знам дали изобщо е възможно да се изравнят напълно със дневните. Ползвал съм само Сони Вегас за монтаж и тониране, може с афтъра или нещо друго да може и по-добре, но капка по капка ще стават нещата ;)

В началото
 Профил  

r_russev
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2016, 08:13 
Аватар

Рег.: 18 Фев 2014, 13:42
За темата - браво! Ще я следя с удоволствие.

В началото
 Профил  

Ghost4o
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2016, 23:44 
Аватар

Рег.: 01 Сеп 2014, 10:45
АФтер Ефектс ли позлва?

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2016, 01:01 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 10:07
използван е ефекта на....всички недостатъци на канонските джонджурии. Поне белия баланс да си бе оправил :romance-heartspink:
За видео само сони и безогледалка най-вече :mug:

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2016, 07:18 
модератор
Аватар

MS написа:
използван е ефекта на....всички недостатъци на канонските джонджурии. Поне белия баланс да си бе оправил :romance-heartspink:
За видео само сони и безогледалка най-вече :mug:

На този етап видеото ми е в етап на разучаване. Не е назрял момента за инвестиции. Макар и 5д3 да го водят едва ли не стандарт по света в дслр видеото съм съгласен, че не е най-доброто. Но за любителско ползване смятам е повече от достатъчно.
За белия баланс и горе признах, че има какво да се подобри и ще гледам за следващия път да е по-добре.
Сподели нещо и ти не се стискай ;)

Ghost4o написа:
АФтер Ефектс ли позлва?

Ползван е само Сони Вегас - и това го писах по-горе ;)

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2016, 22:39 
Аватар

Виждам изпробвал си различни обективи как се държат за видео. Канон бяха критерий за видео, но отскоро мисля че върхът е а7SII .Това тяло докарва много повече от три пъти скъпа видеокамера и то пак на сони. Много добре и много осево са му стабилизирали матрицата Върха е за момента за клипове от сорта като твоя. И предполагам затуй търговците не му свалят цената.
Пак по темата XAVC-S е в пъти осезаемо по-добър и лек кодек от Н264, а H265 е малко по-друга бира. И като се има в предвид че XAVC-S е най-скопен в сравнен със I и L
Хубавия кодек е като RAW фаил -може да бараш и настройваш в повече спрямо джипега.
http://www.divergentmedia.com/blog/understand-xavc/

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2016, 10:11 
модератор
Аватар

Доколкото знам XAVC е базиран на Н.264. Има упорити традиционалисти, които продължават да пишат в пространството, че AVCHD е по-добър в някои аспекти, но аз съм се съгласил, че това не е така. Истината е, че моето нетренирано око не вижда драстична разлика. Пробвах и raw-а на каноните - качеството е видимо по-добро, но няма сила на света да ме убеди, че си заслужава усилията, времето и дисковото пространство. Поне за мен това не е опция. Бих пробвал запис на външен рекордер през хдми-то, но не познавам някои с такъв за пробата, а да купя и да открия, че разликата в качеството не оправдава цената не ме блазни. Та както писах вече за учене и опити наличната техика е достатъчна. Хората правят чудеса и с много по-малко ;)
Оправих белия баланс, но май в тубата няма опция да заменя клипчето. Ако някои знае такъв начин да каже. Във вимео има...
И айде и други качвайте нещо. Знам, че има доста снимащи видео. Нека я развием тази тема.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2016, 00:57 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
AVCHD е Н264, XAVC е базиран на същото. Н265 - това е бъдещето, но все още само самсунг са го пускали в камера. В последните процесори на интел го има заложен за хардуерно енкодване и кодване, най-ефективен е като кодек. Проблема с него е, че само самсунг явно имат достатъчно мощен процесор за вградено в камера записване все още. По кодеците има и други неща оказващи влияние - примерно има значение за обработката дали кодека се прилага на MTS или МOV пакет, ...

Роу видеото на канон е една ужасна клизма за мен. Ненадеждно, тежко за работа, ... предпочитам компресиран сигнал с плосък профил. Записа на некомпресирано на външен рекордер също е чудесна опция. Ако се засиля да снимам видео по-сериозно съм се зарибил за А7с и някой външен ... все по-евтини стават.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 29 Фев 2016, 15:57 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
абе майсторите я някой да обясни как се ползва външно записващо със Сонитата???

Чудя се малко ако включа външно HDMI дали апарата ще се съобразява с настройките или ще си гледа кое е оптимално за превю и няма да го боли за бленди, скорости и прочие прищевки на потребителя.....Най-вероятно има някакви настройки по-въпроса дали да си оптимизира за превю или да използва настройките дето си му задал - брой кадри 24/25/50/60, скорост на затвора, исо, бленда.

Та ако някой е записвал на външно у-во да сподели кои настройки как трябва да се цъкнат....Иначе ще трябва пак да се открива топлата вода с много опити

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016, 20:37 
модератор
Аватар

Нова продукция - критиката е добре дошла!
phpBB [video]

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016, 21:34 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
На мен ми хареса :up:

В началото
 Профил  

roadrunner
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016, 21:42 
Аватар

Рег.: 08 Яну 2016, 16:29
Аз снимам повече от година с екшън камера на Сони. Удобна е, особено за снимане от мотор. Картинката е леко разочароваща като качество, но все пак това е камерка с размерите на цигарена кутия, която е защитена от вода и има оптична стабилизация.
Ако някой подскаже как да кача видео може да ви покажа как изглежда картинката от тази играчка.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016, 21:47 
модератор
Аватар

Моите са в youtube. Иначе като имаш линка вече в режим писане на мнение, пълен редактор и има горе бутон "video" - пействаш линка между двата тага.

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016, 22:08 
Аватар

roadrunner написа:
Аз снимам повече от година с екшън камера на Сони. Удобна е, особено за снимане от мотор. Картинката е леко разочароваща като качество, но все пак това е камерка с размерите на цигарена кутия, която е защитена от вода и има оптична стабилизация.
Ако някой подскаже как да кача видео може да ви покажа как изглежда картинката от тази играчка.

Картинката на видео въобще не е разочароваща !!! - 1. зависи каква карта си бутнал и кой режим на видео е разпознала.
2. има програми, които стабилизират трептенията и клатенето и също програми за изправяне на картината тип бъчва. При наличие на този тип камера се спасява положението за супер широк ъгъл на обектива. По тази точка сони търпят критика.
Колега за кой модел става въпрос?

В началото
 Профил  

roadrunner
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016, 22:34 
Аватар

Модела е SONY HDR-AS30V. Ползвам карти 16Гб клас 10 на Сони.

В началото
 Профил  

roadrunner
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016, 23:30 
Аватар

Някъде из Сицилия:

phpBB [video]

махнал съм звука

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016, 23:54 
Аватар

Рег.: 29 Мар 2012, 23:40
Браво Биска, много добре се е получило! Явно доста си се отдал на видеото.
Я кажи, какъв стабилизатор си ползвал?

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016, 00:41 
Аватар

:laughing-jumpingpurple:
wrongname :confusion-scratchheadblue:

:mug:

отивам за пукнки.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016, 07:52 
модератор
Аватар

Марто, само монопод е тук.

В началото
 Профил  

radikyokushin
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016, 09:20 
Аватар

Рег.: 28 Ное 2015, 20:37
Хубаво е филмчето, Биска.

Звука е перфектен - браво. Не знам как си го постигнал, но много ми хареса.

Визията на кадрите е приятна и добре си използвал на няколко места плиткия ДОФ, като изразно средство.

Но, тъй като търсиш и критика, ще си позволя няколко препоръки.

Относно сценария - не знам това пълният вариант ли е, но определено му липсва финал. Финалът трябва да е силен и приковаващ вниманието, както и началото.

С началото си се справил - събужда любопитството и те кара да продължиш да гледаш.

В същинската част ми липсват хора във кадрите - твърде много сгради. Именно хората в такива селца пресъздават най-добре атмосферата им.
Не е задължително да са някакви колоритни, като от картина на Майстора - просто обикновени хора.
Тръгнали на някъде.
Говорещи си помежду си.
Метейки пред къщите си, седейки на пейките пред домовете си...

Финалът, както вече писах, е може би най-важната част
Трябва да те остави загледан в монитора и замислен от видяното дори, след като филмчето вече е свършило.
Можеш да използваш някакъв силен или обобщаващ момент от самия синхрон на участника във филмчето, може и да са просто няколко кадъра със хубава и силна музикална подложка или най-добре без никаква такава, само с атмосферен звук (идеята е да контрастират по-някакъв начин с чутото и видяното до сега). Аз например си представям като финален кадър, далечен план на селото на смрачаване с атмосферен звук и бавен "фейд то блек".
Има много варианти за финал разбира се, всичко е въпрос на авторско виждане. Може да е нещо съвсем неочаквано за зрителя.
Въпросът е, че трябва да го има. Да е ясен и силен. Да подчертае дебело идеята от видяното във филма.
Докато при теб просто липсва.
Което в края на краищата, също е въпрос на авторско виждане.... :obscene-drinkingcheers:

Относно заснемането и кадрите.
Една основна препоръка имам - използвай по-малко панорами. Панорамата (и tilt-а също) е изразно средство при снимане и като такова би трябвало да се използва, за да покаже и да внуши нещо, а не самоцелно. Хубаво е да са завършени и именно накрая да става ясно смисълът от използването им.
Много движение има в кадрите. Това уморява мозъка.
Човешкия мозък е свикнал да работи със секвенции - поредици от статични изображения. Дори когато отместваш поглед от един обект на друг или разглеждаш някаква по-обширна, панорамна гледка, мозъкът отново регистрира само секвенции - началното и крайно изображение и почти никога не "вижда" образа от местенето на погледа.

Другата ми препоръка е да редуваш кадрите като крупност. Не оставяй последователни кадри с еднаква крупност, особено когато са на един и същ обект или гледка.
Използвай повече детайли. Те "говорят" най-много.
В твоето филмче, на мен детайлите много ми липсват - ръцете на човека, докато пуши... как си държи цигарата..., например.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 5   [ 100 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5  Следваща