Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 7 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Mobby_Dick
  Грозното патенце (Темата е за Супер Боке. Сапун Боке..$$$
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2019, 12:16 
Аватар

Рег.: 13 Окт 2011, 21:14
:snap:
В една тъмна -тъмна стая....В една тъмна-тъмна къща....В един тъмен-тъмен килер.....В един тъмен-тъмен шкаф.....В една тъмна-тъмна кутия....си пазя аз едно -грозно-грозно патенце!
Fi 35 mm. Бленда скромна - мануал.Марка мижава.Байонет архайчен. Малколещов.Оптическа схема отпреди пра-дедо ми да се сражава в 1-вата световна.
Не е виждал човешки лица от десетилетия. Тъжно...тъжно си брой многобройните пластини на блендата, който се свиват около него с годините като въже около врата на обесник....и наклъцкват брилянтният му диамантен образ на стотици идеални цветни сапунени кръгчета....който като отворих чекмеджето и волно излитнаха в небесото...ги сумираш и дават актуална цена по курса на деня 549,00 евро *!
Ослепял както винаги за естествената красота ,като пролетарин пред хлеба, веднага гепих тоя лебед за проточената му като салам шия и заплашвайки, че ще я вържа на & започнах гестаповски разпит за това, къде се крият роднините му ! Той не може да ми се пръкне е просто така...от некоя прелитаща птица.
Безкомпромисният ми и бърз професионално проведен разпит тип: "Млад гербер евросредства усвоява" доведе до разкриване на цяло гнездо на дълбоко законспирираната съпротива ! Роднините бяха изловени по бели гащи в поза "глава във водата, крака във въздуха". Оказаха се доста ценни екземпляри, заради който в Европата цялата фабрика на 3 метра под бонбандировките са възстановили и ги продават след записване и дълго чакане за по поне 1,499.00 лева бройката !!!
Сега за мен остава сладостното очакване на ближаишата пролет .... га цъфнат цветчетата и га ги ороси ситният благотворен дъждец. Га през капчиците бликне жълта светлина и обкичи моравата ...в нов живот ...в цялата гама на спектъра аз ще изкарам зажаднелите за светлина три мой грозни патенца и с тях ще накълцам като салам и наредя като за парти...ще пресичам и закривам всичкото това игриво, изобилнои благоухаино сапунено боке около мен в идеални концентрични слънца, който ще разпръсна като щедър художник над цялата матрица.
Даааа, парите отварят очите на естета, дааа !
Сега може само да се досещате какви са тия три грозни патенца.
Може и да измислим награда за позналият, ако не я плащам аз.
После в тая тема ще пусна бъдещите шедьоври на световното БОКЕ, който ще натворя като дойде пролетта.
А после....може и да ви ги продам, в един благороден екзестенциален порив за споделяне на благата, красотите и кефовете. :mug: :snap:

Прикачен файл:
11-Groznoto patence.jpg [ 39.32 KiB | Прегледано 1204 пъти ]
11-Groznoto patence.jpg
11-Groznoto patence1.jpg [ 442.6 KiB | Прегледано 1204 пъти ]
11-Groznoto patence1.jpg
В началото
 Профил  

Реклама

dynax
  Re: Грозното патенце (Темата е за Супер Боке. Сапун Боке..$$
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2019, 08:33 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Моби. :laughing-jumpingpurple: :rofl:

Стана ми любопитно какви са патенцата, но не мога да отгатна. :sad:

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2019, 09:04 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
Nippon kogaku 35/3.5 предполагам е първото пате...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

В началото
 Профил  

Mobby_Dick
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2019, 17:07 
Аватар

https://www.meyer-optik-goerlitz.com/en/lenses/trioplan-100-f2.8

Meyer-Optik-Goerlitz Primoplan 58mm f1.9

Meyer-Optik-Goerlitz Trioplan 100 mm F2,8

Meyer-Optik-Goerlitz telemegor 5.5/180

Прикачен файл:
Meyer-Optik-Goerlitz Primoplan_58mm_f1_9-0.jpg [ 353.09 KiB | Прегледано 1115 пъти ]
Meyer-Optik-Goerlitz Primoplan_58mm_f1_9-0.jpg
Meyer-Optik-Goerlitz telemegor 5.5-180-1.jpg [ 497.4 KiB | Прегледано 1115 пъти ]
Meyer-Optik-Goerlitz telemegor 5.5-180-1.jpg
Meyer-Optik-Goerlitz Trioplan 100 mm F2,8-00.jpg [ 158.67 KiB | Прегледано 1115 пъти ]
Meyer-Optik-Goerlitz Trioplan 100 mm F2,8-00.jpg
В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2019, 00:28 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
Cool! :up: :clap:
(Хем не съм първи фен на бокетата )

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2019, 13:02 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 13:12
Последната е прекрасна.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

Mobby_Dick
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2019, 02:38 
Аватар

Да, нали !
Вероятно е правена, когато мечка се жени.
В моят край-щоплъка има една приказка за това. Пролетно време понякога се случват едни такива времеви галимаций: "Слънце грее, дъжд вали ...мечка се жени".
И в този случай е ясно , че обектива и да има потенциал, ако условията,фотографа и идеята не хармонизират резултат няма да се получи. Това мога смело да го кажа, щото снимките не са мой и не рискувам някой да ме обвини в хвалба :D
Тук обектива работи в много тесна гама...свири на тънките си струни, като соло на цигулка и рисува нови светове за по-креативно и творчески настроените души.
Именно затова човек трябва да си познава техниката и възможностите и, ако тръгва да свири. Скъпанарщината не е решение. Това е обектив само от 2 лещи (единият), другите две служат само за телеефекта, но имат значение малко.

Аз се чудя, да снимам ли....да продавам ли ..... :lol: :mrgreen: Хамлетовски въпрос !?

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 7 мнения ]