Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 2 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
oneillbgm
  Заснемане на картини
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2019, 22:54 
Аватар

Рег.: 04 Ное 2019, 22:40
Здравейте.
В свободното си време се занимавам и с рисуване и не знам как правилно да заснема рисунките си. Рисувам с черни тушове Copic Multiliner само графика върху бяла хартия. Разполагам с фотоапарат Sony a77 mark II, обектив SONY 3.5-5.6/18-55 SAM (китов), трипод SONY VCT-R640. Опитът ми във фотографията е малък.

Въпросите ми са как правилно да заснема рисунките си и да запазя изцяло белият фон на хартията без сенки по нея. Засега не успявам. В каква среда да заснемам, светлина, техника и очаквам съветите ви. Удачно ли е във кутия, чието име в момента не се сещам със светлина за продуктова фотография? Друг обектив за случаят? Моля за обширни съвети и въпроси ако пропускам нещо?

В началото
 Профил  

Реклама

faire
  Заснемане на картини
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2019, 00:04 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 13:52
Естествена светлина - без да падат сенки от каквото и да било. Ако няма абсолютно никаква възможност, може да се ползва някакво постоянно осветление, не и светкавица.

Апарата на статива. Центрираш перфектно равнината на сензора да е напълно успоредна на картината.
Добре е да ползваш някаква средна дължина на обектива - например 50мм. Просто да не снимаш широкоъгълно.

Ръчен режим на апарата - задължително RAW, задължително ISO 100, бленда 8 мисля е достатъчна, скорост на затвора според зависи нивото на светлина (може и да стигне няколко секунди). Ако е безогледален апарата, би трябвало в live view на дисплея да виждаш какво ще се получи. Изсветляваш дотолкова, доколкото да не почнат да се губят детайли в сенките и същевременно светлите да не прегарят. Ръчен баланс на бялото - избираш на колко келвина да е, докато постигнеш желания резултат.

Задаваш таймер от няколко секунди, за да избегнеш трептене от натискане на спусъка.

Обработка после в някой роу конвертор. Ако искаш да получиш перфектно бял фон, е добре и в програмата да си направиш 100% white background-a на работния плот. Във Photoshop / LR това става с десен клик на него. Играеш си с exposure, highlights, whites, blacks, contrast. Може дори да сложиш обърнат винет (такъв който да изсветлява, а не да затъмнява). Може да се наложи и ръчно с бяла четка да рисуваш, където има нужда.

Успех и покажи после как се е получило :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 2 мнения ]